پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

جدیدترین آیین نامه دکتری بدون آزمون استعداد درخشان + لینک دانلود

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

آیین نامه جدید پذیرش دکتری بدون کنکور استعدادهای درخشان از سوی وزارت علوم ابلاغ گردید.

به گزارش پی اچ دی تست، آیین نامه جدید دکتری بدون آزمون استعداد درخشان در سال ۱۴۰۱ به تصویب رسیده و جایگزین آیین نامه قبلی شده است. این آیین نامه ملاک پذیرش در مهرماه ۱۴۰۳ است. جهت دریافت فایل پی دی اف آیین نامه جدید به لینک زیر مراجعه کنید:

دانلود فایل آیین نامه جدید دکتری بدون آزمون استعداد درخشان

متن آیین نامه جدید دکتری استعداد درخشان به شرح زیر است:

مقدمه

در اجرای سیاست‌های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان مصوب جلسه ۴۱۹ مورخ ۷۷/۲/۲۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بند ۵ بخش ج از ماده ۲ قانون اهداف، وظایف و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مصوب جلسه مورخ ۸۳/۵/۱۸ مجلس شورای اسلامی مبنی بر برنامه ریزی برای شناسایی و حمایت از استعدادهای درخشان و هدایت آن‌ها به سمت اولویت‌های راهبردی کشور در حوزه‌های مختلف علوم و نیز در اجرای ماده ۶۴ قانون برنامه پنج‌ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از نخبگان علمی کشور و به منظور تسهیل ادامه تحصیل برگزیدگان علمی و تحقق آموزش نیاز محور، این آیین نامه تدوین می‌شود.

ماده ۱: به منظور رعایت اختصار واژه‌های زیر در این آیین نامه به کار می‌رود:

– وزارت: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

– شورای هدایت: شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛

– سازمان سنجش: سازمان سنجش آموزش کشور؛

– دانشگاه: هر یک از دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های آموزش عالی و پژوهشی کشور که طبق مقررات وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فعالیت می‌کنند؛

– کد رشته‌محل: شماره اختصاصی هر رشته-گرایش تحصیلی در هر دانشگاه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی مقطع دکتری نیمه متمرکز در سال ورود دانشجو به دانشگاه درج می‌شود؛

– کد محل تحصیل: شماره اختصاصی هر رشته-گرایش تحصیلی در هر دانشگاه که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته در سال ورود دانشجو به دانشگاه درج می‌شود؛

– هم رشته – هم ورودی: دانشجویان ورودی در هر یک از کد رشته‌محل هایی که در دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی آزمون سراسری سازمان سنجش در سال ورود دانشجو درج می‌شود؛

ماده ۲: دانشگاه اختیار دارد ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری خود در هر کد رشته‌محل را به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون به دانشجویان / دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد که بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره یادشده وارد شده‌اند، با رعایت شرایط آیین نامه اختصاص دهد.

ماده ۳: متقاضیان استفاده از تسهیلات این آیین نامه باید دارای شرایط زیر باشند:

۱-۳- داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در دوره کارشناسی و معدل کل ۱۷ در دوره کارشناسی ارشد مرتبط یا معدل همترازشده هر یک از دوره‌های یادشده طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان‌نامه)؛

تبصره: ملاک ارزیابی معدل دانشجویان دوره کارشناسی ارشد پیوسته، معدل کل دوره با رعایت حداقل ۱۷ یا معدل همترازشده دوره یادشده طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) است.

۲-۳- متقاضیان استفاده از تسهیلات پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان برای ورود به دوره تحصیلی دکتری می‌توانند بلافاصله پس از دانش آموختگی از دوره کارشناسی ارشد، برای ۳ دوره پذیرش متوالی در مهرماه، در فراخوان دانشگاه‌ها شرکت کنند.

۳-۳- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های، آموزشی پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول‌های ارزشیابی پیوست ضروری است؛

۴-۳- پذیرش در رشته‌های تحصیلی مرتبط به رشته دوره کارشناسی ارشد بر اساس تشخیص گروه آموزشی و تأیید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است. مدرک کارشناسی مد نظر در این آیین نامه باید پیش از مدرک کارشناسی ارشد مرتبط اخذ شده باشد؛

۵-۳- دارندگان مدرک حوزوی معادل کارشناسی چنانچه دوره کارشناسی ارشد خود را از طریق آزمون تحصیلات تکمیلی سازمان سنجش وارد شده‌اند، با احراز سایر شرایط می‌توانند متقاضی استفاده از تسهیلات این آیین نامه باشند؛

۶-۳- احراز شرایط اختصاصی دانشگاه

ماده ۴: شرایط پذیرش در دوره دکتری

۱-۴- ظرفیت پذیرش روزانه بدون آزمون حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون دوره روزانه در هر کد رشته‌محل (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) است.

۲-۴- ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دانشگاه‌ها و در دوره‌های غیرروزانه دارای مجوز برگزاری دوره دکتری که بر اساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو می‌پذیرند، حداکثر به اندازه ۲۰ درصد ظرفیت پذیرش با آزمون در هر کد رشته‌محل (عدد غیرصحیح به صورت ریاضی گرد و به عدد صحیح تبدیل شود) است.

تبصره ۱: نحوه امتیازدهی به داوطلبان در هر یک از ردیف‌های جداول ارزشیابی طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه انجام می‌شود که لازم است قبل از ثبت نام متقاضیان از طریق فراخوان دانشگاه به اطلاع همگان برسد.

ماده ۵: پذیرش از طریق این آیین نامه در دوره‌های روزانه به صورت رایگان و در سایر دوره‌ها بر اساس مصوبه هیأت امنای دانشگاه انجام می‌شود.

ماده ۶: اتباع غیرایرانی مقیم ایران ورودی کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۴۰۱ و بعد از آن در صورت داشتن شرایط می‌توانند از تسهیلات این آیین نامه بهره‌مند شود.

ماده ۷: دانشگاه موظف است برای پذیرش مهرماه سال تحصیلی آینده خود، فراخوان رسمی و عمومی را تا نیمه اسفند ماه سال تحصیلی جاری اعلام کند.

