رییس سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام عدم برگزاری آزمون ملی زبان در سال جاری آخرین تصمیمات در رابطه با آزمون زبان دکتری را اعلام کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌و‌گو ی روز دهم آبان ماه با خبرگزاری دانشجویان ایران ، با بیان اینکه برگزاری «آزمون زبان ملی» برای آزمون دکتری امسال اجرایی نمی‌شود، اظهار کرد: بر این اساس آزمون زبان کنکور دکتری به روال گذشته برگزار می‌شود.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور قبلا از برگزاری اولین آزمون زبان ملی کشور در آذرماه جاری خبر داده بود.

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور از تجمیع آزمون‌های زبان دانشگاه‌ها خبر داده  و گفته بود: از این پس «آزمون زبان ملی» برای تعیین سطح زبان متقاضیان ورود به دوره مختلف تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با  خبرگزاری دانشجویان ایران این موضوع را متذکر شده بود که ثبت‌نام این آزمون شهریور و زمان برگزاری آن آذرماه تعیین شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری آزمون زبان ملی، اظهار کرد: جلوگیری از برگزاری آزمون‌های پراکنده زبان از جمله تولیمو و سایر آزمون‌هایی که توسط دانشگاه‌ها و موسسات دیگر برگزار می‌شد، هدف اولیه برگزاری آزمون زبان ملی است.

وی اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل برگزاری آزمون زبان ملی، این آزمون با همکاری سازمان سنجش، سازمان امور دانشجویان و انجمن زبان ایران برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان سنجش تاکید کرد: با برگزاری آزمون زبان ملی دیگر دانشگاه‌ها، برای برگزاری آزمون‌های زبان جداگانه مجاز نیستند.

اینستاگرام آزمون دکتری