مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

ادغام کلاس‎های دانشجویان دولتی و خودگردان در دانشگاه امیرکبیر

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: کلاس‎های درس دانشجویان پردیس خودگردان این دانشگاه با دانشجویان عادی این دانشگاه ادغام شد، زیرا نباید چند نوع استاندارد آموزشی در دانشگاه داشته باشیم.

احمد متعمدی در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: در دانشگاه صنعتی امیرکبیر به این نتیجه رسیدیم که کلاس های درس دانشجویان پردیس خودگردان و دوره های شبانه با دانشجویان عادی این دانشگاه یکی باشد.

وی افزود: هدف از اجرای این برنامه ارائه خدمات و استانداردهای یکسان به دانشجویان است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه کیفیت دانشجویان ورودی پردیس خودگردان دانشگاه ها از جمله این دانشگاه ارتقا یافته است، تاکید کرد: هدف از ادغام کلاس ها این است که در یک دانشگاه نباید چند نوع استاندارد آموزشی وجود داشته باشد.

معتمدی خاطرنشان کرد: در صورتی که به تدریج سطح کیفی این نوع دانشجویان ارتقا یابد حتی می توان مدرک یکسان نیز برای این دانشجویان ارائه کرد.

وی افزود: درحال حاضر مدرک دانشجویان پردیس های خودگردان با دانشجویان عادی دانشگاه ها متفاوت تدوین می شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در سال جاری ظرفیت پذیرش پردیس خودگردان این دانشگاه کاهش نیافته است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

22
افزودن دیدگاه جدید

avatar
قدرت 96
قدرت 96

دکتری الان حدود ۲-۳ سال هست که ارزش و عتبار خودش رو از دست داده، و با این سیاست های جدیدی که دارن پیاده می کنن، متاسفانه وضع داره بدتر هم میشه. دوستان عزیزی که از پردیس ها دفاع می کنن و اون رو هم سطح دوره های روزانه می دونن، مطمئنا خودشون در حال تحصیل توی پردیس هستند، وگرنه باید بدونن که کسی که روزانه قبول میشه چقدر برای این امر تلاش کرده و زحمت کشیده. توی دانشگاهی که من هستم (یکی از بهترین روزانه های شهرستان) قبولی های پردیس بدون هیچ رزومه ای قبول شدن. ضمنا دوست عزیزی… ادامه نظر»

دانشجو روزانه دانشگاه تهران
دانشجو روزانه دانشگاه تهران

حد نصاب پردیس و نوبت دوم دانشکاه تهران بیشنر از حد نصاب روزانه شهرستان ئ داتشگاههای سطح پایین تره-اسم پردیس فقط در دانشگاه تهران عوض میشه.مابقی پردیسها عوض نمیشه

حسام
حسام

اصلاً اینطور نیست !!!!!!!!!!!
تو رشته ى من تراز پردیس کیش ٣٢٠٠ بود
تراز روزانه شهرستان ارومیه و میبد ۴٨٠٠ بود و شبانه آنها ۴٣٠٠
حتى واحدهاى آزاد تهران ۴٠٠٠ بود
بعد شما میگى تراز پردیس بین الملل کیش بالاتر از روزانه شهرستان بوده!!!!!

iraj
iraj

اولا تراز هیچ تاثیری بر پذیرش نهایی ندارد و بستگی به ا دنتخاب رشته و اولویتها دارد.ثانیا حدنصاب روزانه دانشگاه ارومیه در مصاحبه ۳۰ بوده و پردیس دانشگاه ارومیه۲۵٫حدصاب دانشگاه تهران ۴۰ برای پردیس و نوبت دوم و ۵۰برای روزانه بوده.دانشگاه آزاد هم بین ۱۵تا۲۰ بوده.الان هم تو تکمیل ظرفیت دیگه دانشگاه آزاد حد نصاب نداره.اگه ۱۰درصد هم باشه قبوله ولی پردیسهای دانشگاه تهران زیر ۴۰را در تکمیل ظرفیت هم مردود میکنند

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

وقتی شاخص کیفیت آموزشی در یک دانشگاه یکسان است-اساتید یکی است-امکانات آموزشی ،رفاهی و ..یکی است-تجهیزالت یکی است-سطح اعتبار دانشگاه یکی است-عنوان دانشگاه یکی است-مدیران و کارکنان دانشگاه یکی است-بخشنامه-قوانین-مقررات و آیین نامه و شیوه نامه دانشگاه در همه پردیس ها و دانشکده های تابعه یکی است-پس ادغام کلاس یکی باشد بهتر است-مدرک هم به یک شیوه صادر شود بهتر است-از تصمیم کارشناسانه ریاست محترم دانشگاه امیر کبیر برای ادغام کلاسهای روزانه و پردیس دانشگاه تقدیر می گردد-البته در دانشگاه تهران مدرک رسمی همه دوره ها یکسان است و هیچ تفاوتی ندارد.