تبصره ۱: در صورت پذیرش با آزمون در نیمسال دوم تحصیلی (به استناد کد رشته‌محل مندرج در دفترچه آزمون) دانشگاه موظف است تا نیمه اول آبان ماه همان سال تحصیلی فراخوان رسمی و عمومی خود را اعلام کند.

ماده ۸: دانشگاه می‌تواند با رعایت شرایط مندرج در این آیین نامه نسبت به پذیرش حائزین شرایط اقدام نماید. اسامی پذیرفته شدگان باید توسط معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه برای تأیید صلاحیت عمومی به سازمان سنجش ارسال شود و قطعی شدن ثبت نام منوط به تأیید سازمان مذکور است.

ماده ۹: توافقنامه «حمایت از جذب استعدادهای برتر در رشته‌های اولویت دار کشور» (ابلاغیه شماره ۱۱/۱۴۴۳۶۴ تاریخ ۱۴۰۱/۶/۶) و «شیوه نامه طرح شهید احدی برای پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی» مصوب تاریخ ۱۴۰۰/۷/۲۶ شورای هدایت با بنیاد ملی نخبگان برای پذیرش بدون آزمون مورد تأیید می‌باشند.

ماده ۱۰: پذیرش دانشجویان نمونه کشوری در هر سال تحصیلی بر اساس مصوبه شورای هدایت و با معرفی حائزین شرایط توسط سازمان سنجش به دانشگاه انجام می‌شود.

ماده ۱۱: مسئولیت حسن اجرای این آیین نامه و هرگونه پاسخگویی قانونی مترتب بر آن بر عهده دانشگاه پذیرنده است، نظارت بر اجرا بر عهده سازمان سنجش و شرح و تفسیر مفاد آن بر عهده معاونت آموزشی وزارت خواهد بود.

ماده ۱۲: این آیین نامه مشتمل بر یک مقدمه، ۱۲ ماده و ۳ تبصره در جلسه شماره ۷۸ مورخ ۱۴۰۱/۷/۳۰ شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسید و جایگزین «آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری» (ابلاغیه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ تاریخ ۹۳/۴/۱۸) و سایر مصوبات مربوط به پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری می‌شود و برای پذیرش دانشجو از شروع سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ لازم الاجراست.

جداول ارزشیابی داوطلبان بدون آزمون دکتری موضوع بند ۳-۳ ماده ۳ آیین نامه جدید

جدول ۱- نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی

ردیفنوع فعالیت حداقل امتیاز حداکثر امتیازنحوه ارزیابیامتیاز مکتسبه
۱

۱-۱- مقالات علمی-پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با پایان‌نامه

۱-۲- گواهی ثبت اختراع مورد تأیید  سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران 

۱-۳- برگزیدگی در جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)

۷ امتیاز۴۰ امتیاز

– هر مقاله تا ۷ امتیاز

– گواهی ثبت اختراع بین‌المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز

– برگزیدگی داخلی تا ۳ و بین‌المللی تا ۷ امتیاز

 
۲مقالات علمی – ترویجی مرتبط با پایان‌نامه ۶ امتیازهر مقاله تا ۳ امتیاز 
۳مقالات چاپ شده در کنفرانسهای معتبر (داخلی یا خارجی)۴ امتیازخارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز 
۴تألیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی۴ امتیاز  
۵کیفیت پایان‌نامه کارشناسی ارشد۴ امتیازعالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز 
حداقل و حداکثر امتیاز قابل محاسبه ۷۴۰ 
  • ابلاغیه معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تاریخ ۹۹/۴/۲ در خصوص جدول ۱ برای دریافت کنندگان ابلاغیه به قوت خود باقی است.

جدول ۲- نحوه محاسبه امتیازات آموزشی

ردیفنوع فعالیت حداکثر امتیازنحوه ارزیابیامتیاز مکتسبه
۶معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی (پیوسته و ناپیوسته)۶ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه 
۷معدل کل نمرات و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون احتساب نمره پایان‌نامه)۵ امتیازمطابق با دستورالعمل اجرایی شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه 
۸طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی*۳ امتیازبیش از ۸ نیمسال کارشناسی طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته پیوسته و بیش از ۴ نیمسال کارشناسی ناپیوسته امتیازی ندارد.  
۹طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته *۳ امتیازامتیاز بیش از ۴ نیمسال امتیازی ندارد. 
۱۰برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی۵ امتیاز رتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز، رتبه ۴ تا ۶،  ۴ امتیاز، رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز، رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز و رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز 
۱۱داشتن توانمندی زبان خارجی۸ امتیازمطابق شیوه نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه **  
جمع ۳۰  

* رشته‌هایی که برنامه درسی آن‌ها طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی در دوره کارشناسی پیوسته بیش از ۸ نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته بیش از ۴ نیمسال تحصیلی و در دوره کارشناسی ارشد پیوسته بیش از ۱۲ نیمسال تحصیلی تصویب شده‌اند، با نظر کمیته مصاحبه‌کننده می‌توانند از امتیاز بندهای ۸ و ۹ بهره‌مند شوند.

** دانشگاه موظف است در فراخوان پذیرش خود بر اساس شیوه‌نامه ارزیابی توانمندی زبان خارجی دانشگاه (مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه) موارد مرتبط با ارزیابی توانمندی زبان خارجی و تعیین نمره را به متقاضیان اطلاع دهد.

جدول شماره ۳- امتیازات مصاحبه

ردیفشاخص ارزیابیحداکثر امتیاز امتیاز مکتسبه طبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۱۲تسلط در تجزیه و تحلیل مسائل علمی و پاسخگویی به سؤالات ۳ امتیاز 
۱۳وسعت نظر نوآوری و کارآفرینی۳ امتیاز 
۱۴شخصیت، متانت و نحوه تعامل۳ امتیاز 
۱۵نگرش و اطلاعات فناورانه مرتبط با رشته تحصیلی۳ امتیاز 
۱۶توانایی فن بیان و انتقال مطالب۳ امتیاز 
۱۷هم‌راستایی زمینه پژوهشی داوطلب با اولویت‌های علمی اعضای گروه 
۱۵ امتیاز 
جمع۳۰ 

 

ثبت‌نام
باخبرم کن!

