مدیر کل امور بورس و دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از زمان ثبت نام بورس دکتری تخصصی خارج کشور برای سال 91 خبر داد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: ثبت نام بورس خارج سال 91 از فردا یکشنبه اول آبان ماه آغاز می شود و مهلت نام نویسی 15 آذرماه به اتمام می رسد.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین دستورالعمل بورس دکتری تخصصی خارج کشور، حداق میانگین (معدل) نمره‌های دروس کارشناسی و کارشناسی ارشد ناپیوسته به ترتیب 14 و 16 و یا معادل آنها حسب ضوابط موسسات محل تحصیل و یا حوزه علمیه و دوره‌های کارشناسی ارشد پیوسته و یا دکتری حرفه ‌ای 16 و یا معادل آن، یکی از شرایط شرکت در مصاحبه علمی و عمومی است.

به گفته مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج، داوطلبانی که دارای پذیرش از دانشگاههای معتبر خارجی و همچنین نمره آزمون زبان ام اس آر تی حداقل 40 و یا معادل آن هستند، در زمان مصاحبه در اولویت اعزام خواهند بود.
مسلمی نائینی تاکید کرد: تمام مراحل ثبت‌ نام داوطلبان و تایید و معرفی آنها توسط مراکز و دانشگاهها بصورت الکترونیکی انجام می‌شود، بنابراین داوطلبان باید ابتدا سامانه اطلاعاتی خود را با شناسه کاربری و رمز عبور تشکیل دهند و اطلاعات را با دقت و صحت در فضای مشخص شده وارد و مدارک لازم را ضمیمه کنند.

اینستاگرام آزمون دکتری