مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری کارگاه مقاله نویسی

ظرفیت ۱۴ هزار نفری پذیرش دکتری ۹۶

 از میان شرکت کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند که تاکنون تعداد ۶۵ هزار و ۹۸۰ نفر معادل ۳۳ درصد داوطلبان مجاز نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کرده اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای پذیرش در کدرشته محل های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به جز دانشگاه آزاد اسلامی تا چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۹۶ می توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه و با مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته، با رعایت ضوابط نسبت به انتخاب ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته های تحصیلی (در صورت وجود ) به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته اینترنتی اقدام کنند.

توکلی افزود: از میان شرکت کنندگان در آزمون دکتری تعداد ۱۹۹ هزار و ۳۰۳ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شده اند و تعداد ۷۵ هزار و ۱۴۸ داوطلب مجاز به انتخاب رشته کدرشته محل های دوره روزانه و سایر دوره ها و تعداد ۱۲۴ هزار و ۱۵۵ داوطلب منحصرا مجاز به انتخاب کدرشته های تحصیلی از سایر دوره های آموزش عالی (به جز دوره روزانه) شدند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: داوطلبان باید با توجه به اصلاحات دفترچه انتخاب رشته و تغییرات ظرفیت پذیرش که از روز شنبه ۹ اردیبهشت ماه بر روی سایت سازمان سنجش منتشر شده است، نسبت به تکمیل فرم خود اقدام کنند.

توکلی اظهار داشت: ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دوره های روزانه و سایر دوره های دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی دولتی پیش از این ۱۴ هزار و ۴۱۴ نفر اعلام شده بود که با توجه به تغییرات اعلام شده، ظرفیت جدید به ۱۴ هزار و ۵۳۷ نفر افزایش یافت. این ظرفیت بدون احتساب ظرفیت پذیرش در دانشگاه آزاد اسلامی است.

وی تاکید کرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته علاقمند به انتخاب کدرشته های تحصیلی دانشگاه آزاد، باید برای انتخاب رشته به سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد مراجعه کنند و بر اساس دفترچه های این دانشگاه، نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: اسامی معرفی‌شدگان دارای حدنصاب به منظور شرکت در مرحله دوم ( مصاحبه، بررسی سوابق علمی و پژوهشی و…) همراه با برنامه زمانی مراجعه به دانشگاه های مجری در هفته اول خرداد ماه ۹۶ از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان منتشر خواهد شد.

دریافت سریع آخرین اخبار کنکور دکتری در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۲۶)

 1. سلام من رتبه ۱ هستم با ۱۹ تا isi و ۳۸ مقاله و همایش داخلی سال اوله کنکور میدم آیا امیدی هست واسه شریف؟

 2. علی مالی به رسول گفت:

  دانشگاه های دولتی حتی دورافتاده ترین دانشگاه ها بخاطر درآمدزایی دانشجو نمیگیرند به قدر نیاز کشور دانشجو میگیرند که اولا ارزش مدرکش حفظ بشه درثانی اگر کسی هزینه چند ده ملیونی برای مدرک دکتری کرد حداقل زیاد ضرر نکنه.
  در رابطه با مجموعه مالی خیلی از آن گرایش ها که اولین بار توسط دانشگاه تهران برگزار شد مثل حقوق مالی عملا موفق آمیز نبود به همین خاطر از دانشگاه دولتی حذف شد اما آزاد که دایما به دنبال بهانه میگرده تا دانشجو بیشتر و بیشتری جذب کنه جذب در این رشته ها رو همچنان ادامه می دهد.

