مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری

تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 سراسری در سایه تردید

سامانه جابجایی انتخاب رشته دکتری تخصصی سراسری هنوز از سوی سازمان سنجش آموزش کشور فعال نشده است.

به داوطلبان گرامی شدیداً توصیه می شود جهت اطلاع از آخرین اخبار اعلام نتایج دکتری در کانال تخصصی دکتری پی اچ دی تست عضو شوند. کلیک کنید … .

نحوه تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری 97 - 98 سراسری
به گزارش پی اچ دی تست، مقطع دکتری تخصصی مقطعی حساس و سرنوشت ساز است که نقش مهمی در پرورش اساتید آینده دانشگاه های کشور ایفا می کند. انتخاب درست رشته، گرایش و دانشگاه محل تحصیل در این مقطع عامل مهمی در افزایش بهره‌وری دانشجویان است و زمینه مساعدی را در کشور جهت رشد و شکوفایی پژوهش های بنیادی و کاربردی فراهم می کند.

از جمله مسائل مهم در انتخاب درست محل تحصیل در دوره دکتری، انتخاب رشته این مقطع است که به واسطه تاثیر 50 درصدی آزمون کتبی و مصاحبه همیشه با حساسیت های زیادی همراه بوده است.  به طور معمول انتخاب رشته دکتری بر اساس اطلاعات قبلی داوطلب در مورد دانشگاه های مختلف و اساتید این دانشگاه ها انجام می شود و در برخی رشته ها به علت فراوانی بالای کدرشته های موجود امکان ارزیابی دقیقی بین گزینه های مختلف نیست و داوطلب بر اساس اطلاعات عمومی خود در خصوص کدرشته های مختلف دست به انتخاب می زند. اطلاعاتی که ممکن است چندان با واقعیات موجود هماهنگ نباشد.

حضور در مصاحبه دانشگاه های مختلف فرصتی طلایی برای داوطلبان به وجود می آورد تا بتوانند از نزدیک با شرایط آموزشی و اقامتی دانشگاه های انتخابی خود و شرایط عمومی شهر محل تحصیل آشنا شوند. آگاهی از مسافت شهر انتخابی تا محل زندگی، بررسی دقیق راه های ارتباطی (هواپیما، قطار، اتوبوس و …)، آشنایی کلی با فرهنگ مردم و امکانات اقامتی از جمله اطلاعاتی است که داوطلبان می توانند با انجام سفر برای شرکت در مصاحبه به دست آورند. شناخت دقیق تر اساتید دوره و آگاهی از اخلاق، سطح علمی، گرایشات پژوهشی و پیشینه علمی آنها از دیگر اطلاعات ارزشمندی است که با شرکت در مصاحبه دانشگاه برای داوطلب حاصل می شود.

از این رو داوطلبان به طور معمول پس از شرکت در مصاحبه دانشگاه های مختلف و بر اساس اطلاعاتی که به دست می آورند، در نظرات خود در مورد کدرشته های مختلف تجدید نظر می کنند و تمایل دارند تا با انتخاب های آگاهانه تر آینده تحصیلی بهتری را برای خود رقم بزنند.

در سال های گذشته سازمان سنجش آموزش کشور با در نظر گرفتن این واقعیات و نیاز به حق داوطلبان برای تغییر ترتیب کدرشته های انتخابی، این امکان را فراهم می کرد تا داوطبان با ارسال انتخاب رشته جدید خود از طریق فکس و درخواست کتبی برای تغییر اولویت ها، فرصت انتخاب دقیق تر کدرشته ها را داشته باشند.

مشکلات متعدد برای انجام دستی این کار و زحمت فراوانی که برای کارکنان خدوم سازمان سنجش ایجاد می کرد این تصور را ایجاد می کرد که در سال های آینده با راه اندازی سیستمی مکانیزه و تغییر انتخاب رشته داوطلبان از طریق وب سایت این سازمان، دشواری های این اقدام مثبت نیز برطرف شده و فرآیند تغییر اولویت ها بهتر از سال های قبل انجام شود.

اما در سال جاری و با کمال تعجب نه تنها سامانه تغییر کدرشته های داوطلبان فعال نشده است بلکه خبرهایی از عدم امکان تغییر کدرشته ها به گوش می رسد و مطابق اعلام سازمان سنجش، در سال جاری امکان تغییر یا جابجایی اولویت های انتخاب رشته دکتری وجود ندارد و داوطلبان تنها می‌توانند جهت حذف اولویت های انتخاب رشته خود، درخواست کتبی خود را به همراه تصویر شناسنامه تا تاریخ 31 / 4 / 97 به شماره 02189782360 فکس نمایند.

قطعا ادامه چنین روندی باعث پذیرش بسیاری از داوطلبان در کدرشته های غیردلخواه خود می شود که نتیجه این امر بر آینده تحصیلی و شغلی داوطلبان واضح و مبرهن است و باعث افت احتمالی تحصیلی و از دست دادن فرصت تحصیل در کدرشته های مطلوب داوطلب (علی رغم کسب نمره قبولی) خواهد شد.

امید است مسئولین محترم سازمان سنجش، در فرصت باقی مانده و با اندیشیدن تدابیر مناسب، امکان تغییر اولویت‌های انتخابی داوطلبان آزمون دکتری 97 سراسری را فراهم نمایند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست

451
افزودن دیدگاه جدید

avatar
مریم۲۰
مریم۲۰

من انتخاب دوممم مبخوام ببرم چهارم
و چهارم بیارم دوم
چهارم البته ذخیره شدم مدیر گروه اون دانشکاه گفتن
من فکر کردم اونیکه دوره بده
و اونیگه نزدیکه خوبه…ولی رفتم از نزدیک دیدم دورتره بهتر بود
سنحش اجازه جابجایی نداد تصمیم گرفتم بخدا بسپارم و ارامشم رو حفظ کنم موفق باشید

د
د

سلام از کجا بفهمیم که نفر چندم در مصاحبه هستیم آز کجا بپرسیم. چون من هم می خواهم حذف کنم.