683 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ریحانه
تیر ۱, ۱۴۰۳ ۹:۰۱ ب٫ظ

دوستان یه سوال
اگه ارشد روانشناسی عمومی بخونی میشه دکتری رو با استعداد درخشان بالینی بری؟

پاکدل
خرداد ۲۱, ۱۴۰۳ ۱:۰۴ ق٫ظ

باسلام وعرض ادب
سطح سه حوزه هم معادل کارشناسی ارشد میباشد لطفا در شرایط تجدید نظر شود چون ما سطح سه را به امید شرکت درمقطع دکترا خواندیم ..

مریم
خرداد ۳, ۱۴۰۳ ۱۱:۲۸ ب٫ظ

زمان فراخوان دکتری بدون ازمون دانشگاه شهرکرد برای ۱۴۰۳ چه موقع است؟

مهدی
اردیبهشت ۶, ۱۴۰۳ ۲:۱۳ ب٫ظ

با سلام و عرض ادب.کارشناسی رشته روانشناسی بالینی با معدل ۱۶/۵۰ دانشگاه آزاد خوندم.وفارغ التحصیل کارشناسی ارشدم همون رشته و گرایش با معدل ۱۷/۱۰ دانشگاه ازادم.برای دکتری بدون آزمون میشه لطفا راهنمایی بفرمایید

جعفری
فروردین ۱۱, ۱۴۰۳ ۱۱:۵۱ ب٫ظ

سلام خدمت ریاست محترم. کارشناسی ارشدمعدل کل ۱۸/۰۳صدم.پایان نامه۱۸/۲۴صدم با یک‌ساله پوستری دانشگاه صنعتی مالک اشترتهران و چاپ مقاله در مجله دانشنامه علوم مدیریت و گواهی SIDوگواهی بین المللCEJ//csidمیباشم. ودوستان درزمینه رشته های تحصیلی مدیریت بازرگانی مدیریت بازاریابی میباشدوتحصیل کرده ام.وکارشناسی معدل ۱۸/۳۰ازدانشگاه علمی کاربردی علامه طبرسی تهران در رشته مدیریت کسب وکار .یا بااین رزومه می‌شود دکتری تخصصی مدیریت بازاریابی تحصیل ادامه داد.سپاسگزارم

A
فروردین ۶, ۱۴۰۳ ۱۲:۳۲ ب٫ظ

سلام وقت بخیر، من معدل ارشدم ۱۵ونیم هستش، همه شرایط رو دارم اما معدل ارشدم خوب نیست می تونم شرکت کنم؟

ساهره سپاهی
اسفند ۲۹, ۱۴۰۲ ۴:۰۳ ق٫ظ

کاش من با معدل۱۷.۱۷ کارشناسی ارشد، توسط خود دانشگاهی پذیرفته میشدم . دو سال ثبت نام کردم شرکت کردم قبول شد کنکور موقع انتخاب دانشگاه رد شدم.کاش با معدل قبول میکردن

نرگس بش...
اسفند ۲۳, ۱۴۰۲ ۵:۲۳ ب٫ظ

سلام وقت بخیر من ارشد پژوهش هنر بدون پایان نامه – اموزش محور دانشگاه پیام نور تهران شرق گرفتم، می توانم دکتری بدون آزمون ثبت نام‌کنم

صفاری
اسفند ۱۷, ۱۴۰۲ ۸:۱۴ ب٫ظ

سلام فارغ‌التحصیل از دانشگاه آزاد بدون آزمون کارشناسی و کارشناسی ارشد هستم آیا می توانم برای دکتری بدون آزمون شرکت کنم

فرح
اسفند ۶, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۱ ق٫ظ

عالی چه زمانی ثبت نام؟؟؟من رزومه ام خوب

معمولی
بهمن ۲۷, ۱۴۰۲ ۳:۴۱ ب٫ظ

وقت بخیر.
مدرک کارشناسیم از دانشگاه تهران هست با معدل بالا شانزده و در حال حاضر ارشد میخونم معدلم بالای هجده هست.
رشته ی کارشناسیم با ارشدم یکی نیست. اما تمامیه شرایط استعداد درخشان را دارم.
خواستم بدونم مغایرت رشته کارشناسی با ارشد مشکلی ایجاد نمیکنه؟

Master phd
اسفند ۱۳, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۷ ب٫ظ
پاسخ به  معمولی

لیسانس برق بودین؟

یک طلبه
دی ۸, ۱۴۰۲ ۶:۱۶ ق٫ظ

وقتی که سطح سه حوزوی می تونه برای دکترا امتحان بده، چرا برای پذیرش بدون آزمون حذف شده؟

نیلوفر
اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۲ ۲:۰۶ ب٫ظ

سلام
دانش آموختگان دوره ارشد پیام نور مجاز به شرکت در استعداد درخشان دکتری دانشگاه تربیت مدرس هستند؟، لطفا پاسخ بدین، متشکرم

محمد
بهمن ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۲۹ ق٫ظ
پاسخ به  نیلوفر

نه …. قرار هر کسی که مدرک گرفته در هر دانشگاهی بیاد ثبت نام کنه …. فقط دانشگاه های دولتی و روزانه

اسماعیل
اردیبهشت ۱۲, ۱۴۰۳ ۱۲:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  نیلوفر

سلام و وقت بخیر
تنها افرادی که دانشگاه های سراسری بوده می‌توانند مشمول این فراخوان هستند
برای دکترا اصلا معدل به تنهایی ملاک نیست

شهاب الدین
اردیبهشت ۲, ۱۴۰۲ ۸:۳۵ ق٫ظ

کسی اطلاع داره وقتی همزمان کنکور رو شرکت کنیم و برای استعداد درخشان چندتا دانشگاه هم درخواست بدیم، در نهایت پذیرش به شکلی است؟ یعنی مثلا اگه دانشگاه ایکس از طریق استعداد درخشان قبول شیم و دانشگاه زد رو از طریق کنکور، در نهایت میتونیم یکیو انصراف بدیم؟