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

وقتی حد نصاب شبانه و روزانه شهریه پرداز در دانشگاه تهران بالای ۴۰از ۱۰۰است-در نتیجه نوع دوره مهم نیست-کیفیتن آموزشی دانشگاه تهران و شریف روز به روز در حال ارتقاست و پذیرش دانشجوی شهریه پرداز به دلیل کسب درآمد نیست!!!!!!!!!!!بع اندازه کافی دولت این دو دانشگاه را ساپورت می کند .پذیرش دانشجوی شهریه پرداز به دلیل گزینش نخبگانی است که علاقه دارند در دلانشگاه تهران ،نماد آموزش عالی کشور تحصیل کنند!!!!!!!و لی به دلیل ظرفیت محدود آموزش بدون شهریه و رایگان در دانشگاه تهران،بتوانند در دانشگاه خوب و با کیفیت و بین المللی تحصیل کنند.هر چند که در دوره روزانه… ادامه نظر»

حسام ، مهندسى مخابرات
حسام ، مهندسى مخابرات

بله همه دوره ها ۴٠ از ١٠٠ است ، اما در بعضى دوره ها مثل بین الملل کیش مدرک دیپلم هم نمره دارد !!!!!! و شخص خیلى راحت به عدد ۴٠ میرسد!!! اما همون شخص بره دوره شبانه ١٠ از ١٠٠ میگیره . درسته که اساتید همان اساتید هستند ولى بنا به توصیه دانشگاه و سیاستهاى مالى دانشگاه با اغماض و ارفاق در دوره پردیس ها نمره داده میشود

استاد دانشگاه
استاد دانشگاه

سلام.معدل دیپلم فقط برای دانشگاه تهران محاسبه میشه.حد نصاب شبانه و پردیس دانشگاه تهران یکی است بالاتر از حد نصاب روزانه دانشگاههای سطوح پایین تر.وقتی معدل دیپلم ۲امتیاز داره یعنی کسیکه معدل ۲۰دارد در اولویت است

پوريا
پوريا

درسته حدنصاب رو یکی اعلام میکنن و ۴٠ ولی تفاوتش زمین تا اسمونه،برا پردیس راحت امتیاز رو به ۴٠ میرسونن و قبولی میزنن و همون فرد رو برا شبانه بخوان مصاحبه کنن سختگیری میکنن،
منظور دوستمون هم همینه اگه یه فرد توی دانشگاه تهران برا پردیس و نوبت دوم مصاحبه بده،پردیس میبینی امتیاز ۵٠ رد میکنن و شبانه ١٠!!!!تفاوت زمین تا اسمونه ،اگه تفاوتی نبود چون هر دو هزینه میدن اسمشون دوتا نمیشد!

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

اتفاقا به همین دلیل و برداشتهای اشتباه شما و امثال شما،دانشگاه تهران عنوان پردیس را به زودی حذف و واژه جدیدی جایگزین می کند-دانشگاه تهران چیزی به نام پردیس ندارد.عناوین دوره های دانشگاه تهران-روزانه-روزانه شهریه پرداز(ئاحدهای بین المللی)-نوبت دوم-مجازی-مازاد-نیمه حضوری)دوره شبانه را هم در مقطع کارشناسی حذف کرده است و در سایر مقاطع هم حذف می کند.