 3. ابی@مدیریت ورزشی گفت:

  دوستان عزیزم سلام
  بنده با رتبه ۴۰۰ در گرایش مدیریت ورزشی و آخرین رتبه مجاز دعوت به مصاحبه۵۲۰هست و ظرفیت پذیرش روزانه و شبانه و پردیس۱۳۰نفر آیا امیدی به قبولی در شبانه و پردیس ها وجود داره؟
  خواهشا پاسخ بدهید

 4. سازه گفت:

  دوستان بنظرتون با رتبه ۴۰ این انتخابات خوبه؟
  مدرس-خواجه-صنعتی اصفهان-فردوسی-اصفهان-خوارزمی-باهنر-رجایی.
  رزومه: ۳ تا isi، زبان، نمره اولی

 5. رسول گفت:

  علی آقا، شما خودتم داری میگی ۵ گرایش. این ۵ گرایش عملا ۴ تاش رو فقط تهران داره. اینکه دانشگاه آزاد در واحد علوم و تحقیقات تهران به گرایش های دیگه رشته مالی هم اهمیت داده و اونها رو هم راه اندازی کرده، کار بدی انجام داده؟ دانشگاه های دولتی از رشته مالی فقط گرایش مهندسی مالی و بیمه رو دارن. اما علوم تحقیقات تهران علاوه بر این دو گرایش، گرایش های بانکداری، حقوق مالی و بین الملل رو هم راه اندازی کرده. خب این یعنی اینکه به رشته شما اهمیت بیشتری داده. چون اکثر این گرایش هایی که ما در ایران داریم، ابتدا در دانشگاه های خارج از کشور راه اندازی میشن. مثلا الان گرایش بانکداری رو که علوم و تحقیقات تهران راه اندازیش کرده، یک حرکت مثبت ارزیابی میشه از جانب شما یا یک حرکت منفی؟ به نظرم باید ممنون و سپاسگزار باشیم از دانشگاه آزاد که در گسترش و راه اندازی این گرایش ها پیش قدم شده. این رو هم مطمئن باشید که این گرایش ها در ابتدا توسط وزارت علوم به تصویب رسیده و بعد راه اندازی شده. مگر اینکه واحد علوم و تحقیقات صلاحیت راه اندازی این گرایش رو نداشته باشه، که بعیده دانشگاه معتبری مثل علوم و تحقیقات تهران، مجوز و صلاحیت برگزاری این گرایش ها رو نداشته باشه.

 6. یکی گفت:

  سلام دوستان اگر همون کارنامه ای که از سایت میگیریم رو دانشگاه مهر بزنه میشه ریزنمرات تایید شده؟

 7. محمد گفت:

  به نظر من اولویت البته در صورت داشتن پول شهریه اول اسم دانشگاه است چون این مدرک تا ابد با شماست
  پردیس و شبانه دانشگاه های برتر مثل شریف و تهران و امیرکبیر از روزانه شهرستان هم در صورت داشتن پول به نظر من خیلی بهتره
  اما مدرک آزاد با توجه به ظرفیت بالا آنها حتی در واحدهای شهر تهران زیاد جالب نیستند واحدهای شهرستان آزاد که تقریبا بدون کنکور هستند.

  • رسول گفت:

   باید دید این مدرک که به قول شما تا ابد همراه ماست، در دنیا چقدر ارزش داره. یعنی خارج از ایران. در رنکینگ های بین المللی که جایگاه دانشگاه ها رو مشخص میکنن، اسمی از واحدهای پردیس نیست. پردیس ها تکلیفشون هم با خودشون مشخص نیست. واحدهای دانشگاهی مطرح در دانشگاه آزاد اسلامی، به مراتب جایگاه بین المللی بهتری دارند. این رو میشه از تعداد اختراعات، کسب رتبه های المپیادی، تعداد مقالات ISI به وضوح مشاهده کرد. دوست بنده با معدل ۱۹٫۵۶ از دانشگاه آزاد، بورسیه دانشگاه آیووا آمریکا گرفت.

  • رسول گفت:

   دوست دیگری هم دارم که اون هم فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستش و همین الان ۵ مقاله ISI داره.

 8. امير گفت:

  سلام تو انتخاب رشته نمیشه گرایش های دیگه رو انتخاب کرد مثلا کد رشته امتحانی دیگه رو انتخاب کرد. کسی کهتو مکانیک گرایش طراحی امتحان داده نمیتونه ارتعاشات یا تبدیل انر»ی انتخاب کنه؟ سال قبل میشد.

