مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

فردا؛ انتشار کارنامه اولیه آزمون دکتری آزاد 1397

کارنامه نتایج اولیه آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 97 دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه آزاد اسلامی فردا دوشنبه 27 فروردین منتشر می شود. نتایج کنکور دکتری ازاد 97 - 98

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، داوطلبان می‌توانند از فردا دوشنبه 27 فروردین‌ با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات، کارنامه خود را دریافت کنند.

داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده باشند می توانند پس از دریافت دفترچه انتخاب رشته، نسبت به انتخاب کدرشته محل های انتخابی خود به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته، اقدام کنند.

گفتنی است اطلاعیه تکمیلی درباره زمان و نحوه انتخاب رشته و زمان انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته همزمان با اعلام نتایج، منتشر می‌شود.

پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه ها بر اساس نتیجه سنجش آزمون عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه ها، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آیین نامه بر اساس اولویت کدرشته محل های انتخابی و ظرفیت اعلام شده و سهمیه مربوطه صورت می گیرد و نتایج نهایی آزمون دکتری سال ۹۷ در دهه اول شهریورماه ۹۷ مشخص می شود.

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. مدیریت آموزشی گفت:

  سلام .
  کارنامه آزاد دیگه چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  سال قبل که اینطور نبود !
  همون کارنامه سراسری منظورتونه؟؟؟

 2. عمران سازه گفت:

  چرا نمیاد؟؟؟☹️☹️

 3. یادش بخیر گفت:

  سال قبل در همین سایت لحظه شماری می کردم فقط refresh در نهایت آزاد قبول شدم ولی بخاطر آینده کاری و وضعیت جامعه نرفتم

 4. عماد گفت:

  من قبول میشم شما هم قبول میشید

 5. Moslem گفت:

  سلام و صبح بخیر به همه
  خدایا امروز را برای همه ی ما به بهترین شکل ممکن رقم بزن
  شمارش معکوس شروع شد!!!

 6. دانشجوى دكترى حقوق به توليمو گفت:

  من بقیه کامنت هاى شما را هم خوندم
  تماماً دارید مغالطه میکنید
  به هر مطلبى میرسید میگید: کافى نیست پس باید حذف بشه!
  مثلاً : ١- مصاحبه دکترى همیشه عادلانه نیست پس باید حذف بشه !! ٢- حالا که این همه دکتر بیکار داریم پس فرقى هم نمیکنه اگر دانشجوى دکترى زیاد بشه ، در نتیجه باید افزایش ظرفیت داشت !! ٣-چون بعضى ها با وجود مدرک زبان باز هم سواد کافى براى مراجعه به منابع و مقالات خارج ندارن پس از بقیه هم نباید مدرک زبان خواست!!۴- چون ما مثل امریکا و فرانسه نمیشیم پس …..
  شما در هر مطلبى یک ان قلتى میارید و چون تفاسیر شما طولانى است از حوصله ى دیگران خارج است که بخواهند در مقام پاسخگویى به شما ورود کنند ، به همین جهت مبادا سکوت دیگران را در قبال مطالب خود ناشى از رضایت و تأکید ضمنى بدانید

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام.‌

   میخواستم جواب رو تا فردا به تاخیر بندازم، اما چون قراره قائله عظیم نتایج اولیه، همه مباحث دیگه رو تا مدتها به حاشیه ببره، بهتر دیدم زودتر جوابیه ای اماده کنم.

   اول اینکه، اونطور که از نوشته شما برمیاد، شما ظاهرا استنباطهای دیگرون از کامنتهای من، یا نظرات اونها رو به جای مطالب کامنتهای من در اینجا به عنوان شاهد اوردین.

   الف) اینکه مصاحبه دکتری عادلانه نیست و لذا باید حذف بشه، در کامنتهای من نیومده یعنی هر چی گشتم پیدا نکردم. فقط در یکی از کامنتها اومده که ازمون اجباری زبان عادلانه نیست و باید حذف بشه. البته من هم قبول دارم که مصاحبه عادلانه نیست، اما به این معنا که نفس و ذات ابداع مرحله ای به نام مصاحبه عادلانه نیست، صرفنظر از اینکه ایا اجرای مصاحبه ها عادلانه انجام میشه یا نه.

   ب) اینکه میگید دکتر بیکار زیاد شده و لذا باید افزایش ظرفیت دکتری داشته باشیم، خودش گزاره ایه که برای اولین بار در نوشته شما میبینم و هرگز تا به حال، حتی به فکر من نرسیده بود، چه برسه به اینکه در کامنتی هم اومده باشه.

   ج) مثال شماره ۳ که اوردین، بله، در کامنتها هست.

   د) مورد شماره ۴ هم که در مورد فرانسه و امریکاست جمله ای ناتمامه و معلوم نیست منظور شما چه مغالطه ایه.

   دوم اینکه، اگر هم اینها در کامنتها اومده بود، باز هم چیزی ثابت نمیشد. شما فقط ادعا کردین اینها مغالطه هستن بدون اینکه دلیل بیارید چرا مغالطه ان یا چرا نادرستن و کجای اونها ایراد داره.

   ایا فقط کافیه بگیم مغالطه ان و بعدش ثابت میشه مغالطه ان؟ خود شما قبول میکنید یه نفر بگه نوشته بالا از شما تماما مغالطس و لذا همینکه گفت مغالطس، پس مغالطس؟

   ضمنا من در ابتدا فقط یه مطالبه کوچیک داشتم و اون هم اینکه ازمون تولیمو اسفند ۹۶ که در اون شرکت کرده بودم یه تغییراتی بکنه و مثلا نتایجش یه هفته ای اعلام بشه و نه مثلا یکماهه و نه اون هم به نحو ناقص. بعدا به تدریج از خلال کامنتهای دیگرون فهمیدم که این معضلات کوچیک، به معضل اصلی بزرگتر مربوط میشن یعنی معضل پیچیده شدن بی جهت ازمون و دوره دکتری با ورود مولفه هایی مثل ازمون زبان و مصاحبه.