سارا
سارا

دوستان ب کسی زنگ نزدن یا پیانوی نیومده از این موسسات تبلیغاتی من واقعا میترسم رد شده باشم

sahar
sahar

خودت میگی موسسات تبلیغاتی، کارشون تبلیغه به همه زنگ میزنن، خودتو نگران نکن.چون مسأله مهمی نیست.

ترلان
ترلان

احتمالا ر آموزگاهی کلاس رفتی یا از این آزمونهای آزمایشی شرکت کردی.از اونا گرفتن.نگران نباش.

سارا
سارا

سلام ب من زنگ زدن سرفثلهای دکتری۹۸ میخوای نکنه رد شدم خودم خبر ندارم

سعید
سعید

سلام دوستان.
یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید.
من درخواست حذف اولویت ام رو به این شماره که اعلام کردن ( 02189782360) فکس کردم . حالا چطور مطمئن بشم که اولویت حذف کردن؟ زنگ هم که میزنم کسی جواب نمیده.

سیما
سیما

پس چرا شماره ای که به من دادن فرق داره؟
من دوبار درخواست دادم و هر بار این شماره رو دادن
02636182361

سپهر
سپهر

این شماره فکسه و جواب نمیدن. فک کنم در سیستم پاسخگویی سنجش مطرح کنید، جواب بهتری بگیرید.

ali
ali

دیگه ما همحذف کردیم و رفت استاده ما رو تحت فشار قرار داد که حذف کن تا نمره خوبی بدم و صد درصد اینجا قبولی. دیگه به قول همون استاد بقیش با خداست.

سپهر
سپهر

چطور حذف کردید ؟ فقط درخواست کتبی و تصویر شناسنامه رو فرستادید؟

ترلان
ترلان

درخواست کتبی
تصویر کارت ملی و شناسنامه
کپی انتخاب رشته که روی اون مورد حذفی رو معلوم کرده اید

sahar
sahar

سلام دوستان
یه سوال داشتم،لطفا راهنمایی کنید، تو بلاتکلیفی موندم. من از نتیجه انتخابهای اول، دوم و سوم خبر ندارم، از سوی انتخاب چهارم نفر سوم پذیرفته شدم و انتخاب پنجم نفر چهارم، حال دانشگاه که پنجم انتخابش کردم سطحهش از انتخاب چهارم بالاتره، سازمان سنجش هم احتمالش خیلی کمه اجازه تغییر اولویت رو بده، حالا به نظر شما من انتخاب چهارم رو حذف کنم، به ضررم تموم نمیشه، از این جهت که فرضا نتایج بره سازمان سنجش و تغییر کنه که نکنه انتخاب پنجم هم پذیرفته نشم.

ali
ali

منطقی هست حذف کن.

ali
ali

ببین ظرفیت انتخاب پنجمت رو ما نمی دونیمم چند نفر اون دانشگاه میخواد و تو نفر چهارمشونی اگر بالای چهار نفر می خواد حذف کن. منطقی هست اگر نه ی سوال هست چرا اون دانشگاه بالاتر رو انتخاب بعدی زدی چه فکری کردی؟

sahar
sahar

دانشگاه پنجم، چهار نفر ظرفیت داشت، به این دلیل آخر گذاشتم که بعد مسافت رو در نظرگرفتم که دورتر بود، ولی الان پشیمونم، اصلا آیا این احتمال هست که این نتیجه در سازمان سنجش تغییر کنه؟ نگران اینم که نکنه اگر نتایج در سازمان تغییر کرد تنها شانس من همونی باشه که حذف کردم.و اونی که تصمیم دارم حذف کنم 5 نفر ظرفیت داره.

میکاییل
میکاییل

بنظرم حذف نکن چون اولا شما لیست اولیه رو دیدی یا بهت گفتن و تا زمان اعلام نتایج چیزی معلوم نیست و هر چیزی ممکنه تغییر کنه
ثانیا شما در لیست سومی ولی معلوم نیست که اگر این نتیجه با نتیجه سازمان ترکیب بشه آیا شما مجددا همین سوم میمونی یا نه هر چند که معمولا نتیجه همینه

در هر صورت حذف ریسک بزرگیه مگر اینکه واقعا از نتیجه 100% مطمئن باشی

sahar
sahar

مرسی بابت نظرت، خیر صد درصد مطمعن نیستم، همین تغییر نتیجه هم نگرانم کرده، از طرفی ممکنه یکی از اولویت های اول تا سوم هم پذیرفته شم، ولی خب بر اساس حرف شما اصلا هیچی معلوم نیست. معلوم نیست چی بشهف اگر این سازمان سنجش لطف میکرد و اجازه تغییر اولویت می داد که خوب میشد.ولی متأسفانه کوتاه نمیاد.

