سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله از داوطلبانی که با انتخاب یک یا چند کدرشته محل متقاضی شرکت در مرحله افزایش ظرفیت آزمون ورودی دوره دکتری «PH.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1390 گردیده‌اند و در یک و یا چند کد رشته محل تحصیلی از رشته امتحانی ذیربط در ردیف معرفی‌‌شدگان چند برابر ظرفیت برای شرکت در مصاحبه قرار گرفته‌اند، دعوت می‌نماید با توجه به نکات ذیل و مطابق برنامه زمانی مشخص شده مربوط به کدرشته امتحانی ذیربط بر اساس جداول مندرج در وب‌سایت اطلاع رسانی مربوط به موسسه ذیربط، با در دست داشتن مدارک اعلام شده برای شرکت در مصاحبه و سایر مراحل پذیرش به نشانی مشخص شده در جداول مربوط مراجعه نمایند. بدیهی است عدم مراجعه برای شرکت در مراحل فوق، به منزله انصراف داوطلب از پذیرش در کد رشته محل یا رشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می‌گردد ، ضمناً توجه داوطلبان را به موارد ذیل معطوف می‌دارد

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

(1) – داوطلبانی که اسامی آنان در سایت این سازمان به عنوان معرفی شده یک و یا چند کد رشته محل از رشته امتحانی مربوط درج شده، لازم است قبل از مراجعه به محل مصاحبه برای هریک از موسسات مبلغ 000/250 ریال (معادل بیست و پنج هزارتومان) به شماره حساب مشخص شده واریز و اصل فیش واریز شده را به همراه مدارک مورد نیاز به همراه داشته باشند و آنرا هنگام شرکت در مصاحبه به مسوول ذیربط تحویل دهند.

تبصره 1-  درصورتیکه برای چند کدرشته محل در یک دانشگاه، منحصراً از داوطلب یک نوبت مصاحبه بعمل آید می‌بایست بدون توجه به تعداد کدرشته‌ها مبلغ 000/250 ریال (معادل بیست و پنج هزارتومان) پرداخت گردد.

تبصره 2-  معرفی‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برای اطلاع بیشتر از شرایط، ضوابط و همچنین شماره حساب دانشگاه‌های مربوط لازم است به وب سایت اطلاع رسانی موسسات مراجعه نمایند.

تبصره 3-  گزینش نهایی در هر کدرشته محل اعلام شده برای داوطلبان براساس نتیجه مصاحبه، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط و سایر مراحل گزینش آنان توسط مراجع ذیربط تأیید شده باشد، صورت می‌پذیرد. آن دسته از معرفی‌شدگانی که قبلاً جزو معرفی‌شدگان در یک یا چند کدرشته بوده و در مصاحبه مربوط به آن کدرشته نیز شرکت کرده‌اند و در این مرحله نیز در ردیف معرفی‌شدگان همان کدرشته محل یا کدرشته‌محلها قرار گرفته‌اند، در صورت تمایل ضرورتی به شرکت مجدد در مصاحبه نداشته لاکن می‌بایست حتماً به موسسه ذیربط مراجعه و انصراف خود را از مصاحبه مجدد اعلام نمایند. بدیهی است که نمره اکتسابی مصاحبه در مرحله قبل برای آنان لحاظ خواهد شد.

تبصره 4 – عدم مراجعه معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در یک یا چند کدرشته به منزله انصراف از گزینش نهایی در آن کدرشته‌محل تلقی خواهد شد.

(2)- به هنگام گزینش نهایی در هر کدرشته محل اعلام شده برای داوطلب در این اطلاعیه، داوطلبانی شرکت داده خواهند شد که نمره مصاحبه آنان توسط موسسه ذیربط به سازمان اعلام گردد.

(3)- بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای شرکت در مصاحبه، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه مربوط هیچ‌گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی‌باشد. لذا به داوطلبان اکیداً توصیه می‌شود که در مهلت مقرر تعیین شده به محل ذیربط مراجعه نمایند.

(4)- آندسته از داوطلبانی که پس از گزینش نهایی در ردیف پذیرفته شدگان نهایی دوره دکتری سال 90 (اعم از دوره های روزانه، شبانه، پیام نور، غیر انتفاعی و یا بین‌الملل) قرار گیرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتری سال 1391 نخواهند بود.

(5)- به اطلاع کلیه داوطلبان شرکت کننده در مرحله افزایش ظرفیت آزمون می‌رساند که کارنامه تفصیلی آزمون دکتری سال 1390 در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری بر روی سایت سازمان قرار خواهد گرفت، بدیهی است داوطلبان گرامی چنانچه در خصوص نتایج آزمون هرگونه سوالی داشته باشند پس از دریافت کارنامه تفصیلی می‌توانند منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی با سازمان مکاتبه نمایند و به مراجعات حضوری و مکاتباتی که قبل از انتشار کارنامه تفضیلی و به طرق دیگر واصل شود پاسخ داده نخواهد شد.

(6)- کلیه داوطلبانی که اسامی آنها در ردیف معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در این مرحله قرار گرفته می‌بایست فرم بررسی صلاحیت عمومی را که از طریق سایت این سازمان قابل پرینت می‌باشد، تکمیل نموده و حداکثر تا تاریخ 8/10/90 به دبیرخانه هیات مرکزی گزینش دانشجوی این سازمان واقع در تهران- خیابان کریمخان زند- بین استاد نجات‌الهی و قرنی- ساختمان سازمان سنجش آموزش کشور – طبقه دوم از طریق پست پیشتاز  ارسال نمایند.

 

مدارک مورد نیاز که می‌بایست معرفی‌شدگان برای انجام مراحل مصاحبه همراه خود داشته باشند.

1- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس).

تبصره – معرفی‌‌شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد بوده و حداکثر تا تاریخ 31/6/90 فارغ‌التحصیل شدند (اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک مطابق فرم مندرج در صفحه 65 دفترچه راهنمای شرکت در آزمون مذکور.)

2- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس).

تبصره 1- آندسته از معرفی شدگانی که فارغ‌التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته می‌باشند علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته می‌بایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2 – معرفی‌‌شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ مندرج در بندهای 1 و 2 فوق نمی‌باشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

4ـ اصل شناسنامه و یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی این سازمان.

5ـ مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه 3 دفترجه راهنمای شرکت در آزمون مذکور (برای برادران).

6ـ اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیات علمی رسمی و یا پیمانی وزارت متبوع بوده که به تایید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن دسته از معرفی شدگانی که مایل به استفاده از امتیاز مربوط در این آزمون می‌باشند.

تبصره- با توجه به ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری؛ کلیه مربیان رسمی (قطعی و آزمایشی) دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارتین علوم، تحقیقات و فنآوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی (اعم از دولتی و غیردولتی) و دستگاه‌های اجرایی، همچنین مربیان پیمانی موسسات مذکور با حداقل سه سال سابقه کار تا زمان ثبت‌نام (اسفند 89) و مشروط به تأیید صلاحیت‌های علمی و عمومی آنان توسط هیأت‌های مرکزی جذب، درصورت کسب حدنصاب علمی و قبولی می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

7- مدرکی که نشانگر وضعیت استفاده از سهمیه رزمندگان باشد برای آندسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان جزو چند برابر معرفی شدگان قرار گرفته‌اند.

8- اصل گواهی شرکت در آزمون‌های ملی و بین‌المللی که در آن نمره زبان اخذ شده مشخص باشد.

9- پرینت کارنامه اعلام نتایج مرحله اولیه مرحله افزایش ظرفیت که از روز یکشنبه 5/10/90 بر روی سایت اطلاع رسانی این سازمان قرار گرفته است.

تذکر مهم : نظر به اینکه بعضاً دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی علاوه بر مدارک لازم برای مصاحبه و همچنین در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع رسانی لازم را در سایت خود مشخص نموده اند لذا به داوطلبان گرامی تاکید می‌شود که حتماً به وب سایت موسسه ای که قرار است در مصاحبه آن شرکت نمایند مراجعه کنند.

 دریافت فایل فشرده جداول مربوط به برنامه زمانی مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی فرمت WORD
 دریافت فایل فشرده جداول مربوط به برنامه زمانی مصاحبه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی فرمت PDF
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

 

اینستاگرام آزمون دکتری