   نمونه هایی که از امریکا و فرانسه و المان میشه اورد نشون میده که پدیده کنکورهای متعدد ما از دیپلم تا دکترا شرط لازم برای پیشرفت علمی نیست. تا ده سال قبل، برای ورود تا اتمام دوره دکتری، نه نمره زبان اجباری در کار بود و نه مرحله مصاحبه. هر دانشگاهی یک و فقط یه ازمون کتبی تشریحی میگرفت و کار فیصله پیدا میکرد. متولی اموزش عالی ما میبینه چون متقاضی دوره دکتری خیلی زیاد شده و تقریبا جو عمومی به سمت اون متمایل شده، موانع ازمونو با افزودن ازمون زبان و مراحل دلبخواهی مصاحبه دانشگاهها زیاد کرده تا همون کاری رو صورت بده که چند سال پیش در مورد ارشد انجام داد و چند سال قبلتر هم در مورد کنکور دیپلم. یعنی برای افزودن به موانع، یکدفعه ازمون ارشد دو مرحله ای شد و بعد که دیدند با اون هم جلوی تقاضای عمومی برای ارشد گرفته نمیشه، باز دوباره ازمون ارشدو به شکل قبلی یک مرحله ای برگردوندن. و همین پروسه هم در چند سال قبل از ارشد در مورد دیپلم تکرار شده بود. و الان هم داره در مورد دکترا تکرار میشه و این در حالیه که متولی اموزش عالی ما به عینه میبینه که وجود این موانع اضافی هم باعث کم شدن تقاضای عمومی برای دکتر شدن نمیشه. در دوره ارشد نهایتا گفتند حالا که قراره همه ارشد بگیریم پس چرا مانع اضافی؟ خب الان هم ما میتونیم بگیم چرا اشتباهات تاریخی رو دوباره داریم تکرار میکنیم؟ وقتی میل و رغبت عمومی به گرفتن دکتریه و هیچ مانعی هم جلودارش نیست و نهایتا هممون قراره دکترا بگیریم، پس چرا موانع اضافی گذاشتیم و چرا حالا که گذاشتیم و بر بی ثمری اونها واقف شدیم حاضر نیستیم برشون داریم و به همون ازمون منحصر فرد تک مرحله ای کتبی اکتفا کنیم؟

   متاسفانه ما اونقدر با تعدد موانع ازمونها خو گرفتیم که اصولا برامون قابل تصور و مقبول نیست که بشه شکل دیگه ای هم ترتیب داد. به همین دلیله که میشه پیش بینی کرد اگر متولی اموزش عالی ما کسب یه حداقل نمره از ازمون زبان فرانسه (دقت کنید فرانسه و نه انگلیسی) رو هم به موانع دکتری اضافه کنه، اولا فرد معترضی پیدا نخواهد شد و همه که تحت هر شرایطی فقط دنبال مدرک دکتری هستند، اونو خواهند پذیرفت، و ثانیا، اگر بعد از گذشت چند سال و تثبیت این مانع اضافی و کاملا غیر ضروری جدید، یه نفر دلیل اورد که نیازی به اون نیست و باید حذف بشه، فریاد واویلای همه بالا خواهد رفت.

 7. دانشجوى دكترى حقوق به توليمو گفت:

  اینکه داشتن مدرک زبان کافى نیست ثابت نمیکنه که نباید از دانشجو مدرک زبان خواست
  به تعبیر ما حقوقى ها
  (( داشتن مدرک زبان لازم است اما کافى نیست))
  راستى رشته شما چیه جناب تولیمو ؟

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام دوباره.

   اتفاقا قسمت “کافی نیست” از تعبیر حقوقی شما یه تعبیر حقوقی هم پیش متولی اموزش عالی ما پیدا کرده یعنی در ایین نامه دکتری مصوبه مجلس اومده هر دانشگاه حق داره اگر خواست و هر طور خواست و از هر بخشی خواست دوباره ازمون کتبی مجدد در مرحله مصاحبه، در کنار همه تشریفات دیگر اون، علاوه بر کنکور دکتری سنجش، برگزار کنه و به تجربه هم معلوم شده که این اتفاق به دفعات متعدد رخ داده. میپرسید چطور؟ به این خاطر که از نگاه اونها و خیلی از دانشجوها، کنکور عظیم دکتری سنجش و ازمون اجباری زبان، هر دو لازمن ولی کافی نیستن و دانشگاهها به دلخواه میتونن هر چیز دیگه ای هم به اسم کافی نبودن قبلیها اضافه کنن.

   ضمنا اگر مدرک زبان واقعا لازمه پس چرا کف نمره ۶۰ یعنی نصف نمره، از شکل متداول ازمون بین المللی تافل ای بی تی (یا معادل بین المللی اون در ایلتس) رو به جای ازمونهای خیلی خیلی به نسبه ساده تر اماسارتی و تولیمو و ایپیتی در دکتری ما اجباری نکردن؟ اینها تنها ازمونهایی هستن که کسب حداقل نصف نمره اونها در تقریبا همه اکادمیهای دنیا، معیار واقعی سنجش حداقل (دقت کنید حداقل) قابلیت زبان یه فرد محسوب میشه و ازمونهای زبان داخلی در هیچ جای دیگه مورد تایید نیستن. با کسب نمره مورد نظر در ازمونهای داخلی به هیچ وجه از نظر معیارهای جهانی، مهارت زبانی ثابت نمیشه. باز میپرسید چرا اینها اجبار شدن و نه تافل؟ چون متولی اموزش عالی ما به خوبی میدونه که اکثریت قریب به اتفاق دانشجوهای ایرانی هرگز قادر به کسب تافل نخواهند بود.

  • تولیمو طلب گفت:

   یعنی اکثریت قریب به اتفاق دانشجوهای دکتری ما، هرگز نمیتونن به حداقل مهارت زبانی از لحاظ معیارهای بین المللی برسن

  • تولیمو طلب گفت:

   و لذا متولی اموزش عالی ما به جای اینکه اینو صریح و واضح به همه ما بگه و ریشه این ناتوانی رو در بی توجهی به زبان در دوره خیلی خیلی طولانی دبستان تا ارشد ردیابی و تایید کنه، میخواد با پیش اوردن ازمونهای خیلی ساده تر داخلی، پوششی بر این حقیقت پنهان نشدنی دست و پا کنه و مساله اصلی رو لاینحل بذاره

 8. آلا گفت:

  فکر کنم باید بریم بخوابیم .اینجور که بوش میاد همون فردا ساعت 11 نتایج اعلام میشه .

 9. آب و هوا ۹۷... گفت:

  بچه ها من دیگه تحمل ندارم..دارم میمیرم…

 10. به حمید ژنتیک گفت:

  منم حدود پنجاه درصد تخصصی رو زدم و به نظرم امیدی برای هر دومون هست. زبان و استعداد چند زدید؟

 11. روانشناسی گفت:

  سلام پس کی میان

 12. نشمین گفت:

  سلام دوستان چ لحظات سختی هست امشب چطور بگذره نصف عمر شدیم

 13. ادبيات گفت:

  درست که وقتی تلاش میکنید امید نتیجه خوب و دارید؛من هم مثل همه شما ۵ ماه متوالی درس خوندم.پارسال هم همینطور اما اینقدر همه چیز بد پیش رفت و اینقدر از نتیجه ناراضی بودم که کارم شده بود گریه.اما آخرش چی شد؟دی و بهمن ٩۶ دوماه کامل به خاطر تمام اون فشارهای عصبی بیمارستان بستری شدم.حالم فوق العاده بد بود.امسالم کلی تلاش کردم ،آزمون کاملا غیر منطقی و ماورایی بود اما توکل به خدا کردم.هیچ چیز غیر ممکنی برای خداوند وجود نداره.امیدوارم فردا همه با لبی خندون اینجا کامنت بذارن و مجاز شدنشون با رتبه خوب و اعلام کنن؛من هم یکی از شما.