میکاییل
میکاییل

خواهش میکنم.خودتو بسپر دست خدا و اعتماد کن به انتخاب اولت.
من پارسال در آزاد این اشتباه رو کردم و یکی از اولویتامو نرفتم مصاحبه تا حذف بشه به امید الویتی که صد در صد فکر میکردم قبولم و مثلا قول گرفته بودم اما متاسفانه اونو قبول نشدم و یکی بعد از اونو قبول شدم و الویت اولم رو هم از دست دادم و نتیجه این شد که امسال هم مهمون سازمان سنجش هستم تا دوباره دولتی قبول شم ولی مطمینم که اگر اون آزاد رو قبول شده بودم رفته بودم.
حذف به امید الویت دیگه واقعا ریسکه مگر اطمینان کامل باشه

سپهر
سپهر

شما چطور فهمیدین که نفر چندم هستید؟ از آموزش می پرسین؟

R
R

منکه شهرستانیم و 14 ساعت باید بکوبم تا برسم تهران. لطفا بچه های داوطلب ساکن تهران و حومه برن سنجش و یا تجمع کنن .من یکبار اوایل تیر رفتم سنجش و اجازه ندادن تعییر بدم .شما سعی خودتونو بکنین شاید دلشون به رحم اومد

ali
ali

به دلیل حذف کردن بقیه دیگه احتمالش خیلی پایین هست. مگر اینکه حذفیات رو هم برگردونند. اگر مایلید باید جلوی سنجش تجمع کرد واعتراض کرد. فقط همین روش جواب خواهد داد.

مریم۲۰
مریم۲۰

اگه موافقت کرده بودن ما که نظر نمیزاشتیم !

R
R

سلام دوستان خوب بلاخره سنجش موافقت کرد یا نه ؟؟؟؟با تغییر اولویت منظورمه.

مریم۲۰
مریم۲۰

منم پیگیری کردم تلاش که جابجایی اجازه بدهند که متلسفانه اجازع ندادن باید پذیرفت دیگر

مریم۲۰
مریم۲۰

من که دیگه خودم رو به خدا سپردم …..

ترلان
ترلان

از اول هم بودی

د
د

همتون درست می گید اگه ما هم مثل دهه های دیگه بودیم اونموقع همه چیز ممکن بود.ما از اول به ما چیزی نمی دادن یا حرفی می زدن هیچ نمی گفتیم.بقیه دهه ها با آدم کار هم دارن و راه راست به دیگران گیر می دن.ما از اول اینجور بودیم تا دیگران به ما گیر بدن.

sahar
sahar

کاش حداقل این یه بار به خواستمون توجه کنن.

مریم۲۰
مریم۲۰

اره دهه شصتی هستیم ووو

ستاره
ستاره

مشکل ما دهه شصتیها هستیم ما نباشیم هم تغییر اولویت انجام میشه هم ظرفیت ها انقد زیاد میشه که دیگه کسی استرس آزمون دکتری رو نداره

sahar
sahar

همه مشکلات بر میگرده به دهه شصتیا، هر باد ناموافقی برای ما هستش، حالا برای چند سال آینده کنکور دکترا هم برای دهه های بعد از 60 میشه مثل کنکور سراسری و ارشد حالا. پشت کنکور …

مریم۲۰
مریم۲۰

در رشته من مصاحبه استعداد با مصاحبه روزانه و شبانه ها باهم بود در یک روز

مریم۲۰
مریم۲۰

در رشته من ۱۶تیر اخرین مصاحبه بود در رشته من از امروز تا چند هفته دانشگاه تعطیل شده ..از اساتید رشتم در دانشگاههای مختلف پرسیدم لیست اسامی رو فرستادن سنجش تا نمره رتبه ووو جمع کنن و حساب کنن…من روزانه رو گفتم فقط

مریم۲۰
مریم۲۰

سال قبل یک هفته بعد مصاحبه ها اجازه جابجایی دادن …ولی الان دو هفته از اخرین مصاحبه میگذرد

sahar
sahar

فکر نکنم دیگه اجازه بدن.

بهنام
بهنام


مشکل شد دو تا! آمار آخرین مصاحبه رو از کجا دارید:/ ؟؟؟
تعداد رشته ها و تعداد دانشگاه خیلی زیاده هرکدوم هم تاریخ مصاحبه جدید بغیر از سنجش اعلام کردن آخرین مصاحبه رو از کجا و روزش از کجا الان متوجه شدید؟؟!
الان دانشگاه تربیت مدرس برای بچه های غیرایرانی مجدد لینک ثبت نام گذاشته تا 20 مرداد و قراره باز برن مصاحبه تا اخر مرداد احتمالا جواب مصاحبه هاشو ارسال و اعلام میکنن!
بماند که بچه های استعداد بعضی دانشگاه ها هنوز مصاحبه نرفتن!

sahar
sahar

آقای بهنام
هر تلاشی کردیم، که اجازه بدن، بازم امیدوارم شرایط رو فراهم کنن.

مریم۲۰
مریم۲۰

تمام شد دیگه اجازه جابجایی نمیدن

بهنام
بهنام

چقدر مطمئن صحبت میکنید از کجا میدونید!؟

احسان
احسان

سلام دوستان اطلاع دارید چرا در بعضی محل های مصاحبه مدارک تحصیلی و مقاله ها و گواهی ها کپی گرفته میشه
در محل دیگری گرفته نمیشه ؟ علت خاصی دارد ؟

ali
ali

نه هر جایی بک نظری دارن دیگه همواره یه کپی داشته باش.

د
د

سلام بچه ها من نگرانم نشه. اون همه رفتیم مصاحبه الان باید حذف کنیم. من نمی خوام خذف کنم من می خوام جا به جا کنم. بقیه حذف کردید یاحذف نمی کنید؟به نظر شما تمدید می شه

هانیه
هانیه

********مهم*********

دوستان خواهش میکنم متنی که در لینک زیر گذاشتم رو به ادرس خبرگزاری ها بفرستید. فرصت زیادی نداریم. باید خبرگزاری ها رو مطلع کنیم تا سنجش به خواسته مون توجه کنه.

http://phdtest.ir/1397/04/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-97/comment-page-2/#comment-1045413

مریم۲۰
مریم۲۰

فکر نکنم دیگه اجازه بدن

R
R

حالا مگه چی میشه سایت ی روز باز کن. تغییر اولویت حق مسلم داوطلبه.بخصوص داوطلبی که رتبه خوبی کسب کرده و زحمت کشیده و بعد از مصاحبه رفتن حق انتخاب داره کدوم دانشگاه و اساتید را بیشتر پسند کرده و با field کاریش مطابقت داره