م
فروردین ۲۹, ۱۴۰۲ ۱:۰۷ ب٫ظ

دوستان شماره حسابی که باید ۲۵۰ هزار تومن رو واریز کنیم چیه؟ فقط نوشته واریز در کلیه شعب بانک ملت، لطفا کسی شماره حساب داره به من بگه ممنون میشم

نازیلا
اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۲ ۷:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  م

سلام در یکی از شعب بانک ملت به حساب دانشگاه تربیت مدرس واریز کنید

سپهراد
فروردین ۲۱, ۱۴۰۲ ۱۲:۴۲ ب٫ظ

سلام،ممنون بابت اطلاع رسانی مفیدتون
ارشد پژوهش هنر با معدل۱۹/۲۱هستم و کارشناسی بازیگری تاتر بامعدل۱۴/۸۹(چون زمانی مدرک گرفتم ک بخاطر غیبتهای امتحانی دو تا صفر تو کارنامه م رفت),ده تا جایزه ی جشنواره های تاتر داخلی و بین المللی دارم،میتونم اقدام کنم؟

نازیلا
اردیبهشت ۱۷, ۱۴۰۲ ۷:۳۶ ب٫ظ
پاسخ به  سپهراد

سلام منم معدل ۱۹/۸۳ ارشد و ۱۴/۰۴ کارشناسی را دارم لطفا راهنمایی بفرمایید
و ارشد من طراحی پارچه و لباس هست برای دکترا باید پژوهش هنر شرکت کنم؟

فاطمه
بهمن ۲۱, ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ب٫ظ
پاسخ به  نازیلا

منم ارشدم بالای۱۹ ولی کارشناسی ۱۵ونیمه.می تونم؟؟

زهرا
اسفند ۴, ۱۴۰۱ ۱۰:۰۹ ق٫ظ

سلام ببخشیدمن فارغ التحصیل ارشدحوزه هستم.دوتامقاله پذیرفته شده دارم.منم می تونم شرکت کنم

مریم
دی ۲۹, ۱۴۰۱ ۷:۴۲ ب٫ظ

سلام دوستان وقت بخیر این آیین نامه جدید و شرایطش شامل استعداد درخشان دانشگاه آزاد هم میشه؟؟؟؟؟
تاجایی که میدونم آیین نامه دانشگاه آزاد معدل ارشد براش ملاک بود و کعدل کارشناسی ملاک نبود برای دکتری!

زهرا
بهمن ۲, ۱۴۰۱ ۱:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

بله فقط ارشد مهمه

محمد
بهمن ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۳۱ ق٫ظ
پاسخ به  مریم

آیین نامه یکی هستش هم دولتی و هم آزاد…. پولت زیادی هستش میخوای برای آزاد ترمی ۴۰ میلیون بدی … اونم ۸ ترم ک میشه حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون

سوگند
شهریور ۱۶, ۱۴۰۱ ۳:۵۸ ب٫ظ

دانشجویان دوره شبانه هم میتونن در این فراخوان شرکت کنن؟؟؟

نازی
خرداد ۱۲, ۱۴۰۰ ۴:۳۹ ب٫ظ

سلام معدلم ۱۸و۴۲ ارشد هستم البته هنوز دفاع نکردم رزومه هم بد نیست ولی نمیدونم رتبه چندم شدم فکر میکردم ممتاز شدم ولی کارشناس اموزش گفت معدل ۱۹ هم داشتیم البته اگر نمرات واقعی خودمو میدادن همه رو ۱۷ و ۱۸ نمیدادن حتما بالاتر میشد. در ضمن ما ۱۱ نفریم که ۵ نفر بصورت استعداد امدن که به احتمال ۹۰ درصد معدل بالاترن ولی چون نمیتونن بیشتر از ۱ بار استفاده کنن حذف میشن که احتمالا من تو ۳ تا اولم و درضمن تو کلاسمون تنها کسی هستم که ظرفیت برای دفاع گرفتم البته با تلاش و رفت و امد زیاد و مدارکم کامل انطور که اطلاع دارم بنظر شما شانسی دارم ترو خدا کسی اطلاعاتی داره بگه ممنون البته دکتری پردیس قبول شدم ولی بخاطر هزینش برای استعدادم میخوام تلاش کنم ممنون‌

امیر
آبان ۹, ۱۴۰۱ ۱۱:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  نازی

سلام، تاریخ دفاع هم مهمه، نباید وارد ترم غیرمجاز شده باشید،صرفا معدل مهم نیست.

جعفر
فروردین ۲۸, ۱۴۰۰ ۱۰:۴۸ ق٫ظ

سلام کجا باید مراجعه کرد

کامران
اسفند ۱۶, ۱۳۹۹ ۱۱:۲۶ ق٫ظ

سلام من کارشناسی دانشگاه امیرکبیر بودم و معدلم هم ۱۶.۳ بود و همچنین ارشد هم دانشگاه علم و صنعت هستم و معدل فعلیم در ارشد ۱۷.۹ هست و نفر اول هستم ولی هنوز مقاله ای ندارم، به نظرتون برای دکترا شانسی برای پذیرش مستقیم در دانشگاه شریف یا دانشگاه تهران دارم ؟

محمد
بهمن ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۳۳ ق٫ظ
پاسخ به  کامران

خیر …حداقل بایستی یک مقاله معتبر داشته باشی

پریا
آذر ۱۰, ۱۳۹۹ ۳:۵۱ ب٫ظ

سلام دوستان. اگر واجد شرایط سهمیه باشیم ولی هنوز ارشد رو تموم نکرده باشیم، و آزمایشی بخوایم کنکور دکتری امسال رو شرکت کنیم سهمیه مون خراب میشه؟ منظورم اینه شرکت در آزمون دکتری مانعیه برای استفاده از سهمیه در آینده؟

