//نحوه درج معدل در آزمون نیمه متمرکز دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

نحوه درج معدل در آزمون نیمه متمرکز دکتری

معدل دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 درصد در آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی تاثیر دارد و بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور افراد دارای معدل کمتر از 14 حق ثبت نام و شرکت در آزمون را ندارند. به گزارش خبرنگار مهر، معرفی اولیه داوطلبان به صورت چند برابر ظرفیت به دانشگاهها بر اساس 80 درصد نمره کل آزمون (با ضرایب یکسان برای کلیه دروس امتحانی) و 20 درصد معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد (معدلها تراز می شود) و سهمیه داوطلب صورت خواهد گرفت.

داوطلبان باید معدل مندرج در گواهینامه موقت یا مدرک رسمی فارغ التحصیلان دوره های مختلف کارشناسی و کارشناسی ارشد را در فرمهای مربوطه درج کنند.

داوطلبانی که حداکثر تا تاریخ 31 شهریور سال 90 فارغ التحصیل خواهند شد لازم است علاوه بر درج معدل دوره کارشناسی میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده در مقطع کارشناسی ارشد را حداکثر تا تاریخ 31 شهریور سال 89 در تقاضانامه درج کرده و نسبت به تکمیل و تأیید فرم معدل مندرج در دفترچه راهنما از سوی دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد اقدام کنند.

داوطلب باید در زمان قبولی نهایی، معدل خود را با مدرک معتبر به دانشگاهها و مراکز آموزش عالی محل قبولی ارائه دهد و نباید مغایرتی میان معدل اعلام شده به این سازمان با معدل مدرک ارائه شده به محل قبولی وجود داشته باشد و در صورت مغایرت معدل قبولی فرد پذیرفته شده در هر مرحله از تحصیل که باشد لغو و به درخواست وی ترتیب اثر داده نخواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از داوطلب سلب خواهد شد.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور دانشجویان سال آخر و یا فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای که معدل آنان کمتر از 14 است، حق ثبت نام و شرکت در این آزمون را ندارند.

دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد باید فرم مخصوص تایید معدل را به تایید موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی خود برسانند و پس از تطبیق با معدل مندرج در کارت ورود به جلسه باید تصویر فرم مذکور را حداقل به مدت یکسال نزد خود نگهداری کنند.

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند و تنها معدل اکتسابی را براساس معدل مندرج در گواهینامه فارغ التحصیلی بر مبنای 0 تا 20 و یا 0 تا 4 و حداکثر تا 2 رقم اعشار درج کنند.

نحوه درج معدل در آزمون نیمه متمرکز دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۸۹-۱۱-۶ ۱۷:۴۲:۱۷ +۰۳:۳۰۶ بهمن, ۱۳۸۹|دکتری سراسری|۱ ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
فاطمه
فاطمه

سلام برای تهیه فرم تایید معدل باید چی کار کنیم؟