د
د

دیگه داره زمان می گذره چی شد نتیجه؟

داوطلب
داوطلب

من امروز دوباره به سنجش پیام دادم و گفت جابه جایی امکان نداره حالا نمیدونم تا 31 ام فرجی حاصل میشه یا نه

مریم۲۰
مریم۲۰

بله جابجایی سیستمی باید باشه سال قبلم سیستمی بوده …وقت نمیگیره یک روز باز بگذارند سایت رو

مریم۲۰
مریم۲۰

من خودم استانی که نزدیک بود زدم ….اما وقتی رفتم دیدم امکاناتش ضعیفه الان نمیخوام حذفش کنم میخوام از دوم ببرم چهارم ….دوستان بعیده ستجش اجازه جابجایی بده من که ناامید شدم

sahar
sahar

منم قصدم همینه، ولی نمیدونم چرا اجازه نمیدن. حذف کردن اصلا درست نیست.

پری
پری

سلام بچه ها لطفا هرخبزی شد زودی بگید راجع به جایه جایی

کنکوری به داوطلب
کنکوری به داوطلب

سلام
شما توپست های قبلی گفتین بعد حذف سنجش شماره نامه میدم
من الویتهام را حذف کردم فکس هم موفق انجام شد اما شماره نامه ندارم

داوطلب
داوطلب

من حضوری رفتم به من شماره نامه دادن احتمالا برا فکس نمیدن

کنکوری به داوطلب
کنکوری به داوطلب

ممنون

هانیه
هانیه

********مهم*********

دوستان خواهش میکنم متنی که در لینک زیر گذاشتم رو به ادرس خبرگزاری ها بفرستید. فرصت زیادی نداریم. باید خبرگزاری ها رو مطلع کنیم تا سنجش به خواسته مون توجه کنه.

http://phdtest.ir/1397/04/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%aa%d8%ba%db%8c%db%8c%d8%b1-%d8%a7%d9%88%d9%84%d9%88%db%8c%d8%aa-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8-%d8%b1%d8%b4%d8%aa%d9%87-%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1%db%8c-97/comment-page-2/#comment-1045413

سازه
سازه

چرا اینقدر رو تغییر اولویت حساسید .مگر مطابق با علاقه ومرتبه دانشگاه انتخاب نکرده بودین ؟ اگر اینکار رو نکردین اشتباه از جانب خودتون بوده .

جواد
جواد

طبق علاقه انتخاب رشته کردیم. تو مصاحبه ها فهمیدیم اشتباه کردیم خب! ادم که تا اساتید رو نبینه ازشون شناخت زیادی نداره.

د
د

درست می گن الان اساتید را دیدن تصمیمشون عوض شده. جایی که آدم علاقه داره باید بره.جایی که آدم علاقه نداره بعضی ها انگیزه ای ندارن و حتی ممکنه نرن پس بهتره که جابه جایی باشه تا هر کس بر حسب علاقش جابه جایی انجام بده تا بعدا آرزوش به دلش نمونه.جابه جایی سیستمی خیلی خوبه چون بچه ها خودشون جابه جا می کنند و کار مسئولا کمتر می شه.دنیا مگه چند روزه بابا بذارند بچه ها جابه جا کنند دیگه.

نازنین فیزیک
نازنین فیزیک

بله دقیقا حق با شماست. من که رتبه خوبی دارم حق دارم برم دانشگاهی که دوست دارم درس بخونم.
بعضیا هی میگن نه حق بقیه ضایع میشه. چه حقی؟ رتبه م بهتره و حق دارم جایی که میخوام درس بخونم.

پریا
پریا

خب شما همون اول باید تو انتخاباتون دقت میکردین. دلیلی نداره سازمان سنجش با دل شما راه بیاد‌ حالا که رفتین همه جا را امتحان کردین حالا میخواین تغییر اولویت بدین. حق بقیه ی بچه ها که واقعا امید دارن قبول بشن خورده میشه.!!تست توانایی واقعی آدما را نمی سنجه.

sahar
sahar

حق کسی ضایع نمیشه چون هر دانشگاهی به اندازه ظرفیت خودش دانشجو بر میداره، فقط یه جابه جایی صورت میگره، اگر کسی همه انتخاباش پذیرفته شده باشه و به نصاب رسیده باشه، شاید انتخاب آخر رو مناسب بببنه، این شخص هیچ حقی از بقیه ضایع نمیکنه، عوضش جا رو برای خیلیای دیگه خالی میکنه که شاید ذخیره اول و دوم باشن. و باز هم اگر حتی یک انتخاب پذیرفته شده باشه باز مشکلی برای بقیه پیش نمیاد، چون فقط انتخاب جابجا میشه.

داوطلب
داوطلب

شما میدونین بچه ها دنبال چی هستن؟؟میخواد جای الویت های خودشو عوض کنه و کاری به کسی نداره که حق کسی ضایع بشه اینکه من جای 1 و 2 رو عوض کنم چه حقی از بقیه ضایع میکنم

گوهر
گوهر

مگه رتبتون چنده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مریم۲۰
مریم۲۰

متن رو گذاشتم در پست قبلی اشتباه نوشتم پوزش

مریم۲۰
مریم۲۰

در گروه رشتم مطمن رو گداشتم از همه خواستم در حالا خورشید بگذارند

پری
پری

اره خواهش میکنم بچه های تهران حتما فردا برید سنجش ما شهرستانیا دستمون به هیچ کجا بند نیس و دلهره و استرس داره هر پا درمون میاره..لطفا بیایید خودمون به خودمون کمک کنیم.ممنونم مریم ۲۰که شماهم فرستادید

