مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

عدم تطابق پذیرش دوره دکتری با شرایط کشور

رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به ویژه در دانشگاه‌های آزاد و پیام نور مطابق آن‌چه که نظام از آن انتظار دارد، نیست.

محمد مهدی زاهدی در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به برخی از چالش های تولید علم و نظام آموزش عالی گفت: این مساله می تواند دلایل متعددی داشته باشد یکی از این دلایل آن این است که نظام پذیرش دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی به ویژه در دانشگاه های آزاد و پیام نور مطابق آنچه که نظام از آن انتظار دارد، نبود.

وی ادامه داد: البته ما در این خصوص یک قانونی تصویب کرده ایم که موجب اصلاح و ساماندهی در این بخش می شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: از دلایل دیگر آن می توان به پذیرش حجم زیاد دانشجو در دانشگاه‌ها به ویژه در دانشگاه آزاد اشاره کرد.

وی ادامه داد:  یک موضوع دیگر اینکه برخی از دانشجویان کارمند هستند، وقت نداشتند که پژوهش کنند و ما امیدواریم که بتوانیم این موارد را اصلاح و ساماندهی کنیم.

 
دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری
 1. بیژن گفت:

  اگه دانشگاه آزاد ظرفیتشو نصف کنه خیلی بهتر میشه.

 2. محمد گفت:

  آزاد فقط در رشته حسابداری در ۴۸ واحد با عناوین متعدد با دو بار تکمیل و مصاحبه با تاخیر و بدون کنکور و پژوهش محور و مصاحبه با تاخیر و …. دانشجو پذیرش می کند.

 3. ساره گفت:

  در پاسخ به کسانی که زبان رو اولویت نمی دونن باید بگم که داریم در مورد بالاترین سطح تحصیلات حرف می زنیم.نه دوره ی فوق ذیپلم و لیسانس. دانشجوی دوره ی دکتری باید براحتی بتونه انگلیسی رو بخونه و بنویسه و حرف بزنه. چطور می تونه با هم رده های خودش توی دنیا تقابل داشته باشه اگه انگلیسی ندونه. توی کشور های دیگه این دیگه مسلم و ماضح هست

 4. تکمیل ظرفیت سوم برای همه باشه گفت:

  امیدوارم همه در آزمون دکتری قبول شن چون در غیر اینصورت دانشگاه های کشورهای خارجی پذیرای آنهاا واهد بود پس چه بهتر همه در کشور خودمون تحصیلات کنند

  • فرنود گفت:

   چه استدلال غلطى !!! اگر منظورتون هند و پاکستان و ترکیه است ، بله تا حدودى درست است

  • م گفت:

   طبق قانون جدید کسانی که در دانشگاههای خارجی دارای رتبه کمتر از دانشگاه تهران مدرک بگیرند مدرکشان مورد تایید وزارت علوم نیست.

   • سهراب حقوق كيفري گفت:

    سلام
    کدام قانون این رو میگه؟؟؟؟
    تمام اعضای هیات علمی بچه هاشون که رتبه کنکورشون ۵رقمی شده رو به کشورهایی مثل مجارستان میفرستند که از نظر رتبه علمی از دانشگاه تهران که هیچی از دورافتاده ترین دانشگاههای ایرانم کمتره
    بعد از ٢سال میارنشون توو دانشگاههای دولتی کنار رتبه های برتر درس بخونن!!

 5. اصغر گفت:

  برای هرشته حداکثر ۳نفر دانشجوی دکتری پذیرش شود. قبل از پذیرش دانشجوی دکتری متقاضیان وداوطلبان دارای مدرک قبولی تافل باشند نه اینکه پس از قبولی در ازمون دکتری مدرک قبولی زبان را ارائه دهند.

  • اینده نگر گفت:

   سلام.تخصص بالاتر از مدرک زبانه.شاید یکی نتونه بخوبی زبان یاد بگیره.زبان یه تکنیکه نه مهارت کار اجرایی.زبان در حد متوسط خوبه

  • دکتری 96 کتابداری گفت:

   زبان در درجات بعدی اهمیت قرار داره، اولویت اول و خاص نیست برای کشوری که زبان اصلیش فارسی هست

   • محمد گفت:

    حالا بنده خدا یه چیزی گفت، زیاد گیر ندین
    منم با شما موافقم.زبان باشه بهتره، ولی هیچ موقع نمیتونه شرط ورود به دکترا باشه.

  • فرنود گفت:

   دیگه دوره ى ٢ نفر و ٣ نفر تموم شد . الان خود دانشگاههاى روزانه ى تهران و بهشتى و مدرس هم ٧ نفر میگیرند که با سهمیه و بدون آزمون و پژوهش محور ١٠ نفر میشه .

   • محمد گفت:

    جناب فرنود شما اگر ظرفیت شبانه و پردیسهای حتی جاهایی دورافتاده مثل زابل را ببینید ۱ یا ۲ یا ۳ نفر است.
    متاسفانه آزاد ظرفیتها خیلی زیاد و عناوین پذیرش متعدد دو بار تکمیل و پژوهش محور ، مصاحبه با تاخیر ، بدون کنکور ، مجازی ، بین الملل و…