مهدی
مرداد ۴, ۱۳۹۹ ۰:۱۹ ق٫ظ

سلام دوستان بنده دوره ارشدم رو دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد بودم و ۴ مقاله isi و دو مقاله علمی پژوهشی توی دوره ارشدم دارم رتبه اول دوره ارشد و ربته اول دوره کارشناسی رو هم داشتم. ولی دوره لیسانسم رو دانشگاه غیرانتفاعی بودم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه دوره لیسانس رو دانشگاه غیرانتفاعی بودم میتونم در فراخوان استعداد درخشان شرکت کنم یا خیر؟

کمک فوری
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۹ ۱۲:۴۴ ب٫ظ

سلام
من کارشناسی یکی از شهرستان ها درس خوندم ولی دانشگاه سراسری و معدل کارشناسیم ۱۶بود
و ارشد رو هم دانشگاه علم و صنعت درس خوندم با معدل۱۵.۲۰
اگر من در کنکور دکتری قبول بشم در دانشکاه علم و صنعت امکانش هست در مصاحبه من رو رد کنن؟؟معدل ارشدم کمه ؟
رشتم برق-مخابرات-سیستم

امیرحسین
دی ۳۰, ۱۳۹۸ ۰:۴۱ ق٫ظ

سلام من ارشد رتبه یک شدم دانشگاه دولتی . لیسانسم معدلم به ۱۶ نمیرسه . ۱۴ شده با ضریب بشه ۱۵ نهایت . امتیازا ر دارم . ۴ تا آی اس آی دارم . آیا من و قبول میکنن ؟ راهی داره ؟ یا برم سربازی

حسین
اسفند ۴, ۱۴۰۰ ۱۱:۵۵ ق٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

متاسفانه شرایطمون مثل همه. برو سربازی

ف
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۱۰:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

منظور از ضریب چیه؟

پارسا
آبان ۱۸, ۱۴۰۲ ۸:۱۸ ب٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

به نظرم کنکور شرکت کنین بعد مصاحبه با این شرایطی که دارید ممکنه قبول کنن چون فقط اون چهارتا isi تون طبق جدول نمره دلی حدود ۲۸ امتیازه که این خیلی خوبه اگه ازتون خوششون بیاد هم ۳۰ امتیاز میاد روش میشه ۵۸ امتیاز بعد ام مدرک زبان و اینا هم داشته باشید بهش اضافه میشه به نظرم ممکنه قبول بشید

محمد
بهمن ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۳۴ ق٫ظ
پاسخ به  امیرحسین

ثبت نام کن

امیر
آذر ۲۹, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۷ ق٫ظ

سلام این قانون برای رشته های غیرمرتبط هم قابل اجراس؟

فاطمه
آذر ۱۸, ۱۳۹۸ ۲:۲۰ ب٫ظ

سلام ببخشید میخواستم بدون اگه در مقطع ارشد معدل ۱۹ و رتبه اول داشته باشی ولی در مقطع کارشناسی معدل بالای ۱۶ نداشته باشی آیا می‌شود از بدون آزمون استفاده کرد آخه ما دانشگاه صنعتی اصفهان بودیم نمیشد معدل بالای ۱۶ آورد

امیرحسین
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۹ ۲:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

منم سوالم همینه ولی نتونستم هنوز جوابش و پیدا کنم . اگر شما پیدا کردی لطفا به منم بگید .

یه کنکوری
دی ۱۷, ۱۳۹۹ ۱۱:۴۰ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

معدلتون چند؟ برای دانشگاهای تراز یک این معدل ۱۵ هستش و با معدل بالای ۱۵ امکان شرکت هست

م
اسفند ۳, ۱۳۹۹ ۱۰:۵۰ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام متأسفانه نمیشه این جزء شرایط اصلیشونه که معدل بالای ۱۶ باشه باز بپرسید از استعداد درخشان دانشگاهی که مایل به ثبتنام هستید.

مهدی کرادی
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۲ ۵:۲۲ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

نه نمیشه

محمد
بهمن ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۳۵ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

ثبت نام کن …

فاطمه
آذر ۱۱, ۱۳۹۸ ۸:۵۳ ب٫ظ

سلام
اگه رشته دیگه باشه کارشناسی ارشد میشه برای دکترای هنر اسلامی تقاضا داد؟

شهریاری
آذر ۹, ۱۳۹۸ ۱۱:۵۲ ق٫ظ

من لیسانسمو دانشگاه دولتی خوندم و رتبه ی برتر بودم ارشد هم که علامه طباطبایی بودم و باز رتبه ی دوم شدم برای استعداد درخشان میتونم شرکت کنم ؟ چطور؟ کنکور باید حتما داد؟

Zmn
شهریور ۳۱, ۱۳۹۸ ۱۱:۱۳ ق٫ظ

سلام، من دانشجوی پردیس شهید بهشتی ام و در کلاس‌و مقطعی که هستم شاگرد اول… برای دکترا بدون آزمون مجاز هستم یا خیر ؟؟؟

فیزیولوژیست
تیر ۱۶, ۱۳۹۸ ۷:۲۸ ب٫ظ

سلام دوستان یه سوال داشتم. آیا یه دانشگاه میتونه دو نفر رو در مقطع دکتری به عنوان استعداد درخشان برداره؟

مریخ
تیر ۳۰, ۱۳۹۸ ۶:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  فیزیولوژیست

اگه ده نفر پذیرش در اون گرایش داشته باشه بله میتونه

وحید
تیر ۱۴, ۱۳۹۸ ۲:۱۶ ق٫ظ

با سلام
شامل منم میشه؟ من نفر اول شدم ولی استادم خیلی اذیتم میکنه. تازه ترم چهار موضوع به من داده، نمیتونم چهار ترم دفاع کنم.
یعنی الان این نفر اول شدن کشکه؟ حالا این به کنار ، میتونم همین دانشگاه خودم بدون آزمون دکتری بخونم؟ این اول شدنه یعنی به هیچ دردم نمیخوره؟

امیرحسین
اردیبهشت ۲۰, ۱۳۹۹ ۲:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  وحید