ریاضی 97
ریاضی 97

منم موافقم. دوستانی که تهران هستن کاش همت کنند برن سنجش. من بچه دارم وگرنه خودم میومد حضوری

کنکوری
کنکوری

سلام
دوستان من درخواست حذفم را واسه سنجش فکس کردم. کسی میدونه الان چطوری مطمئن بشم فکس دستشون رسیده؟

داوطلب
داوطلب

دوستانی که در تهران هستن لطفا هماهنگ باشیم برای فردا بریم سنجش ی سال درس خوندین ی روز میخواین براش وقت بزراین اگه دوستان سنجشی درخواست اینهمه داوطلب رو ببینن امکان تجدید نظر وجود داره خبرگزاری تا بخواد منعکس کنه زمان رو از دست میدیم

رسول
رسول

دوستان سلام.. تنها کاری که از دستمون بر میاد همین کاریه که خانوم هلنیه گفتن. متن آمادست، آئرس ایمیل هم جلوتونه یه کپی میخواد.. لطفا همه سریع انجام بدید تا ایشالا فرجی بشه

هانیه
هانیه

مرسی آقا رسول. کاش همه همت کنند.
هر جا دیگه هم دستتون میاد بفرستین

پری
پری

سلام بچه ها تورا خدا پیگیری کنید قضیه جابه جایی اولویت هارو..منم واسه این خبرگذاری ها میفرستم اما چون توی یه شهرستان بسیار دور از پایتخت هستم امکان مراجعه به سنجش برام وجود نداره..تورا خدا بچه های تهران یه کاری کنید نظر سنجش عوض بشه تا وقتی نمونده تا سی ویک تیر که اعلام کردن واسه حذف و من اصلا نمیخوام حذف کنم.من توی شرایط اقتصادی سختی فقط دوتا شهر رو تونستم بزم مصاحبه و نمیخوام حذفش کنم یکیشو با اینکه دوازده جا روزانه دعوت شدم بخاطر مشکل مالی نتونستم بزم و واقعا دلم میخواد اولویت دومم قبول بشم نه… ادامه نظر»

مصطفی
مصطفی

کاملا موافقم

مریم۲۰
مریم۲۰

به نظرم متن زیر خوب هست برای برنامه حالا خورشید و رضا رشیدپور بفرستید تا دیر نشده منعکس کنند انشاا…گشایشی بشه….به خبر گذاری های مختلف هم منعکس کنید اینجا با پیام گذاشتن مشکلی حل نمیشود

هانیه
هانیه

عالیه مریم جون. لطفا بفرستید همگی

مریم۲۰
مریم۲۰

امید به جابجایی نداشته باشیم …اگه اجازه میداد تا الان باید سنجش سایت رو باز میزاشت پس حتما نمیخوان .

هانیه
هانیه

دوستان خواهش میکنم این نامه رو برای خبرگزاری ها زیر بفرستید:

info@snn.ir
editorship@snn.ir
state@snn.ir
internal.manager@snn.ir
karbar@tabnak.ir
info@sccr.ir
info@ana.ir
info@aryanews.com
bashgah@aryanews.com
Info@rajanews.com
rajanewsemail@gmail.com
info@isna.ir
subject@isna.ir
irna@irna.ir
info@farsnews.ir
Info@mehrnews.com
science@yjc.ir

اگه جای دیگه ای هم میدونید که ممکنه اثرگذار باشه اطلاع رسانی کنید.

هانیه
هانیه

با سلام خبرگزاری محترم خواهش می کنیم صدای ما داوطلبان آزمون دکتری 97 را به مسئولین سازمان سنجش بفرستید. متأسفانه برخلاف سال‌های گذشته که امکان تغییر اولویت انتخاب رشته دکتری برای داوطلبان پس از حضور در مصاحبه دانشگاه‌های سراسری وجود داشت، اما متأسفانه امسال این امکان برداشته شده است. در سال‌های گذشته داوطلبان با مکاتبه با سازمان سنجش اقدام به این کار می‌کردند و اطلاع‌رسانی به صورت عمومی انجام نمی‌شد، اما امسال حتی این مورد نیز از بین رفته است و فقط می‌توان اولویت‌های انتخاب رشته را حذف کرد. داوطلبان دکتری به دلایل زیر خواهان تغییر اولویت‌های انتخاب رشته خود… ادامه نظر»

Ahmad
Ahmad

دوستانی که حذف کردن از سنجش مدرکی هم گرفتند که به دانشگاه مربوطه تحویل بدن؟ از من مدرکم خواستند

داوطلب
داوطلب

مدرک که نمیدن ی شماره نامه میدن که به درد دانشگاه نمیخوره ی عکس از نامه ای که نوشتین میگرفتین و نشونشون میدادین مبنی بر اینکه مراحل حذف رو انجام دادین

شهرام
شهرام

چرا تسلیم دانشگاه شدین و حذف کردین؟ دو حالت بیشتر نداره: یا شما نمره قبولی مصاحبه رو گرفتین، که در این صورت باید شما رو جزو قبولیا اعلام کنن و ربطی به حذف نباید داشته باشه، یا شما نمره قبولی رو نگرفتین، که در این صورت حق ندارن شما رو قبول اعلام کنن حتی اگر حذف کنید. اینکه شما رفتید حذف کردید و حالا میخواین مدرک حذف هم به دانشگاه ببرین، مشارکت در کار غیر قانونیه و اگر شما با این ابزارها قبول اعلام بشید قبولی شما غیر قانونی خواهد بود و شما از راه غیر قانونی وارد دانشگاه خواهید… ادامه نظر»

د
د

ای بابا بنده خدا احتمال داره دانشگاه تهران هم قبول شه از روی ناچاری رفته انتخابای بالاشا حذف کرده دیگه. اگه نمی کرد معلوم نبود قبول بشه یا نشه. الان عوضش معلومه.