 14. محمد حسین گفت:

  سلام بچه ها .من فارماکولوژی شرکت کردم .درصدهایم تخصصی 53 درصد استعداد 11درصد و زبان صفر .به نظرتون دانشگاه ازاد واحد علوم دارویی میارم ؟

  • Moslem گفت:

   سلام
   دوست گرامی چقد میخوای درصداتو بگی، تو این پیج تا بحال چندین بار یه کامنتو تکرار کردی، اره ماشاالله درصدات خوبه انشاا… دانشگاه مورد علاقت قبول شی دیگه کمتر استرس داشته باش امیدت بخدا باشه

 15. سینا گفت:

  یادش بخیر مام پارسال کلی استرس داشتیم و چشم انتظار بودیم …. اولش واسه نتایج اولیه بعدش واسه مصاحبه بعدشم نتیجه نهایی ……یادش بخیر

 16. تولیمو طلب گفت:

  یکی از اساتید ما میگفت زمانی که دکتر جاسبی، از روسای سابق دانشگاه ازاد، کاندید ریاست جمهوری شده بود، به عنوان تبلیغ گفت قصد داره کنکور سراسری رو حذف کنه، و اون موقع همه خندیدن و گفتن مگه ممکنه؟ در حالی که الان خیلی از ظرفیتهای کارشناسی روزانه رایگان هم خالی میمونن و پر نمیشن. در واقع به قول متولیان اموزش عالی، دوره کارشناسی به جای نخبه گرایی تبدیل شده به عام گرایی. این وضعیت در امریکا هم وجود داره و اونجا هم ظرفیت کاردانی و کارشناسی بیش از حد نیاز شده و اصطلاحا دیگه نخبه گرا نیستند، و به همین دلیله که سریالهایی مثل لیسانسه های ۱ و ۲ در ایران تولید و پخش میشن یعنی میخوان این واقعیتو بگن که دیگه تقریبا همه جوانها لیسانسو دارن.

  به دلیل مشابه، الان دوره ارشد و دکتری ما هم دیگه نخبه گرا نیست و وضعیتی شبیه کارشناسی به وجود اومده، یعنی ورود به دکترا قبلا نخبه گرا بود و فقط افراد معدودی اقدام میکردن که میخواستن خودشونو وقف علم کنن و کار بینهایت شاق پیشبرد علمو در همه عمر ادامه بدن، یعنی کاری که عملا از عهده عده خیلی کمی برمیاد و مستلزم اینه که افراد از همه چیز اعم از پول و مقام و حتی اسایش خانواده خودشون بگذرن و فقط و فقط به شکل تام و تمام در امور علمی مستغرق باشن. اما الان عموم افراد در همه سطوح و زوایای جامعه خواهان ورود به دکتری هستند. قبلها نبود شغل باعث شد افراد به کارشناسی هجوم بیارن و اونو از حالت نخبه گرایانه خارج کنن، و الان هم نبود شغل باعث هجوم به دوره دکتری شده. بنابراین به همون دلیلی که کارشناسی عام گرا شد و براش یه کنکور تستی واحد گذاشتن، الان هم که دوره دکتری شکل عامگرا پیدا کرده و دیگه داشتن دکتری نشونه نخبگی یعنی تقبل خدمت تا لحظه مرگ به علم محسوب نمیشه، لازمه کنکور اون هم از حالت نخبه گرایانه بیرون بیاد و عامگرا بشه یعنی فقط ازمونی تستی در کار باشه و مرحله مصاحبه به کلی حذف بشه.

 17. محمد گفت:

  بچه ها یه چیز عجیب

  من تا حالا اصلا استرس نداشتم و اصلا نتایجم برام مهم نبود.

  اما الان نمیدونم چرا یهویی تپش قلب گرفتم و قلبم داره میاد تویدهنم.
  حالم خیلی بده.

  نمیدونم چرا اینطوری شدم.

  حالم خیلی خرابه

 18. تولیمو طلب گفت:

  به عنوان جمع بندی این همه کامنتهای قبلیم، و قبل از شروع “غوغای” اعلام نتایج، خلاصه و چکیده اونها رو یکبار دیگه تکرار میکنم. دلایل اونها در کامنتهای قبلی اومده:

  الف) اجباری بودن هر نوع ازمون زبان، چه قبل ورود به دوره دکتری، و چه تا لحظه اخذ مدرک دکتری، باید به کلی و از اساس از همه دانشگاهها برداشته بشه.

  ب) مرحله مصاحبه دکتری باید به کلی و به تمامی حذف بشه و دقیقا مثل کنکور ارشد باشه یعنی فقط و فقط یه ازمون تستی و بعد هم انتخاب رشته و اعلام نتایج باشه و لاغیر.

  • پیمان گفت:

   این خودش یه پا بیانیه است:):):):):):)

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام.

   بیانیه موقعیه که حزبی در کار باشه. ضمنا برداشته شدن مرحله مصاحبه با نگاه به تاریخچه کنکورها دیگه عجیب و غیر قابل قبول نخواهد بود. تا چند وقت پیش، کنکور دیپلم به لیسانس، دو مرحله ای بود و بعدها یک مرحله ای شد. تا چند سال قبل، کنکور ارشد دو مرحله ای بود و مرحله دومش تشریحی. اما امروزه یک مرحله ای شده. علت اینکه قبلها دو مرحله ای بود برای این بود که میخواستن موانع ورود به ارشدو زیاد کرده باشن و جلوی هجوم به ارشدو بگیرن. بعدا دیدن عموم افراد خواهان ورود به ارشد هستن و گذاشتن دو مرحله نمیتونه جلوی تقاضای عمومی رو بگیره و لذا مرحله دومو حذف کردن. الان هم تقاصای ورود به دکتری یه تقاضای عمومیه و همه میخوان تا دکترا پیش برن و همونطور که مشخصه، موانع متعدد هم قادر نیستن تقاضا رو کمتر کنن. پس الان هم مثل حذف مرحله دوم کنکور سراسری و ارشد، لازمه مرحله ساختگی و غیر ضروری مصاحبه دکتری که در واقع همون مرحله تشریحی ارشد محسوب میشه، حذف بشه. اگر دغدغه متولیان اموزش عالی ما اینه که افراد نخبه و نابغه جذب هیات علمی بشن، راهش گذاشتن موانع متعدد در مسیر اخذ دکترا نیست.

