مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

کاهش ظرفیت پذیرش دکتری ۹۷

وزیر علوم گفت: ظرفیت پذیرش دکتری به نسبت سال گذشته با اندکی کاهش روبرو است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور غلامی وزیر علوم صبح امروز در بازدید آزمون دکتری نیمه متمرکز Ph.D سال ۹۷ که در دانشگاه شریف برگزار شد در جمع خبرنگاران عنوان کرد: امروز آزمون دوره دکتری سال ۹۷ برگزار می‌شود و این دوره همانند سال‌های قبل است و تغییر خاصی در روند اجرایی آن صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اکنون حدود ۲۳۴ هزار نفر شرکت کننده در این دوره داریم که ۴۷ درصد بانوان و ۵۳ درصد آقایان در ۸ گروه امتحانی به رقابت پرداخته اند.

وزیر علوم تصریح کرد: این نتایج اواخر شهریور ماه سال آینده مشخص می‌شود و بعد از اعلام آن دانشجویان می‌توانند برای ثبت نام به دانشگاه‌های پذیرفته شده مراجعه کنند.

غلامی در خصوص ظرفیت کنکور دکتری گفت: ظرفیت‌ها شاید امسال کمتر باشد، ولی از نظر تعداد تغییر چندانی نداشته است و امسال تمامی دانشگاه‌ها از طریق آزمون پذیرش خواهند داشت.

وی در ادامه در خصوص ساماندهی ظرفیت‌های دانشگاه آزاد اظهارکرد: قرار است این ظرفیت از همین آزمون پذیرش شود و اکنون ظرفیت‌ها تا حدودی با هماهنگی وزارت علوم تعیین شده و امیدواریم تعادل نسبت اساتید به دانشجو که می‌پذیرند رعایت شود.

 

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ردشده گفت:

  سلام بچه ها میشه برام دعا کنید خیلی شکست خوردم بچه ها دعا کنید تورو خدا برام دعا کنید

 2. مجتبی گفت:

  جالبه قیف برعکس هست! کاهش ظرفیت رو از لیسانس شروع می کنند بعد ارشد و آخرش دکترا نه یکدفعه از دکترا ؟!

 3. پلیانی گفت:

  واقعا متاسفم. اقا اصلا ما دنبال کار نباشیم بخوایم خوداشتغالی داشته باشیم با مدرک دکترا کی رو باید ببینیم. کجای دنیا اینطوری فیلتر واسه ورود ب اموزش عالی داریم اخه؟؟؟؟؟ منطقی باشین. تحصیل حق همه هست در هر مقطعی. پایین اوردن ظرفیت چه منطقی پشتشه. کسی که تا الان بادهر مدرکی بیکاره با دکترا هم بیکاره. من خودم اموزش زبان انگلیسی خوندم و امسالم کنکور دکترا شرکت کردم. الان هم دانشگاه تدریس میکنم هم اموزشگاه ها. هیچ نیازیم به شغل دولتی ندارم ولی حق ادامه تحصیل و با این بهونه ها تو رو بخداتون از مردم افسرده ما نگیرین.

 4. داوطلب دکتری گفت:

  خیلی جالبه که کسانی که خودشون الان دانشجوی دکتری هستن میگن کلش ظرفیت کاهش پیدا کند در صورتی که قبلا برا آزمون خودشون چنین چیزی نمیخواستند

 5. کمالی گفت:

  مگه چه ارزشی داره خود امور اداری واستخدامی حتی یه کارمند اگر مدرک تحصیلی را برای بار سوم بعد از استخدام میده قبول نمیکنه به همین خاطره سال به سال به جای افزایش داوطلب کاهش داوطلب را داریم جدا از افزایش سیل بیکاران دکترا در بازار کار

 6. محمد گفت:

  امیدواریم که ظرفیتهای خیلی کاهش پیدا کند واقعا در سالهای گذشته بخصوص ظرفیتهای آزاد خیلی بالا بوده است و همین باعث بیکاری و بی ارزشی مدرک دکتری که آخرین مدرک تحصیلی است شده است. و پیامدهای این بی ارزشی مدرک دکتری هم خیلی می تواند اثرات بدی برای همه داشته باشد.

  • سعید گفت:

   باشه چشم بهشون میگیم که شما یه وقت ناراحت نشید ظرفیت دکترا بالا میره بهتون فشار نیاد!!!

  • ?? گفت:

   مطمئن باش که اگر شما در کارهایتان مهارت داشته باشید بیکار نمیمانید.

  • گذشته خودت رو از یاد نبر گفت:

   یقینا جهان سومی و افکارش هم با سایر مردم فرق می کند. حاجی چون پسته گرون شده الان کم یاب شده دیگه مشکل تخمه هم حل شده؟؟؟
   کنکور امسال که دیگه کنکور نبود
   حداقل اگه نخوان دانشجو بگیرن بیان بگن آقا ما دیگه دکتری برگزار نمی کنیم و فقط تا لیسانس برای کشور برنامه داریم.