 9. معمار گفت:

  سلام دوستان لطفا اگه کسی از اشنایانش بورس اعزام به خارج سالهای پیش قبول شده بگه که شرایطش چطور بوده ، راضی هست یا نه؟ من موندم که قبل از روزانه ها انتخاب کنم یا بعد کدرشته های روزانه.

 10. ma گفت:

  سلام خدمت دوستان عزیز ببخشید میشه لطف کنید بهم بگید که دوره های پژوهش محور چه سراسری وازاد رو ازکجا باید تو سایت تعیین رشته کدهاشو دربیاریم و انتخاب کنیم.باتشکرفراوان

 11. حقوق عمومي گفت:

  سلام
  اگر هزینه رو در نظر نگیریم
  روزانه علامه بهتره است یا شبانه شهید بهشتی

 12. نگار گفت:

  من رتبم ۲ شده، موندم برا انتخاب رشته چکار کنم.سه ساله دارم با رتبه تک رقمی رد میشم.میشه کمکم کنید اولویتام چطوری باشه؟شهر خودم ک دکتری داره و دانشگاه ارشدم بوده را اول زدم(شهرکرد) بعد اصفهان به نظرتون خوبه؟خودم دوس داشتم اول اصفهانو بزنم بعد شهرکرد. ولی اساتیدم اینطوری نمره کم میدن
  ممنون اگه کمکم کنید

  • داوطلب ازمون دکتری گفت:

   بنده برای شما خواهر فرهیخته آرزوی موفقیت دارم و فکر میکنم بهترین انتخاب را انجام داده اید دانشگاه خودتان را اول انتخاب نموده اید و این موضوع از این جهت یک امتیاز برای شما محسوب می شود.

  • پوريا گفت:

   سلام به شخصه من اگه بودم اول تهران و بعد اصفهان و بعد شهرکرد رو میزدم،حالا باز قابل درک تر هست اگه بخواید اول اصفهان و بعد شهرکرد رو بزنید،چون دانشگاه های اصفهان و صنعتی اصفهان هم سطح ١ هستند.
   حالا اگه رزومتون رو بگید من بهتر میتونم راهنماییتون کنم
   بااحترام

  • احمد گفت:

   برای دانشگاه‌های مطرح و تهران هم یک اقدامی بکنید. حیفه رتبه ۲٫ زحمت کشیدید .

   • نگار گفت:

    از ابراز لطف دوستان ممنونم. اگه با خودم بود اول تهران یا با توجه به نزدیکی راه اصفهانو میزدم. ولی میترسم اونجاها را نیارم و شهرکردم لج کنن و نمره کم بهم بدن. با این اوصاف مجبورم برخلاف میل باطنیم عمل کنم

 13. نسیم گفت:

  آقای رسول و دیگر دوستان مطلع
  خواهشا راهنماییم کنین
  من اولین باره دارم انتخاب رشته میکنم
  نمیدونم دانشگاه ازاد اول علوم تحقیقات و بزنم با تهران مرکز؟
  میترسم اول بزنم علوم تحقیقات
  شانس قبولیم کم شه
  میترسم اول تهران مرکز و بزنم و انتخاب دوم علوم تحقیقات
  بهشون بربخوره و تموم!!!
  توروخدا یکی راهنماییم کنه
  همینطوری ام خیلی وضعیت خوبی ندارم

  • داوطلب ازمون دکتری گفت:

   تهران مرکز فاصله چندانی با علوم و تحقیقات ندارد چرا باید به کسی بر بخورد انتخاب شما محترم است با این وجود توصیه بنده این است که اگر رتبه خوبی کسب نموده اید علوم و تحقیفات و در غیر این صورت تهران مرکز را اولویت دهید.

