اتباع غیر ایرانی داوطلب شرکت در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال 91 در صورت داشتن مدارک اقامتی و یا شناسایی معتبر و همچنین فارغ التحصیلی از مدارس و موسسات آموزش عالی داخل ایران می توانند در آزمون ثبت نام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

 

به گزارش خبرنگار مهر، اتباع غیر ایرانی باید علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی این آزمون، دارای شرایط خاصی نیز باشند و در بند 16 تقاضانامه ثبت نام اینترنتی آن را علامتگذاری و تکمیل کنند.

ثبت نام پذیرفته شدگان غیرایرانی در آزمون و اجرای روند امور کنسولی آنان بر اساس مفاد شیوه نامه ثبت نام دانشجویان غیرایرانی مصوب سال 89 انجام می پذیرد. فقط اتباع غیرایرانی مقیم جمهوری اسلامی ایران و دارای اقامت قانونی، مجاز به شرکت در آزمون دوره دکتری تخصصی سال 91 هستند و این اتباع باید دارای یکی از مدارک اقامتی و یا شناسایی اعلام شده باشند.

گذرنامه که دارای پروانه اقامت با حداقل شش ماه اعتبار باشد، دفترچه پناهندگی سیاسی صادره از سوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، کارت هویت ویژه اتباع غیرایرانی دارای اعتبار در سال 1390، صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور، کارت آمایش مرحله هفتم صادره از سوی اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور از جمله مدارک مورد نیاز برای ثبت نام است.

همچنین بر اساس اعلام سازمان سنجش، فقط اتباع غیرایرانی مقیم که از مدارس و مؤسسات آموزش عالی داخل کشور جمهوری اسلامی ایران فارغ التحصیل شده اند، مجاز به شرکت در این آزمون هستند.

در هر مرحله ای مغایرت شرایط داوطلب با شرایط اعلام شده از سوی مراجع ذیصلاح تشخیص داده شود، از ادامه مراحل گزینش یا تحصیل داوطلب جلوگیری به عمل خواهد آمد. چنانچه پذیرفته شدگان غیرایرانی در زمان ثبت نام بند 16 تقاضانامه را علامتگذاری نکرده باشند، پذیرش آنان لغو خواهد شد.

تحصیل همزمان اتباع غیرایرانی شاغل به تحصیل در مؤسسات آموزش عالی در واحدهای آموزشی دانشگاه های پیام نور، جامع علمی کاربردی و مراکز جامعه المصطفی (ص) العالمیه و آموزش عالی اهل بیت (ع) ممنوع است.

اتباع غیرایرانی مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی در مناطق ممنوعه تردد و اسکان اتباع خارجی نیستند. در صورت پذیرش و اعلام قبولی داوطلبان غیرایرانی در مناطق ممنوعه، پذیرش آنان در دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آن مناطق کم لم یکن تلقی می شود. فهرست مناطق ممنوعه تردد و اسکان برای این داوطلبان، در سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

پذیرش اتباع غیرایرانی در رشته هایی که منجر به ایجاد تعهداتی برای جمهوری اسلامی ایران شود (از جمله تعهدات استخدامی) و رشته های خاص و حساس اکیداً ممنوع است و فهرست این رشته ها، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور درج شده است.

پذیرفته شدگان غیرایرانی دوره روزانه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، موظف به پرداخت شهریه تحصیلی طبق مفاد شیوه نامه ثبت نام مصوب سال 89 به صورت 80 درصد شهریه دوره های نوبت دوم (شبانه) هستند.

به گزارش مهر، ثبت نام در آزمون دکتری تخصصی سال 91 تا روز 2 بهمن ماه 90 ادامه دارد و آزمون در روز 25 فروردین ماه 91 برگزار می شود.

اینستاگرام آزمون دکتری