  • ... گفت:

   به تولیمو طلب راستش من استرس زیادی دارم و اصلا تمرکزندارم که مطالب و کامل بخونم و فقط براساس این نتیجه گیری نظرمو میدم. منم کاملا موافقم.برای کشوری مثل ایران عادلانه ترین شیوه پذیرش دانشجو برگزاری کنکور. شاهدش خودم که پارسال به بدترین شکل ممکن استرس کشیدم اما بارتبه ده در دانشگاه خودم پذیرفته نشدم اما شخص دیگر بارتبه ای بیست برابر پایین تر ورزومهای به مراتب ضعیف تر الان سر کلاس دکتری نشسته و من عین مرغ پرکنده مرتب سایت و چک میکنم چرا چون من از حمایت استاد راهنمام بی بهره بودم و ایشون خیر. دوستان هدفم تزریق نا امیدی نیست چون من خودم دوباره تلاش کردم.اما باور کنید در مصاحبه هم رزومه ملاک نیست اونچه مهم هست حمایت استاد راهنماست که درصد زیادی رو پوشش میده. و سوال من اینه ایا اساتید همیشه شایسته ترین ها رو انتخاب میکنند ؟ایاروابط رو بر ضوابط مقدم نمیدونن؟اگر بی انصاف نباشم ونگم همه اما جمعیت کثیری از اساتید کشور این رویه رو دنبال نمیکنند. به هرحال امیدوارم واقعا در این مقطع شاهد اتفاقای این مدلی نباشیم.

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام.

   دقت داشته باشین که منظور من از حذف مصاحبه ها یه “طرحواره” به این شکل کلی هستش که فقط ملاکهای مطمئن و پایای ریز نمرات و معدلهای لیسانس و ارشد و کیفیت دانشگاه محل تحصیل در ضمن کنکور یک مرحله ای متمرکز وارد امتیازدهی بشن و میشه سیستم کمّی دقیقی برای مصاحبه اونها توسط سنجش تعبیه کرد، و باقی ملاکهای غیر ضروری یا غیر مطمئن یا نامربوطی مثل نمره زبان و کتب و مقالات و کنفرانس و همایش و موارد مشابه اونها به همراه پروسه رفتن حضوری به دانشگاهها و مصاحبه حضوری اونها کاملا حذف بشن. تکمیل این طرحواره و شرح و تفصیل دلایل اینها در شرایط فعلی مناسب نیست چون توجه ها تا مدتها مجذوب نتایج اولیه و بحث اون خواهد بود، اما بر عهده من میمونه که شرح و دلیلشو هم بیارم.

 19. اتابک گفت:

  سلام دوستان
  من یه حسی بهم میکه امشب ساعت 12 به بعد نتایج اعلام میشه.

  • حقوق جزا گفت:

   سلام،
   دقیقا منم همینطور فکر میکنم‌،
   توکل برخدا…

  • امید گفت:

   سلام
   حست اشتباه میکنه

   برو شب راهت بخواد.
   فردا صبحم برو دنبال زندگیت.بعدازظهر میاد

  • دانشجوی دکترای حقوق کیفری گفت:

   سلام خدمت دوستان. آرزوی موفقیت برای همگی. .عرض شود قبولی دکترا زیاد سخت نیست ولی شهریه آن واقعا سرسام اوره بعد آزمون زبان Apt ومقاله ووو

   • حقوق جزا به دانشجوی دکتری حقوق کیفری گفت:

    سلام،
    اتفاقا قبولی دکتری از سال ۹۵ به بعد به گفته خود مسئولین ،سخت تر شده و ظرفیت پذیرش کم شده،تاجاییکه امسال مجموعا برای آزاد و سراسری، ده درصد پذیرش انجام میشود،
    شکرخدا مدرک زبان تولیمو بانمره ۵۶۰ دارم و دارای سه جلد کتاب تالیفی و چند مقاله همایشی و isi و نمره پایان نامه 20 و معدل بالا هستم،
    امسال برای اولین بار دکتری حقوق کیفری،شرکت نمودم،
    دوستان بعد از اعلام نتیجه،سعی کنید رزومه خودتان را قوی کنید و دامنه مطالعاتتون رو افزایش بدهید،
    انشاءالله هرچه خیرهست برای همه رقم بخورد،
    آرزوی توفیق برای همه.

 20. نازلی گفت:

  سلام.دوستان به نظرتون امسال تعداد شرکت کننده کم شده تاثیری رو رتبه و قبولی ماها داره یا نه؟؟؟توروخدا اگه کسی میدونه راسشو بگه

 21. حسین گفت:

  یه نفر جواب بده استرس دارم

  • ایوب گفت:

   سلام بر دوستان گرامی انشاءالله همگی موفق باشید و هرآنچه را که خیره خداوند نصیبمون کنه.
   در رابطه با مسئله استرس بهتون نصیحت می کنم به عنوان برادر کوچکتر که به خدا ارزش نداره این همه استرس چون خیلی اثرات منفی بر روی زندگی و سلامتی انسان داره و اصطلاحا میگن مادر تمام مریضی هاست استرس.
   بعضی از روزها نزدیک به ده ساعت وقت می ذاشتم برای نگارش مقاله ولی الان که یه کم مریض احوالم می دانم که کار اشتباهی انجام دادم و هر چیزی جای خودش رو داره و درس هم بخشی از زندگی هست نه تمام زندگی

   • پیمان گفت:

    سلام ایوب جان

    چرا مریض احوال؟
    ناراحتمون کردی

    اما حق با تویه .اصلا ارزش نداره بخاطر درس و یل هر چیز دیگه ای سلامتی کسی به خطر بیفته

    انشالله شما هم زود خوب میشی.
    چیزی نیست.اونم از استرسه.حل میشه

 22. حسین گفت:

  دوستان واسه مجاز شدن حقوق میانگین چند باید باشه؟

 23. مالی 9697 گفت:

  سلام. دوستان رشته مالی امسال هم قراره دانشگاه تهران باز مالی نگیره، حواستون باشه اگه دفترچه ها اومد زود اینجا با هم نامه بزنیم برای اعتراض

 24. Veterinary گفت:

  من که کامل یادمه پارسال ساعت 12 نتایج اعلام شد

 25. پدرام گفت:

  پارسال حدود ساعت 16 بود نتایج رو منتشر کردن
  وای چقدر حالم بد بود اون روز 🙁
  خدایا اون لحظات دیگه هیچوقت تکرار نشه
  خدایا تو تنها امید همه مونی

 26. excel گفت:

  فردا تا این موقع خیلییا شادند و خیلیا ناراحت
  از خدا میخوام در گروه اول باشید

 27. دکتری صنایع غذایی گفت:

  صنایع غذاییها درصداتون چنده؟ میخوام ببینم کنکور امسال سخت بود یا پارسال؟

  • صنایع غذایی گفت:

   من پارسال فقط دو هفته خلاصه هارو خوندم. تخصصی 22 و استعداد 23 درصد و زبان صفر ولی امسال با اینکه سه ماه خوندم. تخصصی 39 و استعداد 10 و زبان 10 درصد زدم. به نظرم اگه دقت میکردم میتونستم رتبه خوبی بیارم. ولی خب امسال سختر شد که با این همه خوندم درصدم این شد. من که خیلی نگرانم قبول نشم. شما چطور؟ درصداتون چند شد؟

   • دکتری صنایع غذایی گفت:

    من دارم از نگرانی هلاک میشم. پارسال زیاد نخونده بودم اما سوالا بنظرم اسون بود. امسال خوندمدولی منفی زیاد زدم. خیلی از سوالایی که مطمئن بودم درسته, غلط زدم. اونایی هم که شک کردمو نزدم درست از آب درومد.
    استعداد و زبانم نسبت به پارسال کم زدم.
    تخصصی ۴۶ زبان ۸ استعداد ۲۳
    دوست داشتم ببینم بقیه نظرشون چیه کلا چطور زدن

 28. نيلوفر گفت:

  چه ساعتی نتایج اعلام میشه؟؟؟لطفا بگید

 29. excel گفت:

  سلام
  کسی خبر نداره آیا ظرفیت رشت برای آزمون msrt پر شده یا نه
  امروز ساعت 18آخرین مهلته برای قبت نام

 30. تولیمو طلب گفت:

  من یه “پروژه” ای برای خودم تعریف کرده بودم و اون هم اینکه عده قابل توجهی با دلایل کافی قانع بشن که تحول اساسی در برنامه ازمونهای زبان رخ بده و اصولا اجباری بودن این ازمونها به کل فیصله پیدا کنه. اما متاسفانه یا خوشبختانه، موعد اعلام نتایج کنکور رسیده و دیگه بعیده بشه تا ماهها در مورد چیز دیگه ای توجهی ولو اندک جلب کرد. بنابراین “موقتا” فکر کردم کامنتی هم در مورد مساله باب روز یعنی اعلام نتایج فردا و استرسهای حالا اماده کنم.

  من الان استدلال میارم که چرا استرس داشتن برای نتایج فردا و بعد هم استرس اعلام دعوت به مصاحبه و بعد هم استرس شرکت در مصاحبه و بعد هم استرس اعلام نتایج نهایی، همگی استرسهای کاذب و “فاقد ارزش کافی” هستند. متاسفانه باز هم مطلب طولانیه و نمیدونم حوصله ای هست یا نه؟

  دو تا نظام اموزشی مثال میزنم:

  در فرانسه، از مدتهای خیلی قبل، و هنوز هم تا حد زیادی، روال کار اینطوره که بعد از دیپلم، یه کنکور خیلی مشکل سراسری دارن، و بعدش همه وارد دانشگاه میشن و همه رشته ها کارشناسی ارشد پیوستس. بعد از اون،‌ افراد مثلا در مدرسه جذب کار میشن و سالها باید فکر و تحقیق کنن و بعدش یه رساله نواور اماده کنن و از اون در دانشگاه دفاع کنن و اگر موفق دراومد بهشون مدرک دکتری میدن که در واقع مجوز تدریس در دانشگاهه. حالا صرفنظر از اینکه این نظام چقدر در تولید علم موفقه، چیزی که مسلمه اینه که استرسهای حاصل از کنکورها در اونها خیلی کمتره و اگر هم استرسی هست، استرس واقعیه، یعنی افراد به این دلیل استرس میکشن که با استفاده از مدرک میخوان به کاری بهتر دست پیدا کنن و این کار بهتر هم نوعا وجود داره و لذا استرشون واقعیه.

  در امریکا، از دیپلم به لیسانس، و از لیسانس به ارشد، کنکور به معنای ایران یا فرانسه ندارن، بلکه چیزی شبیه به امتحان استعداد تحصیلی در دکتری خودمون دارن که اصولا خوندن از منبع خاصی نداره. در واقع همین ازمون “زبان” جی ار ای که با هزینه گزاف در ایران هم برگزار میشه، همون “کنکور” ورود به ارشد در امریکاست که خارجیها هم باید بگذرونن تا هموطن های امریکایی معترض نشن که چرا برای خارجیها ندارید و برای ما دارید؟ تنها جایی که میشه گفت کنکور دارن، موقع ورود از ارشد به دکتریه، و اون هم اینطوریه که هر دانشگاهی برای خودش یه ازمون کتبی مجزا میگیره که چند ساعته تموم میشه و نتایجش هم چند روزه معلوم میشه. نرخ بیکاری در امریکا کمه و خود امریکاییها هم اعتراف میکنن که به خاطر این نمیرن دانشگاه که بدون مدرک دانشگاهی نمیشه شاغل شد. بلکه به این خاطر میرن که حقوق دارنده مدرک دانشگاهی بین یک و نیم تا دو برابر دیپلمه هاست یعنی به طمع پول بیشتر میرن وگرنه با دیپلم هم کار هست. پس نتیجه میگیریم اگر هم امریکایی پول طلب دچار استرس کنکور میشه، این استرس بیشتر در دوره دکتریه، چون کنکور دیگه ای ندارن، و ضمنا این استرس هم واقعیه، یعنی با گرفتن مدرکشون به پول بیشتر میرسن.

  اما وضعیت فعلی خودمونو در نظر بگیرید. علاوه بر دو کنکور دیپلم و ارشد، همین کنکور دکتری به تنهایی شامل چند مرحله نتیجه اولیه، نتیجه دعوت به مصاحبه، خود مصاحبه، و مرحله اعلام نتیجه نهائیه، یعنی واقعا یه فرایند ۶ یا ۷ ماهه در کاره. اما مابه ازای این همه استرس طولانی چه خواهد بود؟ ما نه مثل فرانسه قراره به کار دولتی برسیم، و نه مثل امریکا به پول بیشتر. منظورم القای ناامیدی نیست. منظورم اینه که این استرسها به معنای واقعی و تام و حقیقی، واقعا کاذب هستن، یعنی دوستانی که استرس میکشن، کمی فکر کنن که چقدر از این استرس اونها واقعیت و ما به ازای بیرونی داره؟ ایا از این میترسن که چون در کنکور قبول نشدن، مثل فرانسویها از کار دولتی خوب تضمینی محروم بشن؟ یا از این میترسن که اگر قبول نشدن، مثل امریکائیها پول بیشتری به دست نیارن؟

  بنابراین دوستان گرامی توجه داشته باشن که واقعا این استرسها کاذبن. البته نه به این معنی که وجود ندارن، بلکه به این معنی که هر جا استرس بیش از اندازه وجود داره، باید مطمئن باشیم که بخش بزرگی از اون کاذبه و علامتیه که به ما میگه مساله ای که بهش اهمیت میدیم اینقدر نباید مهم باشه و بی جهت چاق و فربه و ترسناک شده.