  • امين گفت:

   طبیعتا از نظررتبه، علوم تحقیقات بالاتره، ضمنا این سختگیریا بیشتر از طرف دانشگاههای درجه یک دولتی دیده میشه نه دانشگاههای آزاد

   • نسیم گفت:

    ازتون ممنونم که جواب دادین
    کارافرینی رتبم ۲۹۹ شده
    آخرین فرد مجاز ۱۲۸۰ شده
    پردیس هم زدم
    واقعا دیگه نمیتونم برای سال بعد بخونم
    فقط میخوام قبول شم
    من اول زدم تهران مرکز که شاید شانسم بیشتر باشه بعد زدم علوم تحقیقات

  • پوريا گفت:

   سلام دوست عزیز،تا شما رتبه و رزومتون رو نگید که نمیشه راهنمایی کرد،صدرصد علوم تحقیقات و کلا دانشگاه های ازاد تهران طرفدارای زیادی داره،اگه رتبه و رزومه خوبی دارید صدرصد انتخاب اول بزنید

   • نسیم گفت:

    ممنونم ازتون
    کارافرینی ۲۹۹
    من ارشدم مدیریت نبوده ولی دکترای حرفه ای مدیریت وسب و کلر با معدل ۱۹ دارم و رزومه بازرگانی و تدریس دانشگاه
    اصلا شانسی دارم برای آزاد یا پردیس؟
    بزرگواری کنین و راهنماییم کنین تو انتخاب رشته
    آزاد تهران مرکز و علوم تحقیقات میخوام

  • رسول گفت:

   به دانشگاه آزاد برنمیخوره. چون مصاحبه در علوم و تحقیقات تهران برگزار میشه. در دانشگاه های دولتی، داوطلب عملا با هیات علمی اون دانشگاه چشم تو چشم میشه. اما در دانشگاه آزاد، اگر داوطلب قصد ادامه تحصیل در دانشگاه ایکس رو داشته باشه، ممکنه اصلا هیچ کدوم از اساتید دانشگاه ایکس رو نبینه. به خاطر همین مصاحبه عادلانه تر برگزار میشه و این بحث های چرا دانشگاه ما رو اول نزدی، توی سیستم دانشگاه آزاد وجود نداره.

 14. امیر ۱ گفت:

  سلام دوستان ریزنمراتمون رو میتونیم از سایت دانشگاه بگیریم؟ یا باید حضوری بریم؟

 15. حقوق كيفري گفت:

  سلام دوستان. میشه ترتیب اعتبار دانشگاه های زیر رو بهم بگین؟
  خوارزمی. فردوسی. علامه طباطبایی. پردیس فارابی تهران

 16. Mahshid گفت:

  دوستان لطفا کمک کنید
  من رتبه ی ١٠ رو آوردم . تو انتخاب رشته اول مشهد رو زدم . حالا موندم تو انتخاب بعدی اول دانشگاه های تهران رو بزنم یا شهید با هنر کرمان. آخه شانس اینکه تهران قبول بشم کمه میگن دانشجویان خودشونو بر میدارن. حالا اگه اول تهران رو بزنم بعد کرمان میترسم همون کرمان هم قبول نشم لطفا راهنمایی کنید

  • سحر گفت:

   سلام مهشید جان مشکل منم دقیقا همینطوره به نظر من کلن تهران رو بندازیم سوم چهار بهتره چون طوری ک منم شنیدم اونا تافته جدا بافته هستن و دانشجویان هیچ جا رو قبول ندارن جز خودشون

   • ساناز گفت:

    نمی دونم رشته شما به چه صورت ولی اتفاق افتاده که دانشگاه تهران دانشجوی خودش که نفر اول آزمون بوده را نگرفته و به جاش از فردوسی مشهد گرفته پس اگه رزومه درسی و پژوهشی و رتبه خوبی دارید نا امید نباشید و اعتماد به نفس کامل داشته باشید.

  • ساناز گفت:

   اگه رتبه شما با توجه به کل ظرفیت پذیرش رشته تون خوب باشه و مدرکتون را از دانشگاه های تراز اول گرفته باشید و رزومه پژوهشی خوبی داشته باشید برای تهران هم شانص دارید.