منم شرایطم همینه هیچ کس پاسخگو نیست

خودم
آذر ۲, ۱۳۹۹ ۹:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  وحید

اکثرا استادا نمیزارن ۴ ترمه تموم کنیم. کلاس ماهم همین بود شما میتونید برای سال بعدش شرکت کنید چون دو سال سهمیه وجود داره بعد از دفاع پایان نامه. و ب شاگرد اول بودن زیاد ارتباط نداره باید کارشناسی بالای ۱۶ و ارشد بالای۱۷ باشید

علی
اردیبهشت ۸, ۱۴۰۰ ۰:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  خودم

سلام.اگر بشه ۳ سال ممکنه بازم موافقت بشه؟از ارشد ۳ سال بگذره

مهدی کرادی
اردیبهشت ۲۷, ۱۴۰۲ ۵:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  وحید

اره کشکه متاسفانه

مرتضی
تیر ۱۱, ۱۳۹۸ ۴:۱۷ ب٫ظ

من لیسانسم دانشگاه آزاد بوده و فوق لیسانسم دانشگاه دولتی. شامل حال منم میشه؟

فاطمه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۴۶ ب٫ظ
پاسخ به  مرتضی

مشکلی ندارید

محمدرضا
بهمن ۲۷, ۱۳۹۸ ۱۱:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام نه متاسفانه، چون هردودوره روبایدتودانشگاه دولتی سپری کرده باشید.

مریم
تیر ۵, ۱۳۹۸ ۶:۵۸ ب٫ظ

سلام
من کارشناسی گرافیک علمی کاربردی با معدل ۱۹/۵ و ارشد پردیس البرز دانشگاه تهران با معدل ۱۷/۷۷ و پایان نامه ۱۹/۷۵ و یک مقاله از پایان نامه با گواهی ISC دارم. (البته در حال نوشتن ۲ مقاله دیگر هستم)
رشته پژوهش هنر برای دکتر می خوام. دانشکاه دولتی که نمیتونم. ولی آزاد برای استعداد درخشان میتونم شرکت کنم. غیر از آزاد کدوم دانشگاهها هستند که قبولم کنند؟ و ثبت نامش به چه صورت هست؟ من امسال رو که اطلاع نداشتم و از دست دادم. ولی برای سال آینده میخوام زودتر مطلع باشم. چند روز هست که جستجو میکنم ولی واقعا کسی جوابگو نیست.
بسیار ممنون میشم راهنمایی کنید.

پونه
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ ۵:۱۴ ب٫ظ

سلام
اینکه تو آیین نامه اومده” حداکثر معادل ۲۰ درصد از ظرفیت پذیرش با آزمون هر کد رشته” معنیش چیه؟
ینی کسی که استعداد شرکت می کنه با کسی که از طریق آزمون شرکت می کنه هم رقابت می کنه یا ظرفیت استعداد درخشان جداست؟

دکتر
تیر ۶, ۱۳۹۸ ۱:۴۵ ق٫ظ
پاسخ به  پونه

جداست

مهسا
خرداد ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۰۰ ب٫ظ

سلام خسته نباشید.میخواستم ببینم اگه کسی معدل کارشناسیش ۱۳ باشه ولی ارشد بالای ۱۷ و بقیه شرایط بغیر از نمره زبان را داشته باشه آیا میتونه استعداد درخشان دکترا شرکت کنه؟این همترازی معدل میگن چجور محاسبه میشه؟

دکتر
تیر ۶, ۱۳۹۸ ۱:۴۶ ق٫ظ
پاسخ به  مهسا

نه نمیشه

جواد میرشکاری
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۸ ۸:۲۳ ق٫ظ

با سلام و احترام- اینجانب در سال ۱۳۷۸در دوره کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دانشگاه آزاد قائمشهر با معدل ۱۵/۸۱ و به تاریخ ۹۶/۳/۱۶در دوره ارشد در رشته آموزش زبان انگلیسی دانشگاه آزاد قائمشهربا معدل ۱۷/۷۵ و نمره پایان نامه ۱۸/۵۰ و دو مقال از پایان نامه استخراج و در همایش دانشگاه آزاد قائمشهر مورد پذیرش قرار گرفت. لذا خواهشمند است در خصوص چگونگی استفاده از سهمیه پذیرش در دوره دکتری اینجانب را راهنمیی نماییید. با تقدیر و تشکر

فاطمه
فروردین ۱۸, ۱۳۹۸ ۱۲:۲۴ ب٫ظ

سلام.. من کارشناسی و ارشد دانشگاه آزاد بودم، تمام شرایط و امتیازا رو دارم ایا میتونم استعداد درخشان دانشگاه دولتی شرکت کنم؟؟

مهسا
فروردین ۱۸, ۱۳۹۸ ۹:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
به لحاظ آیین نامه منعی نیست. اما اغلب دانشگاه ها در فراخوانشون اعلام میکنند که از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد پذیرش نمیکنند. با این حال فراخوان دانشگاه ها رو چک کنید، ممکنه شانسی براتون باشه.

نگین
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۸ ۴:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

نه فقط بچه های دانشگاه دولتی می تونن

فاطمه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۴۸ ب٫ظ
پاسخ به  نگین

تنها مقطع ارشد مهمه که دولتی باشه

مهدی
مرداد ۴, ۱۳۹۹ ۰:۱۳ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام بنده دوره ارشدم رو دانشجوی دانشگاه فردوسی مشهد بودم و ۴ مقاله isi و دو مقاله علمی پژوهشی توی دوره ارشدم دارم رتبه اول دوره ارشد و ربته اول دوره کارشناسی رو هم داشتم. ولی دوره لیسانسم رو دانشگاه غیرانتفاعی بودم. میخواستم بدونم با توجه به اینکه دوره لیسانس رو دانشگاه غیرانتفاعی بودم میتونم در فراخوان استعداد درخشان شرکت کنم یا خیر؟
مطمئن هستین که فقط دوره ارشد مهمه؟

فاطمه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۴۷ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

دانشگاه کارشناسی مهم نیست اما دانشگاه ارشد باید دولتی باشه

نگار
فروردین ۱۶, ۱۳۹۸ ۴:۵۲ ب٫ظ

سلام ببخشید من معدل کارشناسیم ۱۵.۸است در دانشگاه دولتی و کارشناسی ارشد دولتی رتبه ی اول ورودی خودم هستم امکان پذیریش در مقطع دکتری بدون کنکور رو ندارم؟

مهسا
فروردین ۱۸, ۱۳۹۸ ۹:۲۴ ب٫ظ
پاسخ به  نگار

سلام
معدل دوره کارشناسی شما باید حداقل ۱۶ باشه، مگر این که از دانشگاه های برتر باشید و ضریب براتون در نظر بگیرن که این مورد در فراخوان دانشگاه ها مشخص میشه و لازمه هر فراخوان رو بررسی کنید.