  به همین دلیله که من در کامنتهای مختلف سعی کردم دلایلی بیارم که با وجود این همه استرس کاذب، لااقل یه استرس کاذب دیگه رو که اخیرا اضافه کردن، حذف کنن، یعنی استرس کاذب قبول شدن در ازمون اجباری زبان، و غول کنکور دکتری رو باز هم بزرگتر جلوه ندن.

  • تولیمو طلب گفت:

   با در نظر گرفتن این مطالب، الان یه فکر دیگه هم به ذهنم اومد و اون هم اینکه، در شرایط فعلی که وضعیت بیکاری فارغ التحصیلان تشدید شده، فلسفه کلاسیکی که اساتید بر اساس اون دانشجوی دکتری میگرفتن، دیگه صادق نیست و لازمه تغییر کنه، یعنی قبلها میگفتن قراره دانشمند و متفکر مستقر بر کرسیهای دانشگاهی تعریف کنیم. اما این برای زمانی بود که عطش کاذب کسب کرسی هیات علمی وجود نداشت.

   بنابراین، در شرایط فعلی که ظاهرا ما تنها کشور دنیا هستیم که سه کنکور سراسری مشکل و طاقت فرسا در مقاطع دیپلم و ارشد و دکتری داریم، دیگه لزومی نداره کنکور دکتری اینقدر کش بیاد و به فرایندی مثل میوه دادن درخت در بازه ای ۷ ماهه تبدیل بشه. بلکه کنکور دکتری هم باید مثل کنکور دیپلم و ارشد باشه یعنی یه کنکور تستی یه مرحله ای باشه و بعد هم اعلام رتبه و بعد هم انتخاب رشته و بعد هم نتیجه نهابی، و لذا بخش کاملا کاذب مصاحبه دانشگاهها به کلی و به تمامی حذف بشه. مسلما افراد زیادی که به مصیبتهای مصاحبه ها عادت کردن، و همینطور دانشگاهها که استقلال طلبی رو بهانه کردن، عوامل اصلی بقای این مراحل زجرآور مصاحبه هستن و در برابرش موضع میگیرن، و درست همونطور که استرس کاذبی به نام ازمون اجباری زبان به وجود اوردن، استرس حاصل از مصاحبه رو هم نمیخوان بردارن.

  • من گفت:

   دوست عزیز خیلی از فرضیه هات از کل اشتباهه. کجا خوندی که حقوق یه فردی که دکتری داره تو آمریکا 1.5 تا 2 برابر یه فردیه که دیپلم داره؟؟؟؟ به غیر از امنیت شغلی که مدرک دکتری برای اون شخض میتونه ایجاد بکنه حقوقشم بسته به رشته و کیفیت تحصیلی اون شخص میتونه چندین و چند برابر فرق کنه. دوم این که یه فردی که دکتری داره عملا تو لبه های علم اون رشته خودش حرکت میکنه چطوری بدون دانش حداقلی زبان میتونه با علم روز ارتباط برقرار کنه؟؟؟ دوست عزیز این استرس هم کاملا بجاهستش و کسی که رشته خوبی تو دانشگاه خوبی رو خونده میتونه هیات علمی بشه و شغل خوبی رو بدست بیاره و این استرسم بخاطر همینه. ولی کسی که رشته خوبی رو با کیفیت خوبی نخونده بله استرسشم بیجاست

  • تولیمو طلب گفت:

   سلام.

   از قلم افتادن یک کلمه باعث این سوء تعبیر شده. باید میگفتم حقوق دارنده مدرک دانشگاهی لیسانس، یک و نیم تا دو برابر دیپلمه است و کلمه “لیسانس” جا افتاده. شما عباراتی مثل

   Average salary by education level in the usa

   رو سرچ کنید و میبینید امارهای متعدد خود امریکائیها میگه متوسط درامد سالانه دیپلمه ها ۳۵ هزار و لیسانسه ها ۵۰ هزار دلاره و بازه تقریبی یک و نیم تا دو برابر تقریب دقیقیه.

   اینکه درامد سالانه دارنده دکتری در امریکا چقدره، من اظهار نظری در موردش نکردم به این دلیل که ممکنه یه نفر با مدرک دکتری تخصصی دندانپزشکی (و نه عمومی) سالی ۲۰۰ هزار دلار درامد داشته باشه ولی یه استاد ریاضی با درجه دانشیاری حدود ۷۰ هزار دلار. این ارقام هم با سرچ عبارتهای مشابه قابل تحقیق هستن و خود امریکاییها هم این امارها رو بیرون میدن.‌ همین امارها نشون میده که فردی که در منصب هیات علمی با درجه بالایی مثل دانشیاری یا حتی استادی کامل در امریکا قرار میگیره، در اکثر قریب به اتفاق موارد، درامد سالانه حداکثر ۸۰ هزار دلار در سال داره و لذا، لااقل در شغل هیات علمی، در امریکا، اینطور نیست که حقوق افراد، چندین برابر لیسانسه ها باشه بلکه در بهترین حالت، حدود یک و نیم تا دو برابره.

   در امریکا داشتن مدرک دکتری برای عضو هیات علمی امنیت شغلی ایجاد نمیکنه. در خیلی از دانشگاهها، رسیدن به مرتبه دانشیاری، شرط لازم استخدام رسمی قطعی یا به اصطلاح خودشون tenure هستش و ممکنه شرایط دیگه ای هم تحمیل بشه.

   اینکه میگید بدون دانش زبان چطور میشه در مرزهای علم حرکت کرد، در کامنتهای قبلی توضیحش به نحو مفصل اومده که اگر هم چنین چیزی صادق باشه، این دانش زبان با موفقیت در ازمون تولیمو یا ایپیتی حاصل نمیشه. یه امار گیری میتونه ثابت کنه که واقعا چه درصد کمی از افرادی که این ازمونها رو با نمره خواسته شده میگذرونن، توانایی مطالعه بی دغدغه متون انگلیسی یا نوشتن متن علمی یا غیر علمی به این زبانو دارن و در شرایط فعلی، ازمون زبان فقط سرپوشی بی دردسر شده برای مخفی نگه داشتن ناتوانی عمومی عمیق دانشجوهای دکتری در امر زبان.