داوطلب
داوطلب

تسلیم دانشگاه شدن نیست بحث الویت مثلا من دوتا انتخابم را گویا قبول میشم ولی انتخاب دومم رو دوس دارم برم و اگه تغییر الویت ندم یا حذف نکنم مجبور میشم انتخاب اول رو برم

سپهر
سپهر

موافقم

Ahmad
Ahmad

والاه منم خودم موندم چیکار کنم.متاسفم هم برای دانشگاه هم برای سنجش.من کار غیر اخلاقی هم نکردم.فقط شانس قبولیم تو دانشگاه بهتر رو دادم به ی شخص دیگه.در کل لذت قبولی از بنده گرفته شد

د
د

من هم سه تا انتخاب کردم اگه دو تا بالایی را حذف کنم که نمی شه. بعدش چرا باید حذف کنیم اون همه انرژی گذاشتیم رفتیم مصاحبه.من هم می خوام جابه جا کنم

مهسا
مهسا

من هم همین مشکل رو دارم

داوطلب
داوطلب

دوستان باید یکاری کنیم و درد و دل تو سایت کاری از پیش نمیبره
ی فکری بکنیم برا این موضوع. من خودم دوتا انتخاب رشته کردم اگه یکیشو حذف کنم فقط یکی میونه و ریسکش خیلی بالاس
موافقین ی روز حضوری همه بریم سنجش و صدای خودمونو بهشون برسونیم

مهسا
مهسا

سلام به نظر من باید از طریق وزارت علوم پیگیری کنیم

داوطلب
داوطلب

این موضوع که دست وزرات علوم نیست دست سنجش
من هفته پیش رفتم سنجش گفتن پارسال مثلا ی داوطلب چندبار می اومد تغییر میداد و کلا قاطی شد انتخاب رشتش برا همین موارد کلا امسال این قانونو برداشتیم

97
97

خوب راهش این بود که سیستمیش میکردن امسال یا میگفتن فقط یکبار حق تغییر دارید نه اینکه کلا صورت مساله رو پاک کنن.

داوطلب
داوطلب

حالا که اینکارو نکردن ما باید یکاری کنیم چون اونا که دل نمیسوزونن برا ما

شهرام
شهرام

هم پارسال اشتباه بود و هم امسال اشتباه بود و از قراین پیداست که این اشتباه قراره سال بعد هم تکرار بشه. این اشتباه اینه که اولویتها رو قبل مصاحبه میخوان و به دست دانشگاهها هم میرسونن.‌ قبلترها داوطلب فقط میتونست به حداکثر ۵ دانشگاه برای مصاحبه بره. شاید اون موقع واقعا چاره ای جز این نبود که داوطلبها اولویتها رو قبل مصاحبه ها اعلام کنن. ولی الان چند ساله محدودیت تعداد محل مصاحبه نداریم و فقط حد نصاب داریم.‌ ولی همچنان از ما قبل از مصاحبه ها اولویت میخوان و بعدش هم نمیذارن جابجا کنیم. این مساله نشون میده… ادامه نظر»

علی
علی

سلام دوست عزیز شما سنجش رفتین براتون تغییر اولویت رو انجام دادن یا نه ؟

97
97

سلام دوستان. مگر تا 6 مرداد مصاحبه رشته های مختلف برگزار نمیشه. پس چرا سازمان سنجش تا اخر تیر ماه مهلت حذف داده؟ امکان داره این مهلتی که دادن تمدید بشه؟

دکترا
دکترا

سلام.
ببخشید من ی سوال دارم.
اگر در یک دانشگاه نمره قبولی بگیریم ممکنه به خاطر اینکه اولویت های اول امون نبوده نمره امونو تغییر بدن؟
یعنی اولویت باعث بشه دیگه اسممونو رد نکنند؟

نائینی
نائینی

سلام
هر چیزی ممکنه
اما اگر بهتون امتیاز دادن معمولا دیگه تغییر نمیکنه.
موفق باشی

دکترا
دکترا

ممنون از پاسختون.
اگر هنوز نمراتو نفرستاده باشن چطور؟

راض
راض

کسی ایمیل دکتر اشرفی از دانشگاه کاشانو نداره?

راض
راض

بچه ها اساتید این هفته دانسگاه هستن??

مهسا
مهسا

دوستان
من خیلی با هانیه خانم موافقم.
یادم میاد که دو سال پیش داوطلبان دکتری بدون ازمون در حالی که به طور قطع بهشون گفته بودن شرایط بدون ازمون عوض نمیشه، اونقدر پیگیری کردن تا شرایطی که میخواستن رو به دست اوردن و شد.
این دست اتفاقات زیاد میفته و لازمه ش پیگیری و اتحاد هستش.
توصیه میکنم برای رسیدن به خواسته تون حتما از طریق خبرگزاری ها پیگیر بشید.

هانیه
هانیه

دوستان من این متن رو با توجه با همین خبری که پی اچ دی تست گذاشته نوشتم و برای خبرگزاری های مختلف ایمیل کردم. خواهش می کنم شما هم ایمیل کنید. باید با هم متحد باشیم تا موفق بشیم. وقتی درخواست ها زیاد بشه قطعا نمیتونن بی تفاوت باشن. به همه دوستاتون هم بگید.
info@snn.ir
editorship@snn.ir
state@snn.ir
internal.manager@snn.ir
karbar@tabnak.ir
info@sccr.ir
info@ana.ir
info@aryanews.com
bashgah@aryanews.com
Info@rajanews.com
rajanewsemail@gmail.com
info@isna.ir
subject@isna.ir
irna@irna.ir
info@farsnews.ir
Info@mehrnews.com
science@yjc.ir

محنا
محنا

سلام دوست عزیز، تلاش شما قابل تقدیر است.ولی با توجه به اینکه بین اعلام اسامی توسط دانشگاه ها و بعد از اون توسط سازمان سنجش به گفته اساتید دو دانشگاه تهران بایستی حداقل یک ماه فاصله باشد!!!! )که البته دلیلش رو متوجه نشدم)احتمال انجام این کار توسط سنجش خیلی کم خواهد بود.