کارمند
کارمند

کجای این تغییر عالی و خوبه؟نتیجه این تغییر چیزی نیست جز سیر نزولی کیفیت در دانشگاه تهران و شریف و امیرکبیر که برای جبران کمبود بودجه اعتبار دانشگاه را خدشه دار میکنن، دانشگاه آزاد داره به سمت ارتقاء کیفیت حرکت میکنه و دانشگاههای دولتی به سمت مدرک فروشی، تا چند سال آینده جای دانشگاه آزاد و دولتی عوض میشه، به عبارت دیگه دانشگاه آزاد میشه نماد کیفیت و اعتبار آموزشی و دانشگاههای دوبتی میشن شبیه علمی کاربردی

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دانشگاه تهران در همه پردیسها و دانشکده و مراکز زیر مجموعه اش خوش می درخشد!نگران نباشید!به جایگاه علمی دانشگاه تهران در سطح جهان نگاه کن.نوع پذیرش مهم نیست .مهم کیفیت دانشگاه است-نوع پذیرش یک سهمیه از لحاظ مالی است که کمک هزینه دانشجو محسوب می گردد.هر چند که دانشگاه تهران تسهیلات خاص به همه دانشجویان نوبت دوم و روزانه شهریه پرداز همانند روزانه می دهد.

آرش- دانشجوى دكترى حقوق خصوصى
آرش- دانشجوى دكترى حقوق خصوصى

ترتیب اعتبار مدارک دکترى تخصصى در دانشگاهها(از نظر من )
١- دانشگاههاى ممتاز اروپا و آمریکا
٢- دانشگاههاى دولتى واقع در تهران روزانه
٣- دانشگاههاى دولتى واقع در تهران شبانه
۴- دانشگاههاى دولتى روزانه شهرستان
۵- دانشگاههاى آزاد واقع در تهران
۶- دانشگاههاى دولتى شبانه شهرستان
٧- پردیس هاى خودگردان واقع در تهران
٨- دانشگاههاى غیرانتفاعى تهران
٩- دانشگاههاى آزاد شهرستان
١٠- پردیس خودگردان و بین الملل شهرستان – پردیس هاى بین الملل آزاد
١١- دانشگاههاى پیام نور تهران
١٢- دانشگاههاى غیرانتفاعى شهرستان
١٣- دانشگاههاى پیام نور شهرستان

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

سلام.لطفا اطلاعات اشتباه صادر نکنید.از لحاظ سطح بندی دانشگاههای سراسری، نوع دوره مهم نیست روزانه-پردیس یا نوبت دوم- همگی دانشگاه دولتی و سراسری محسوب می گردند.وقتی دانشگاه تهران سطح یک است.پردیس ارس -پردیس فارابی-دانشکده فنی دانشگاه تهران در فومن گیلان-پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران-پردیس البرز -دانشکده ها و پردیس های مرکزی دانشگاه تهران همه در سطح یک هستند.و قابل مقایبسه با دانشگاه علامه و خوارزمی تهران نیست.چه برسه به آزاد!!!!!!!!!!!!!!!

جلال
جلال

نوع دوره مهم نیست ؟!!!!!!!! پس ملت الکى شب و روز درس میخونن تا رتبه بیارن ؟!!!!!!!! اگه دوره مهم نیست پس بین رتبه ۶ و ۶٠٠ هم تفاوتى نیست!!!

Sk
Sk

به شرطی که دانشجویان پردیس سطح کلاس رو پایین نیارن

جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران
جغرافیا و برنامه ریزی شهری-دانشگاه تهران

دانشجویی به نام دانشجوی پردیس در دانشگاه تهران نداریم-دوره روزانته شهریه پرداز هستند-عنوان پردیس در دانشگاه تهران به زودی تغییر می کند و واژه ای در شأن دانشگاه تهران جایگزین می گردد

پریا آوانسیان
پریا آوانسیان

شبیه دانشگاه های علوم پزشکی شده
بسیار عالی

علی
علی

اقدام و شروع بسیار ارزنده ایی از سوی ریاست محترم دانشگاه امیرکبیر صورت گرفته که انشاالله برای همه دانشگاههایی که دوره پردیس را پذیرش میکنند یر مشق و الگو باشد. امیدواریم انشاالله همانگونه که مدارک دکتری دانشجویان روزانه و شبانه با یک فرمت صادر میشود مدرک دکتری دوره پردیس بخصوص مدارک دانشجویانی که از طریق سازملن سنجش و با کنکور سراسری دکتری پذیرش شده اند نیز با همان فرمت روزانه و شبانه صادر شود چون در این صورت اعتبار علمی مدارک دانشگاههای دولتی در همه دوره ها یکسان خواهد شد

دانش اموخته
دانش اموخته

کار خوبی است. البته بیشتر در جهت کاهش هزینه هاست تا کیفیت اموزشی

علی
علی

واقعا کلاسها بایستی یکی باشه عالیست.

محمد
محمد

چقدر عالی..