   نهایتا این مطلب که میگید استرس فعلی طبیعیه، در کامنت مورد اشاره شما توضیح دادم که در فرانسه و امریکا فقط یه کنکور به معنای واقعی(یعنی مشکل) وجود داره. اگر وجود سه کنکور بسیار سنگین ما در دیپلم و ارشد و دکتری استرسی طبیعی ایجاد میکنن و منجر میشن که افراد بهتری در جایگاههای علمی قرار بگیرن پس چرا کشورهای فرانسه و امریکا که برترین مغزها رو میتونن پرورش بدن، این نوع استرسو برای افزایش بازده علمی خودشون استفاده نمیکنن؟

  • تولیمو طلب گفت:

   متاسفانه یه دنیای ایده الی و کامل از امریکا یا اروپا در ذهن ما درست کردن که فکر میکنیم مثلا هیچ کسی در امریکا به خاطر پول وارد دانشگاه نمیشه. در حالی که تمام روح و ذهن امریکایی نوعا و غالبا جستجوی پوله و لاغیر. فقط عده معدودی هستن که از این روحیه برخوردار نیستن و بیشتر اعضای هیات علمی امریکا هم از همین گروهن.‌ علتش اینه که اولا اختلاف حقوق اونها با لیسانسه ها خیلی زیاد نیست که عموم افراد پول طلب تمایل زیادی به اون سمت پیدا کنن، و ثانیا عبور از دوره دکتری و قرار گرفتن و مستقر شدن در منصب هیات علمی اونقدر مشکله و نیاز به سطحی از استعداد و تلاش فکری داره که فقط عده قلیلی از امریکاییها قادر به تحملش هستن. بنابراین عوامل واقعی مثل هوش و استعداد و الزامات تلاش فکری چند ساله، به طور طبیعی باعث کنترل میل هیات علمی شدن میشه.

 31. دانشجوی دکتری گفت:

  با آرزوی قبولی برای همه عزیزان . ولی باور بفرمایید همه لذتش در این قبولیش هست خوندنش هیچ صفایی نداره .

 32. excel گفت:

  خدایا چنان کن سرانجام کار که تو خشنود باشی و ما رستگار

 33. امیدوار گفت:

  سلام.
  فقط خدا خدا خدا
  من دوبار با رتبه ورزومه خوب ناکام موندم ،پارسال که خیلی حال بدی داشتم وقتی شهریور درعین ناباوری باز ناکام موندم .یه هفته بی رمق وفقط گریه کارم بود ولی باز با توکل بخدا بلندشدم ،دوتامقاله نوشتم و فرستادم بعد درس خوندنا همراه با کار شروع کردم یه هفته مونده بود به کنکور اتفاق بدی افتاد سه روز بی خوابی ،با وضعیت بدی با توکل بخدا رفتم سرجلسه ویه امتحان کاملا محاسباتی وتفهیمی ،خیلی سعی کردم خودمو جمع وجور کنم ،بعد امتحان حس خوبی داشتم وفقط سپردم به خدا نتیجه رو .حتی به کلید سوالها نگاه هم نکردم والان باز امیدوار به لطف و کرم خودشم .انشالله فردا همه دلا شادشاد ،با عزم راسخ واسه مصاحبه اماده میشیم .

 34. تاریخ ایران گفت:

  سلام.این همه استرس!!!چه خبره!!!!
  من که یک سال به صورت مداوم به غیر از آخر هفته ها درس خواندم.واقعا تلاش کردم.فکر میکنم آزمون هم خوب ندادم.اما بعد از ازمون نه کلید سوالات را نگاه کردم و نه کنجکاو شدم.و نه خودم را اذیت کردم .اما خیلی درس خواندم و رزومه بدی هم ندارم.حالا دیگه هرچه پیش آید.راضی هستم
  انشاالله که خداوند به همه کسانی که تلاش کردند کمک کند.

 35. علوم دامی گفت:

  سلام دوستان من تخصصی ۲۸ و استعداد ۳۰ زبان ۰ زدم رشتتم اصلاح نژاد دام ٬ بنظرتون چه رتبه ای میارم ؟؟!

 36. قاسمیان گفت:

  حواستون به انتخاب رشته و مصاحبه باشه اولویت ها مهمه. و اینکه نمره امتحان فقط شرط لازمه.

 37. nima گفت:

  خیلی لحضات بدی هست مخصوصا که من یک بار هم تجربه ی بدی داشتم
  oh my god wowwwwwwwwww

 38. علی گفت:

  سلام دوستان یکی بگه با جزا میانگین ۳۸اختصاصی و استعداد۱۳مجاز میشم ؟

 39. مينا گفت:

  مگه آزاد و ملی باهم نمیاد؟

 40. سهراب عبایس گفت:

  تشکر ساعت انتشار را بگوید

 41. سهراب عبایس گفت:

  تشکر

 42. وکیل پایه یک دادگستری گفت:

  سلام بچه ها. به امید قبولی همگی. میگم دانشگاه بین الملل آزاد جریانش چیه؟کی اعلام میکنن شرایطشو؟ مرسی اگه اطلاع دارید راهنماییم کنید

  • امید گفت:

   سلام

   بین الملل آزاد مثل همون پردیس آزاده اما شهریه هاش حداقل 3 برابره.خلاصه اش یه بانک پول میخواد.قبولیشم هلو.

   • وکیل پایه یک دادگستری گفت:

    جدی؟قبول شدنش راحته؟ شنیدم 2 برابر امسال شده 3 برابر؟

    • پیمان گفت:

     قبولیش خیلی آسونه چون کسی نمیره.
     نه شهریه اش 3 برابره.تازه حداقل.توی دفترچه پارسال اینو تاکید کرده بودن

     پردیس ها دو برابره.
     قبولیش تقریبا حتمیه.
     پارسال دوستم با متوسظ درصدای 10 درصد قبول شد

     شما که وکیل پایه یک هستید و احتمالا مشکل مالی ندارید براحتی میتونید قبول بشید.
     مبارکتون باشه

     • وکیل پایه یک دادگستری گفت:

      میشه فرق ازاد بین الملل و پردیسو بگید؟بعد تفاوت شهریه هارو دقیق متوجه نشدم، و کی شرایط بین الملل و پردیس مشخص میشه؟ مرسی از وقتی که میذارید جوابمو میدید

 43. آب و هوا گفت:

  منم دقیقا شرایط شما رو دارم..پارسال نخونده بودم..رتبم خوب نبود اصلا..امسال پنج ماه خوندم..ینی همه کتابا رو چند دور کرده بودم..یه جوری سخت داده بودن که یه عالمه منفی دارم..اگه با این همه خوندن رتبم مثل پارسال بیاد دق میکنم میمیرم..از زنده بودنم حالم بهم میخوره..این همه بخون چهار ماه تو یه اتاق خودتو زندونی کن درس بخون آخرش اگه دعوت به مصاحبه نشی خیلی رو دل آدم سنگینی میکنه..جیگرش میسوزه..کاش حداقل مجاز به روزانه بشیم..من شرایطم یه جوره همه میدونن نشم بعد سه سال آرزومه بمیرم ولی اطرافیانم نفهمن که نشد امسالم..خیلی سخته…

  • صنایع غذایی گفت:

   دقیقا حال منم مثل شماست . منم چند دور خوندم وخیلی اماده بودم دارم میسوزم که بی دقتی کردم وگرنه رتبم حتما زیر پنجاه بود. خیلی هم کم شانس بودم هرچی شک داشتم نزدم درست بودن وهرچی که شک داشتم و زدم اشتباه شد. جواب صبح میاد یا بعدظهر؟

  • محسن گفت:

   خودتو به کنکور گره نزن ..این همه فشار ارزششو داره!!

 44. excel گفت:

  بنده به نوبه خود از کلیه خدماتی که این سایت در اختیار ما و دیگر بچه ها گماردند کمال تشکر را مینمایم

 45. حمید گفت:

  دوستان کسی ژنتیک شرکت کرده ؟میخواستم با تخصصی 50درصد امیدی هست ؟

  • صنایع غذایی گفت:

   شما با پنجاه درصد میگین امیدی هست پس ما چی بگیم!!؟ واقعا تخصصی پنجاه عالیه . چه سوالیه بیشتر بما استرس وارد میشه . ان شالله همه نتیجه تلاششونو ببینین

 46. از مشهد گفت:

  کلی درس خوندیم زحمت کشیدیم اخرشم باسوالای داغونشون حال همه رو‌گرفتن دوماهه کابوس دارم!پارسال کنکورش راحتتر بوده مث اینکه من نخونده میانگین اختصاصیم ۲۴بود،امسال دست بالا گرفتم شده ۳۸درصد!حداقل خداکنه مجاز ب روزانه بشم ابروم نره!بازرگانی بودم

 47. excel گفت:

  سلام به نظرم فردا نتایج نمی یاد

 48. خسته گفت:

  پارسال 11.5صب تو سایت زدن

 49. * سناتور * __ "علوم سیاسی " گفت:

  طبق روابط همیشگی احتمالا زمان اعلام نتایج 4 بعد از ظهر یا 7 عصر خواهد بود.

 50. پریا گفت:

  از ۱۲ شب به بعد ۲۷ام هست مثلا. ساعت چندش مهمه . لابد میذارن ۷ غروب. حالا خوبه تعداد شرکت کننده ها خیلی هم بالا نیست این همه زمان برای اعلام نتایج چه خبره اخه….‌‌‌‌‌‌‌الان تو کل دنیا چنین سیستم اعلام نتایجی والا نیست.‌‌‌‌‌.‌

  • مهران گفت:

   وارد کردن اطلاعاتونتایج که کاری نداره حتی رو حالت اتوماتیک میتونن برنامه بندن اسامی رو سایت بارگذاری بشه اینکار به راحتی ساعت 1 نیمه شب هم میشه من نمیدونم چه سیاستی هست این همه عدم شفافیت در اعلام نتایج واقعا تاسف بار هست

 51. رز گفت:

  خدایا ما همه ظرفیت برا قبولیمون نیست
  همه هم تو رو قسم میدیم که کمکمون کنی
  خدا خودت اولویت بندی کن.هرکسیو که ازت کمک میخواد یک راه خوب بزار جلوش.به یکی شغل خوب بده.یکیو دکتری قبول کن.به یکی بخت خوب بده.به یکی موقعیت مالی خوب و به یکی سلامتی بده.هرجور که صلاح میدونی کمکمون کن.کمکی در حد خدا بودنت

 52. رز گفت:

  راس میگه بچه ها
  خیلیا با رتبه های خوب قبول نمیشن بخاطر رزومه
  خیلی ها هم نه رزومه دارن ن رتبه خوب ولی قبول میشن با عوامل پشت پرده.من خودم کسی هستم که چند ماهه استرس شدید دارم .ولی اینو میدونم هرچی قسمته همون میشه.توکل کنید

 53. معماری بیخیال گفت:

  نیاد بایا چه خبره این همه استرس من خودم ۹ ماه تمام درس خوندم تمام تلاشمم کردم بقیش دست خدا ست چرا که ممکنه کسایی لایق تر و بهتر از من هم سر جلسه بوده باشند خدای من خدای اون هم هست و قطعا اونم هم استرس داره
  الانم دیگه استرس فایده نداره و فقط مریض میشید همین
  بالاخره یه عددی برای شما ثبت شده
  اینو کسی نیگه که پارسال با رتبه خیلی خوب تو مصاحبه رد شد و کلی غصه خورد ؛تا ندت ها ناراحت بودم و حتی گریه کردم اما یهو به خودم اومدم دیدم تمام فرصت های خوب زندگی رو دارم از دست میدم از جمله جوونی و سلامتی
  اما استاد عزیزی دارم که خیلی مدیونشم کمکم کرد برگردم به روال عادی و باهاش کار پژوهشی بکنم و رزومم و تقویت کنم من مطمئنم که خداوند همیشه به یه نحوی بهترین ها رو واسه ادم میفرسته بارها و بارها این به من یکی ثابت شده
  نگران نباشید خدا رو دارید

  • شادمهر گفت:

   “معماری بیخیال” من هم معماری امتحان دادم، پارسال هم رتبه دو رقمی آوردم اما قصدم روزانه یا حداقل شبانه و پردیس هست برای همین امسال هم کنکور دادم. البته 9 ماه نخوندم . حدودا پنج ماه خوندم. موافقم که استرس خوب نیست و متاسفم که پارسال با رتبه خوب قبول نشدی. شما اسمتون چیه؟

 54. Ayoub گفت:

  بابا اینا مارو میکشن تا نتایجارو اعلام کنند از الان میگم دیگه سوال از زمان نتایج نکنید فردا ساعت 6 بد ظهر نتایج رو نشون میدن

 55. Mehdi گفت:

  مگه سراسری و آزاد باهم اعلام نمیشن؟!

 56. فائزه سادات گفت:

  لابد فردا هم باید شب بشه تا نتایج رو بدن ! مسخره شدیم و ول معطلیم به حضرت عباس!

 57. دكتري گفت:

  خدایا خودت کمکم کن استرس دارم .امیدوارم هرکسی تلاش کرده نتیجش رو ببینه

 58. رزرو گفت:

  یا خدا ، زودتر فردا بیاد طاقت ندارم