هانیه
هانیه

همین که دلیلش رو متوجه نمیشیم، یعنی احتمالش هست اصلا دلیلی وجود نداشته باشه. دست از تلاش برندارید بچه ها. این خواسته منطقی ماست. چرا اینقدر راحت می پذیرید این حرفو.

مونا
مونا

اینکارو انجام میدم انشاالله جواب بگیریم. دوستان خواهشا شمام انجام بدین امتحان ضرری نداره..

هانیه
هانیه

ممنون از شما.
کاش همه همت کنند انجام بدند.

شهرام
شهرام

سلام و تشکر اما شما اصل کارو جا انداختید. باید این پاراگراف هم به اواخر متن اضافه بشه وگرنه سنجش و دانشگاهها خیلی راحت میگن خودتون اولویتها رو انتخاب کردین و چند روز هم فرصت ویرایش داشتین و لذا تقاضای شما منتفیه: ضمناً قابل ذکر است که داوطلبان پیش از آغاز مصاحبه ها مجبور بوده اند ترتیب اولویتهای قبولی خود را همزمان با اعلام رشته محل های مطلوبشان به سازمان سنجش اعلام نمایند و دانشگاهها در هنگام مصاحبه با در اختیار داشتن اطلاعات ترتیب اولویتها یا اجبار داوطلب به افشای آنها و با نقض شیوه نامه اجرایی مصاحبه ها، نمره… ادامه نظر»

هانیه
هانیه

خیلی هم خوب. شما این رو به ایمیل های خودتون اضافه کنید.

علی
علی

من به همه زدم. تشکر دوست عزیر

محمد
محمد

دوست عزیز اگر از طریق وزارت علوم پیگیری کنیم خیلی زود به نتیجه میرسیم

iha
iha

دوستان سلام لطفا راهنمایی کنید من یک درخواست داشتم که میخوام فکس کنم برای تغییر تاریخ درج شده کارشناسی یک شماره فکس بهم دادن هرچی اقدام میکنم فکس ناموفقه آیا تایم خاصی داره برای فرستادن یا وقت اداری لطفا راهنمایی کنین ممنون میشم

جواد
جواد

سلام
شماره شلوغیه اما اتوماتیکه و فاکس رو با کمی زحمت میگیره.در ساعات کم ترافیک امتحان کنید.حتما موفق میشید

ali
ali

چه وقتایی بهتره لطفا راهنمایی کنین

سپهری
سپهری

چطور بفهمیم که نفر چندم در مصاحبه یک دانشگاه بودیم؟ آموزش دانشکده پاسخگو هست؟

نيكبخت
نيكبخت

از سازمان سنجش درخواست میکنیم که لطفاو خواهشا امکان جابجایی بزارید .

چاووشی
چاووشی

سلام اینم جدیدترین درخواست از سازمان سنجش برای تغییر در الویتها و جواب اون که برای همین امروزه. کلا نامید شدم از جابجایی: سلام با عرض پوزش میخواستم بپرسم که با توجه به اتمام زمان مصاحبه ها و آشنایی بیشتر داوطلبان با وضعیت دانشگاههای انتخاب شده – آیا امکان تغییر و جابجایی اولویتهای انتخاب شده وجود دارد تا بتوان انتخب بهتر و مناسبتر و شایسته تری داشت.پارسال این امکان فراهم شد؟آیا ممکن است امسال هم این امکان بوجود آید؟ ممنون از راهنکایی و پاسخگویی شما تاریخ ارسال پاسخ : ١٣٩٧/٠۴/٢٣-١٢:۵٩ پاسخ : با سلام داوطلب گرامی امکان جابجایی و تغییر… ادامه نظر»

لیلی
لیلی

سلام. من میخوام تغییر اولویت بدم. گفتن باید تا سی ویکم فکس کنم. خواستم بدونم چجوری. ینی دانشگاههایی رو که برا مصاحبه رفتم اول بزارم. خودم یه جدول درست کنم کد ها رو بزارم به ترتیب یا نه. تو رو خدا راهنماییم کنین.

97
97

تا جایی که اطلاع دارم امسال فقط میتونیم حذف کنیم و جابه جایی انجام نمیدن.

شهرام
شهرام

متاسفانه خیلی از داوطلبها در بی عدالتی و اجحاف دانشگاهها نقش و سهم مهم دارن، به این شکل که اصل اخلاقی زیرو مراعات نمیکنن و تن به خواسته های استاد و دانشگاه میدن: اصل اخلاقی: هیچ استاد یا دانشگاهی حق نداره به داوطلب بگه باید اولویتی رو جابجا یا حذف کنی یا متعهد بشی حذف یا جابجا کنی یا مدرکی دال بر جابجایی یا حذفش بیاری تا قبولیت در اینجا قطعی یا محتملتر بشه و لذا هیچ داوطلبی هم حق نداره در برآوردن این مطالبه اونها باهاشون همکاری کنه. متاسفانه خیلی از داوطلبها این اصلو پایمال میکنن و زیر بار… ادامه نظر»

sahar
sahar

سلام
دوستان حذف کردن خیلی ریسکه، شاید تنها شانس ما واسه قبولی همون انتخابی باشه که حذف می کنیم، خاهشا باز هم برای سنجش درخواست بفرستین، شاید توجه کردن

سما
سما

من اولویت اول و دومم رو حذف کردم چون دانشگاه سوم بمن گفت که نفر اول مصاحبه شدی و رتبه ام هم زیر ۵ هس. الان که کامنتهای دوستان رو میخونم بشدت مضطرب شدم که نکنه تصمیم دانشگاه برای فرستادن اسم من بعنوان نفر لول تغییر کنه و من کلا قبول نشم. اگه نشه روی حرف اساتید حساب کرد پس باید چه کرد.