  • روابط بین الملل گفت:

   هر کی گفته و میگه دانشگاه های تهران فقط دانشجوهای خودشون رو برمیدارن به حرفش هیچ توجهی نکنید. من میشناسم کسی که دانشگاه آزاد شهرستان درس خونده بوده دکتراش با رتبه دو رقمی دانشگاه تهران روزانه قبول شده بود. یه عده از مردم فقط هدفشون ناامید کردن بقیه هست. مهشید خانم شما با رتبه ده بهترین دانشگاه های تهران میتونید قبول بشید به شرطی که رزومه و مصاحبه تون رو خوب بدین. اشتباه نکنید که بعدا به شدت پشیمون خواهید شد. امید داشته باشین و به حرف های ناامید کننده هیچ کس گوش ندین. اگه هدفتون تهران بوده و دوست دارین دانشگاه های درجه یک اونجا ادامه تحصیل بدین اگه امکان ویرایش دارین حتما تغییرش بدین

   • سحر گفت:

    حرفای شما دوستان همگی درسته ولی کسی که دانشجوی دانشگاه آزاد یه شهرستانه خیلی خیلی قبولیش سخته تو دانشگاه روزانه تهران قبول کنید مگر اینکه رزومه بسیار قوی داشته باشید و یا مصاحبه فوقالعاده و عجیبی داشته باشید به هر حال میشه رورانه تهران رو انتخاب اول انداخت ولی ریسکه بزرگیه اگه شما با رتبه ده فردوسی مشهد رو اول بندازید احتمال قبولیتون هشتاد درصد به بالاست ولی اگر تهران رو اول بندازید احتمال قبولی تهران پنجاه درصد به پایینه و همچنین شانس قبولی فردوسی هم میاد پایین چون انداختیش انتخاب دوم انتخاب رشته کردن هم خودش یه هنره که هرکی بلد نیست وگرنه همههههه میدونن اون برا کنکور سراسری هست که ترتیب مهم نیست و از بالا به پایین میزنن
    ولی در دکترا دانشگاه های مصاحبه کننده خیلی خیلب براشون مهمه که انتخاب چندم دانشگاه اونا رو زدید پس ریسک نکنید که اینجا جای ریسک نیسن ببخشید زیاد حرف زدم

    • سحر گفت:

     در ضمن دوستان میگن اتفاق افتاده که دانشگاه تهران از دانشجویان شهرستان هم گرفتن بله شاید گرفته باشن من منکر نمیشم ولی تعداد انگشت شماره و اگرم از دانشگاه شهرستان بخان بگیرن مثلا از چمران میگیرن از فردوسی مشهد میگیرین نه اینکه بیان از دانشگاه آزاد ایلام بگیرن به هر حال به نظر من ریسک بزرگیه من خودم رتبه ۱۸ شده تو ۱۳۰ شرکت کننده دانشگاه ازاد کرمانشاه هستم و دانشگاه تهران ۴ نفر میخاد چمران ۴ نفر شیراز ۳ ارومیه ۳ شهرکرد ۳ ولی ترجیح میدم چمران رو اول بندازم بعد ارومیه چون وقتی اونا ببینند تهران رو بعد از اونا انتخاب کردم حتما مطمئن میشن من ارزش برا دانشگاشون قائل شدم و مشتاق تحصیل در دانشگاشون هستم

  • مهرتاش گفت:

   آفرین به شما با این رتبه,حتما حتما حتما از بهترین دانشگاه شروع کنید بیاید پایین,شک هم نکنید ,موفق باشید.

 17. عمران گفت:

  دوستان فردا وقت داریم برای انتخاب رشته؟ لطفا جواب بدیننننن

 18. م گفت:

  سلام دوستان بعضی رشته ها رززانه، شبانه، پردیس خودگردان دارن.. پردیس یعنی چی ؟ باید دانشجو هزینه کنه

 19. بهار گفت:

  سلام دوستان. اگر کسی اطلاع داره خواهش می کنم راهنمایی کنه. تراز پارسال خوجه نصیر برای سازه چقدر بوده؟
  با آرزوی موفقیت برای همتون

 20. مریم گفت:

  احتمال داره تمدید کنن؟؟؟ سالهای قبل تمدید کردن؟؟؟ چند روز تمدید میکنن؟؟؟

 21. فوري فوري كمك كمك گفت:

  بچه ها من انتخاب رشته کردم خطا دادو بهم رسید ندادباید چکارکردم لطفا زود بهم بگید فردا هم به نت دسترسی ندارم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 22. لی لی گفت:

  سلام دوستان و خدا قوت
  داشتم نظراتتونو می خودم که لازم دیدم نکته ای را اینجا بیان کنم:
  اینکه اگر شما در هر ۵۰ انتخابتون حد نصاب بیارید میتونید دعوت به مصاحبه بشید و بعدا برای هر انتخابی که برای آن دعوت شدید لازم است حدود ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومن بپردازید(البته پارسال اینگونه بود شاید امسال بیشتر باشد!). در نتیجه دانشگاه ها برای افزایش بودجه خودشان هم که شده تراز دانشگاه رو طوری تعیین می کنند که افراد بیشتری به مصاحبه دعوت بشوند و بودجه دانشگاه هم افزایش پیدا کند. من پارسال به دانشگاهی دعوت شدم که برای انتخاب ۴ نفر، ۱۵۰ نفرو دعوت کرده بود!!! پس نه اینقدر نگران باشید و نه به شایعات توجهی کنید.
  در پناه خداوند پیوسته موفق و پیروز باشید.

 23. ج شادی گفت:

  خدا میدونه چه خبره….خدا کنه جلسه مصاحبه فرمالیته نباشه…یعنی چی استادا بر میدارن؟!

 24. شادي گفت:

  سلام
  چطور میگین میشه از اساتید اوکی گرفت؟ من با رتبه تک رقمی با هر کدام از اساتید دانشگاه های مختلف صحبت کردم موکول کردن به جلسه مصاحبه. جریان چیه؟!!!!

 25. الميرا معدني گفت:

  سلام
  مدرس بالاتره یا تهران؟ علم و صنعت یا الزهرا؟

  • 70 گفت:

   در انتخاب رشته ملاک بالاتر یا پایین تر بودن دانشگاه نیست بلکه شما باید اولویت را جایی انتخاب کنید که واقعا قصد رفتن دارید چون احتمالا در جلسه مصاحبه از شما سوال خواهد شد که اولویت اولتان کجا بوده و اگر آن دانشگاه اولویت چندم شما بوده باشد، تاثیرمنفی برنمره مصاحبه شما خواهد داشت

 26. س.ش گفت:

  سلام دوستان
  من واقعا دلسوزانه میخوام بگم بهتون اگه میتونید حتما شهرای خودتون یا اطراف خودتونو تو اولویت قرار بدین.من واقعا میبینم که دانشجوهای دکترا چقد اذیت میشن. برای بعضی از رشته ها حتی شما مجبورید که تابستونا هم دانشگاه باشید.واقعا ارزششو داره دور از خانواده تنها با این همه استرس سروکله زدن!!؟؟؟؟

 27. الهه...استرس گفت:

  یک سوال…توروخدا من هرچند دانشگاه حدنصاب رو بیارم میتونم برم مصاحبه؟مثلا بیش از هفت تا؟

 28. محمد گفت:

  سلام. یک سوال دارم. هر متقاضی چند بار می تونه مصاحبه دکتری شرکت کنه؟ سقف داره؟ شنیدم ۵ بار یعنی پنج دانشگاه مختلف بیشتر نمی تونه بره درسته؟

 29. زهره گفت:

  با سلام

  لطفا دوستان راهنمایی کنن،،،،،

  اگر در فرم انتخاب رشته اولویت های مثلا یک تا ۵ را نیاریم و مثلا اولویت ۷ را بیاریم و بریم مصاحبه و اونجا ما را بخوان اونوقت اساتید اونجا خبر دارن دانشگاهشون را چندم زدیم؟ یا میپرسن؟
  جریان چه شکلیه؟ این موضوع مهمه براشون؟؟؟

 30. مریم گفت:

  دقیقا تا چه ساعتی انتخاب رشته هست؟؟؟؟

 31. محمد گفت:

  سلام با رتبه ۴۲۰ حقوقر جزا و جرم شناسی کجا بزنم

 32. سید اسماعیل گفت:

  رشته ما که دکتراش فقط شریف و امیر کبیر کلا ده نفر ازادم که نداره
  رشته های دیگه این قدر دکترا میخوان چکارش کنن

 33. سارا گفت:

  سلام خواهشا پاسخ بدید
  ملاک ۵ انتخاب اوله یا همه ی انتخابها
  اگر ۳۰ انتخاب داشته باشیم و در همشون حدنصابو بیاریم ایا در هر ۳۰ تا دعوت به مصاحبه میشیم یا فقط ۵ تا دعوت میشیم؟؟؟
  ممنونم

 34. ج گفت:

  باورتون میشه از اساتید یک دانشکاه برسیدم جه ترازی میخوان مصاحبه قبل رمضانه یا نه

  معاون بزوهشی که یکی از اساتید رشتم بودن کفتن جرا از جند نفر برسیدی

  اساتید میان منتقل میکنن حرف ….واقعا شوکه شدم ….یک جیز ساده برسیدم واقعا باید هیجی نبرسید
  و توکل کرد بخدا

 35. ج گفت:

  به نظرم تهران رو اول نزنید اکه شهرستان شانس دارید انجا رو بزنید من اینکاروکردم

 36. ... گفت:

  سلام دوستان لطفا پاسخ بدهید
  اگر روزانه و شبانه یک دانشگاه رو زده باشم..و هر دو قبول بشم..
  ولی تصمیم به مصاحبه روزانه بگیرم…از کجا مشخص هست؟ که روزانه مصاحبه انجام شده یا شبانه؟
  لطفا پاسخ بدهید.سپاس

 37. ریاضی گفت:

  سلام دوستان کسی نمی‌دونه دانشگاه باهنر کرمان بالاخره ازمون کتبی می‌گیره یانه؟تواطلاعیه دانشگاه فقط عنوان شده امتیاز مصاحبه کتبی یا شفاهی ۳۰…..
  بالاخره کتبی یاشفاهی؟؟

 38. aaa گفت:

  سلام
  ببخشید می خواستم بدونم که در انتخاب رشته ما فقط میتونیم گرایشی که امتحان دادیم انتخاب کنیم؟ یا حق انتخاب گرایش های دیگه رو هم داریم و مشکلی نیست؟

 39. مینا گفت:

  دوستان کسی میدونه که مصاحبه شبانه و روزانه برای یک دانشگاه با هم هست ؟
  و اینکه اگه یکی شبانه نخاد برای همون دانشگاه باید تو مصاحبه بگه؟

  • phd گفت:

   سلام.
   سالی که من مصاحبه دادم، لیستی که برای دانشگاه از طرف سنجش اومده بود رو دیدم. کنار اسامی کد داشت. یعنی از کد معلوم بود که روزانه رو مجاز شدی برای مصاحبه یا شبانه.

 40. س گفت:

  اگر مثلا انتخاب دهم ، تاریخ مصاحبه اش از همه جلوتر بود و شما نخواشته باشی بری برای مصاحبه آن، آیا برای مصاحبه های بعدی مشکلی به وجود میاد؟

 41. جغرافیا//// گفت:

  سلام دوستان جغرافیایی و جغرافی دانان سیاسی؛
  جغرافیای سیاسی دانشگاه فردوسی برای مصاحبه (مرحله دوم) زده: سوابق آموزشی، سوابق پژوهشی، پایان نامه و مقالات مرتبط با پایان نامه، مدرک زبان…یعنی باید حتماً مقاله مستخرج از پایان نامه داشته باشیم؟ و اینکه آیا واقعا مدرک زبان اجباری است؟ کسی خبر داره؟؟ فردوسی مثل دانشگاه تهران آزمون کتبی نداره، ولی از قرار معلومه سعی داره خیلی سخت گیری در مصاحبه به عمل بیاوره، حتی بیش از مدرس. این یعنی به این مفهوم که دانشگاه فردوسی تمرکزش روی رزمه اشخاص است و رتبه را در درجه دوم قرار داده. پس احتمالاً سه تا چهار برابر ظرفیت دعوت به مصاحبه کنه و دانشجویان خود را از بین اونهایی برداره که دست پیشی در رزمه بهتر دارن

 42. saba گفت:

  سلام دوستان
  من رشته علوم انسانی معدل کارشناسی ارشدم ۱۸/۴۵هست. بقیه شرایط رو هم دارم . به نظرتون به خاطر ۵ صدم اختلاف دیگه حق شرکت در دکتری آزاد بدون آزمون رو ندارم..
  جواب بدیییییییید لطفا

 43. داوطلب عربی گفت:

  دوستان یه سوال دارم به نظر شما نمیشه بعدا اولویت رو تغییر بدیم؟؟؟؟؟؟

 44. Elahe گفت:

  کسی میدونه امسال معدل تو مصاحبه تاثیر داره یا نه
  پارسال معدل تاثیر ۲۰ درصدی تو رتبه داشت ولی امسال نه

 45. خواهش میکنم راهنمایی کنید گفت:

  سلام دوستان من واقعا بلاتکلیفم.. میریی با استاد دانشگاه درجه۱ صحبت میکنی ، میگن دانشگاه ما رو اول بزن، ولی هیچ تعهدیی هم نمیدیم که برت داریم ! از طرفی میگن انتخاب اول خیلی مهمه.. حالا من یه استاد خیلی خوب در شهرستان پیدا کردم، اون میگه اگر دانشگاه منو اول بزنی صد درصد برت میدارم .. حالا نمیدونم ریسک کنم اولین انتخاب رو دانشگاه درجه یک بذارم که ۵۰ درصد بهم قول دادن یا دانشگاه درجه ۲ اما با استاد فوق العاده خوب که قول ۱۰۰ داده.

  • saeed گفت:

   نظر شخصی بنده است، زیاد روی حرف هیچ کدوم حساب نکن، چون ۵۰ درصد ازمون موثره و هیج چیز هم قابل پیشبینی نیست، سال۹۴ به یکی از دوستان قول داده شده بود اما استاد یهو یکی دیگه برداشت و دوست بنده انتخاب دومش قبول شد.

  • نانوبیو گفت:

   منم همین مشکل رو دارم که برای همه دانشگاه ها اولویت مهمه از طرفی هیچکدوم قطعی مشخص نمیکنه که بر میدارن یا نه

  • ** گفت:

   سلام دوست عزیز…من پارسال تجربه تلخی از این قول اساتید دارم بعد مصاحبه ۱۰۰درصد قول قبولی دادن و منم ریسک بدی کردم مصاحبه فقط دو جا رفتم که در نهایت قبول نشدم…از من به شما نصیحت خودتون فکر کنین ببینین چی بهتره به حرف اساتید قولاشون زیاد اعتماد نکنید..

  • داوطلب ازمون دکتری گفت:

   مگه به حرفه دوست عزیز استاد بر چه اساسی باید همچین قولی به شما بده اگه این طوریه پس دیگه جلسه مصاحبه برای چیه هر کسی بره یه سری به اساتید بزنه مصاحبه هم برداشته بشه ملاک گزینش دانشجو باید جلسه مصاحبه باشه توانایی دانشجو هم باید روز مصاحبه ارزیابی بشه.مگه استاد از توانایی بقیه دانشجوهایی که روز مصاحبه می یان و قبلش استادو ندیدن با خبره که وضعیتشون از شما به لحاظ کیفی پایین تره که بیاد و به شما قول بده؟

 46. لطفا جواب بدید گفت:

  من ترتیب دانشگاههارو انتخاب کردم تو سایت سنجش ولی وقتی زدم تایید بشه و رسید انتخاب رشته رو بده ارور داد. هرکاری کردم دیگه نرفت. خواستم دوباره امتحان کنم نوشت که قبلا با این شماره پرونده انتخاب رشته شد. الان نمیدونم انتخاب رشتم تکمیل شده یا نه. رسید هم دریافت نکردم.
  چیکار کنم؟؟؟؟ توروخدا جواب بدین
  انتخاب رشتم تکمیل شده؟؟؟؟

 47. a گفت:

  غصه نخورید دو سه روز دیگه هم تمدید می شه

 48. توروخدا جواب بدید..خواهش میکنم گفت:

  توروخدا دوستان گلم و پی اچ دی تست جواب بدید…

  آیا من هرچندتا حدنصاب بیارم میتونم برم مصاحبه(ده تا هم باشه)؟

درج نظر