معصومه
اسفند ۵, ۱۳۹۷ ۱:۵۵ ق٫ظ

سلام دوستان من کارشناسی و ارشدم رو در یک دانشگاه غیر انتفاعی بودم و رتبه اول به نظرتون دانشگاه من غیر انتفاعیه غیر قابل قبوله؟!

Asi
اسفند ۱۲, ۱۳۹۷ ۰:۲۸ ق٫ظ
پاسخ به  معصومه

متاسفانه برا دانشگاه دولتی ابدا قابل قبول نیس

آ
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ ۴:۱۴ ب٫ظ

در عمل نمره کم میدهند یا خوب نمره می دهند؟

صبا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ ۶:۰۲ ب٫ظ

دقیقا منم اما این ناعادلانه است پیام نور هم جزو دولتی هست وزارت علوم اما هیچ کجاس قبول ندارن

دکترا
اسفند ۲۶, ۱۳۹۶ ۲:۱۲ ب٫ظ

سلام دوستان برای دکترای بدون ازمون، دوره کارشناسی هم باید نفر اول یا دو م ویا سوم باشیم؟ یا فقط دوره ارشد نفر اول شرط هست؟

من
اردیبهشت ۲۸, ۱۳۹۷ ۴:۱۳ ب٫ظ
پاسخ به  دکترا

فرقی نداره هر مقطع برتر بودید امتیازش را میگیرید

Asi
اردیبهشت ۲۱, ۱۳۹۸ ۰:۳۸ ق٫ظ
پاسخ به  دکترا

اصلا نفر چندمی مهم نیست شرط معدل مهمه اون گواهی رتبه فقط امتیاز بالاتری داره همین

زهرا
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ ۸:۲۹ ب٫ظ

سلام دوستان هستین یه سوال بپرسم؟

فاطمه
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ ۷:۵۰ ب٫ظ

سلام من مدرکم از دانشگاه پیام نور اما معدلم یکم از ۱۶پایینه اما ارشدم تو رشتم نفر اول شدم بامعدل عالی به نظرتون منم میتونم بدون ازمون برم دکتری؟

محمد
دی ۱۵, ۱۳۹۶ ۶:۲۰ ب٫ظ

باسلام
ابتدا ازسایت خوبتون تشکر میکنم . بنده شرط معدل رو دارم و شاگرد اول دانشگاه هستم در مقطع ارشد گرایش الکترونیک ولی متاسفانه دانشگاه خودمون گرایش کنترل دکترا داره بنده میتونم بدون کنکور دانشگاهی که الان میخونم گرایش کنترل بخونم، ممنون میشم از پاسخدهی به سوالم.

سحر
آذر ۱۲, ۱۳۹۶ ۰:۳۹ ق٫ظ

سلام.من میتونم بدون ازمون بخاطره شرط معدل و امتیازاتم دکترای دانشگاه سراسری که خودم خوندم ادامه تحصیل بدم و برای دکترا بخونم.فقط یک سوال.من برای شرکت در دکترای بدون ازمونم باید ثبت نامم رو در سازمان سنجش انجام بدم و کارت خریداری کنم؟؟

S D
اردیبهشت ۱۵, ۱۳۹۶ ۱۰:۵۳ ق٫ظ

با سلام, من تمام شرایط رو دارم جز معدل, به نظر شما میتونم اقدام کنم؟؟

داوطلب
اردیبهشت ۲۴, ۱۳۹۶ ۱۰:۱۰ ق٫ظ
پاسخ به  S D

نه، معدل شرط لازمه شه

زهرا
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۶ ۱۰:۳۶ ب٫ظ

سلام، من کارشناسیم رو پیام نو بودم ولی ارشد روزانه و جز نقرات برتر رشتم بود واقعا از لحاظ علمی هیچی ار بچهایی که کارشناسی خوندن کم ندارم من زبانم عالیه چرا نمی تونیم دکتری بدون کنکور شرکت کنیم این خیلی ناعادلانه هستش کی گفته بچهای روزانه از ماها قوی تر هستن؟ اگه این دانشگاها رو قبول ندارن چرا بهشون مجوز میدن

حدیث
تیر ۱, ۱۳۹۶ ۱۱:۵۳ ق٫ظ
پاسخ به  زهرا

سلام منم شرایطم مثله شماست و نفر اول کارشناسی(پیام نور) و نفر اول ارشد (روزانه)بودم هیچ مشکلی واسه پذیرش ماها نیست فقط بعضی از دانشگاها هستن که از همون اول تو شرایطشون قید میکنن که هر دو مقطع باید روزانه باشید در غیر اینصورت پذیرشمون بلامانع ست.

صبا
اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ ۶:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  حدیث

دقیقا منم اما این ناعادلانه است پیام نور هم جزو دولتی هست وزارت علوم اما هیچ کجاس قبول ندارن

محمد
فروردین ۱۴, ۱۳۹۶ ۸:۵۲ ق٫ظ

سلام
کارشناسی ارشد من پژوهش محور است از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران- بنده میتونم پذیرش بدون کنکور دکترا شرکت کنم؟

دهتوررررررم دا
اسفند ۱۸, ۱۳۹۵ ۱۲:۵۷ ب٫ظ

تمسال همه قبول میشن کار نیست که بریم با کتابا بگذرونیم داااااااااااااا….