رسول
رسول

بهتون گفتن حتما برید حذف کنید یا نه گفتن هرطور خودتون صلاح میدونید عمل کنید؟
چون شرایط من هم دقیقا مشابه شماست ولی من هنوز حذف نکردم با خود استاد هم مشورت کردم گفت اینجا اولی ولی من نمی تونم بهت بگم حذف کنی چون ریسکه

سما
سما

بمن نگفتن حذف کن. فقط مدیر گروه و یکی از اساتید بمن زنگ زدن و گفتن نفر یک شدی برای جای دیگه اقدام نکن منم گفتم حذف میکنم و دیگه چیزی نگفتن. بعد از حذف هم تماس گرفتم گفتم حذف کردم‌ همین. دانشگاههای بالاتر یکیش تربیت مدرس بود که صد در صد قبولی داشتم اونجا.یعنب باید تا اعلام نتایج در لسترس باشم

سپهر
سپهر

شما چطور متوجه شدید؟ به شما زنگ زدن؟

شهرام
شهرام

سلام
مگه نفر اول شدن شما باید وابسته به اولویت بندی شما باشه؟ اگر شما اول شدین، پس اون دانشگاه موظفه به سنجش اعلام کنه که شما در اونجا اول شدین و حق نداره تصمیمشو وابسته به اولویتها کنه. ریشه معضل اینه که ترتیب اولویتها رو دانشگاهها میدونن.

شهرام
شهرام

حسابشو بکنید که چقدر راحت و آسوده خاطر بودین اگر تازه الان که مصاحبه ها تموم شده، برای بار اول و آخر، سنجش از ما داوطلبها میخواست ترتیب اولویت کاملا محرمانه خودمونو بهش اعلام کنیم و شما میتونستید دانشگاه مورد نظرو اولویت اول بذارین و اون دو تایی رو هم که حذف کردین، در اولویتهای بعدی دلخواهتون، و دست هیچ استاد و دانشگاهی هم بهش نمیرسید.

سما
سما

دقیقا همینطوره. من سال اول لود کنکور میدادم و با دانشگاههای تهران اشنا نبودم بعد از دیدن اساتید و دانشگاهها تازه متوجه شدم اولویتهام باید تفییر کنه.

سما
سما

نه. من خودم رفتم و حذف کردم الان بعضیا کامنت گذاشتن که ممکنه در لحظات اخر اساتید نظرسون عوض بشه و نفرات تغییر کنن

هادی
هادی

دقیقا من هم شرایط شما را دارم. دانشگاه سوم به من گفته بقیه اولویت هاتو نرو. حالا موندم چه کنم ؟

کمالی
کمالی

سلام.
انشاالله شما حتما قبول هستید چون هم نفر اول هستید و هم تراز و رتبه عالی دارید.خیالتون راحت باشه.

د
د

به نظرم درخواستاتونا زیاد کنید که امکان جابه جایی باشه. نمی شه که من همه انتخاباما حذف کنم تا یه دونه را بیارم بالا

Ahmad
Ahmad

به نظرتون درخواست حذف رو داده باشیم حذف میکنن؟ من فرم رو دادم رفت دبیرخونه.امیدوارم حذف نکنن.واقعا متاسفم هم برای سنجش هم برای تمام دانشگاهها

لادن
لادن

خوب اگه دوست نداشتید پس چرا درخواست حذف دادید؟

97
97

از سازمان سنجش بپرسید که میتونیید درخواست لغو حذف بفرستید.

د
د

سلام اگه با پیگیری های بچه ها جابه جایی اولویت ها امکان پذیر شد می تونید برید سازمان سنجش لغو حذف کنید و درخواست قبلی را پس بگیرید.

مریم
مریم

سلام‌.
دوستان به نظرتون وقتی استاد یه دانشگاه میگه من قبولت میکنم. قبولی نهایی هم قطعیه چون من میخواهم اولویتهای قبل این دانشگاهو حذف کنم. به نظرتون ضرر نمیکنم؟

Ahmad
Ahmad

به شما هم گفتن اولویتهای بالایی رو باید حذف کنی؟

مریم
مریم

سلام. نه با همچین تاکیدی فقط اون استاد میخواست ببینه وضعیت نن تو اون اولویتها چی میشه اصلا بحث حذف نکرد.
خودم میخوام حذف کنم ولی بازم نگرانم که شانس اونها را از دست بدم و شرایط یه طوری بشه اینجا هم قبول نشم.

مونا
مونا

امکان داره قبولتون نکنه و شما اولویتای قبلیتونو از دست بدین بهترین کار اعتراض تو سیستم پاسخگویی سنجش و خواستار جابجایی اولویتها شدنه

مونا
مونا

برای یکی از دوستانم پارسال این مشکل پیش اومده بود استادی در دانشگاه شریف قول حذب اونو داد و در دقیقه 90 همه چیز تغییر کرد

سپهر
سپهر

با شما تماس گرفتن که این حرف رو زدن یا روز مصاحبه گفتن؟

مریم
مریم

باهام تماس گرفتن که برم با استاد صحبت کنم

مریم۲۰
مریم۲۰

استادی گفت سنجش گفته دانشگاهها که طبق این ملاک نمره رتبه رو حساب کنید@!!یعنی ۵۰درصد مدیر گروه ..معاون اموزشی …و معاون تحصیلات تکمیلی….اه .قدرت دست دانشگاهههاست