مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به اعلام اسامی یک‌هزار و 913 داوطلب مجاز به انتخاب رشته آزمون دکتری در دور جدید اعلام مجازین، گفت: این دسته از داوطلبان تا پایان روز یکشنبه 21 خرداد برای انتخاب رشته مهلت دارند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

وی با اشاره به امکان انتخاب حداکثر 50 کد رشته امتحانی برای این دسته از مجازین، گفت: این دسته از داوطلبان می‌توانند تا ساعت 24 روز یکشنبه با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مربوطه به ترتیب اولویت علاقه، انتخاب کنند.

توکلی با تاکید بر اینکه مهلت در نظر گرفته شده به هیچ عنوان تمدید نمی‌شود، خاطرنشان کرد: در هر رشته امتحانی و کد رشته‌ محل‌های اعلام شده هیچ‌گونه تغییری انجام نشده است و مجازین معرفی شده همانند مجازین قبلی که 34 هزار نفر بودند، می‌توانند همان کد رشته‌ محل‌های اعلامی را انتخاب کنند.

وی افزود: با این تفاوت که ظرفیت برخی از کدرشته محل‌های تحصیلی به ظرفیت‌های دفترچه راهنمای انتخاب رشته اضافه شده است.

مشاور عالی سازمان سنجش با بیان اینکه در هر کد رشته امتحانی سه برابر ظرفیت کد رشته امتحانی مربوطه با عنوان مجازین در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با توجه به ظرفیت افزایش یافته مجددا گزینش انجام و سه برابر ظرفیت پذیرش، با توجه به نمره امتحانی اکتسابی، معرفی شده‌اند.

توکلی افزود: کلیه اقدامات توسط سازمان سنجش با توجه به افزایش ظرفیت جدید اعلام شده است که این موضوع منحصرا به منظور ایجاد عدالت و جلوگیری از تضییع حق داوطلبان می‌باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری