رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام آزمون دكتری تخصصی در روز چهارشنبه 23 آذر ماه، نحوه گزینش دانشجو در این دوره را تشریح كرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

عبدالله سجادی جاغرق در گفت‌وگو با ایسنا گفت: ثبت‌نام آزمون دكتری تا روز چهارشنبه 23 آذر ماه از طریق سایت مركز آزمون به نشانی www.azmoon.org  ادامه دارد و داوطلبان باید در مهلت باقیمانده فرم اینترنتی مربوط به ثبت‌نام و شركت در این دوره را صادقانه و با دقت تكمیل كند، چرا كه مسئولیت صحت كلیه مندرجات فرم‌های تكمیل شده به عهده داوطلب است و چنانچه مغایرتی در این موارد وجود داشته باشد، هیچگونه اعتراضی وارد نیست.

وی با تاكید بر اینكه سوالات آزمون ورودی دوره دكتری تخصصی دانشگاه آزاد به صورت تشریحی است، خاطرنشان كرد: پس از برگزاری آزمون، پاسخنامه‌های تشریحی داوطلبان بعد از سربرگ شدن، توسط اساتید تصحیح، بازبینی و نمره گذاری می‌شود.

وی در خصوص تاثیر معدل در گزینش، گفت: معدل كتبی داوطلبان پس از اعمال ضرایب بر روی نمرات خام هر درس محاسبه و داوطلبان به ترتیب معدل كتبی از بالاترین نمره به پایین ترین نمره رتبه بندی می‌شوند.

وی با بیان اینكه در هر رشته تعدادی از داوطلبان در صورت احراز شرایط توسط گروه تخصصی مربوطه و با توجه به اولویت معدل كتبی به مصاحبه دعوت می‌شوند، اظهاركرد: پس از انجام مصاحبه، نمره كل دعوت شدگان به مصاحبه بر اساس 75 درصد نمره كتبی و 25 درصد نمره مصاحبه تعیین و سپس به ترتیب نمره كل از بالاترین نمره به پایین ترین نمره رتبه‌بندی می‌شوند.

رییس مركز آزمون با تاكید بر اینكه گزینش دانشجو در هر رشته به تعداد ظرفیت تعیین شده و با توجه به اولویت نمره كل انجام می‌شود، تصریح كرد: گزینش دانشجو در هر رشته در كلیه واحدهای دانشگاهی مجری به صورت همزمان انجام می‌شود، داوطلبان هر رشته با اولویت نمره كل ابتدا در واحد انتخابی و در صورت تكمیل ظرفیت، در سایر واحدهای مجری رشته، گزینش خواهند شد.

 

اینستاگرام آزمون دکتری