METAL
آذر ۲۹, ۱۳۹۵ ۱۱:۴۵ ق٫ظ

با عرض سلام
بنده فارغ التحصیل اسفند ۱۳۹۲ می باشم. آیا می توانم برای دکتری بدون آزمون ورودی بهمن ۱۳۹۵ اقدام نمایم یا دانشگاه در مرحله اول تأیید نمی کند؟

زهرا
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ ۸:۳۳ ب٫ظ
پاسخ به  METAL

فاصله زمانی بین ۲تا۳ سال هست امکان داره

سارا
مهر ۱۲, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۶ ق٫ظ

سلام دوستان کسی هست ترم ۶ دفاع کرده باشه و تونسته باشه بدون کنکور برای دکتری اقدام کنه ؟
در صورتی که از طریق کنکور اقدام کنیم ترم ۶ دفاع کردن مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

ونوس
شهریور ۱۱, ۱۳۹۵ ۳:۴۰ ق٫ظ

من در دانشگاه هنر تهران تحصیل میکنم در رشته ای که این دانشگاه مقطع دکترا شو نداره، آیا اگر استعداد درخشان باشم دانشگاه دیگه ای بدون کنکور پذیرشم میکنن؟ با فقط از دانشجوهای خودشون قبول میکنن؟

آسمان
شهریور ۶, ۱۳۹۵ ۱۲:۱۸ ب٫ظ

با عرض سلام، دررابطه با پذیرش بدون آزمون برای دکتری سوالی داشتم: من با معدل ۱۹.۳۸کارشناسی را تمام کردم و با معدل۱۷.۷۸کارشناسی ارشد را تمام کردم، هر دو دوره را با رتبه اول تمام کردم و لازم به ذکر است که از طریق استعداد درخشان وارد مقطع کارشناسی ارشد شدم. سوالی که داشتم این است که احتمال ورود به دکتری از طریق استعداد هست یا نه؟

محسن - ساخت و تولید
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ ۹:۰۶ ق٫ظ
پاسخ به  آسمان

اگر هر دو دوره رو دانشگاه سراسری بوده باشید شانس خوبی دارد- چون امتیازات بخض اموزشی رو بالا میگیرید

بریسا
مرداد ۶, ۱۳۹۵ ۳:۳۳ ق٫ظ

سلام

بریسا
مرداد ۶, ۱۳۹۵ ۳:۰۱ ق٫ظ

سلام
همه می تونن در مصاحبه دکتری دانشگاهها شرکت کنن یا باید حتمن شرایط ذکر شده از جمله معدل رو داشته باشیم؟ من معدل لیسانسم ۱۵.۵ است ایا میتونم بدون ازمون در دوره دکتری بذیرش بشم؟ فقط همین شرط رو ندارم
لطفن جواب بدین خیلی نگرانم

محسن - ساخت و تولید
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۷ ۹:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  بریسا

ببینید بستگی به رقباتون داره- این شرایطی که گذاشتن یک شرایط ایده آل هست – گرچه ما توی کشور معدل بالا ۱۶ و ۱۷ زیاد داریم ولی ممکنه شانس شما باشه و اون سال رقباتون در مقایسه با شما از نظر کارنامه پژوهشی ضعیفتر باشن و دانشگاه ترجیح بده شما رو جذب کنه – دوم اینکه دانشگاه علم و صنعت معدل رو ۱۵.۵ با بالا گذاشته شانستون رو اونجا هم امتحان کنید- البته اینم بگم اگر دانشگاتو رنک ۱ باشه معدلتول ضریب میخوره

کمک فورییییی
خرداد ۲۲, ۱۳۹۵ ۴:۰۷ ب٫ظ

چرا آیین نامه وزارت علوم با دانشگاه تهران فرق داره؟؟؟؟
تهران: کسب حداقل ۶۰ امتیاز از مجموع امتیازات جداول فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق با جداول ارزشیابی مندرج در آیین نامه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
وزرات علوم:کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست.

تکلیف کسی که مصاحبه رفته و با امتیاز ۶۰/۸ بعنوان نفر اول شناخته شده چی میشه؟؟؟

برادر
آبان ۱۰, ۱۳۹۵ ۱:۰۲ ب٫ظ

حداقل امتیاز قبولی ۶۰
و این برای همه دانشگاه ها هشت

مهندس مکانیک
اردیبهشت ۶, ۱۳۹۵ ۷:۵۸ ب٫ظ

درود
بچه ها امبرکبیر گفته باید اصل مقاله رو هم بهمراه نامه پذیرش ارسال کرد. خب مقاله ای که فقط پذیرش شده و هنوز منتشر نشده، تنها نامه پذیرش رو داره. وقتی اصل مقاله هنوز آماده نیست، باید چکار کرد؟
سپاس

....
اردیبهشت ۳, ۱۳۹۵ ۱۰:۴۶ ق٫ظ

طبق ایین نامه داخلی یکی از دانشگاهها افراد فارغ التحصیل از ۱.۱۱.۹۲ به بعد میتوانند شرکت کنند.
م تمامای شرایط رو دارم تاریخ دفاعم ۳۰.۱۰.۹۲ بنظرتون برای یک روز نمیشه ثبتنام کرد؟؟

پارازیت
فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ ۵:۱۹ ب٫ظ

سایت سازمان سنجش درباره پذیرش بدون کنکور سال قبل آیین نامه زده این اطلاعیه ای که اینجا زدین مال چه سالیه؟

با سلام
دوست گرامی پذیرش دکتری بدون آزمون سال ۹۵، مطابق آیین نامه سال گذشته است و متن این خبر نیز همین آیین نامه است. یعنی پذیرش کنکور امسال بر اساس متن هم خبر است.
موفق باشید

پارازیت
فروردین ۳۱, ۱۳۹۵ ۵:۱۳ ب٫ظ

فرم مربوطه باید ازکجا تهیه بشه؟تاریخ دقیق ثبت نام کی هست؟

رویا
فروردین ۲۶, ۱۳۹۵ ۱۲:۳۸ ب٫ظ

سلام
فرم مربوطه رو از کجا تهیه کنیم و تا کی وقت داره؟
لطفا راهنمایی کنید.

فاطمه
فروردین ۲۵, ۱۳۹۵ ۱:۲۴ ب٫ظ

سلام زمان ثبت نام برای ورود به پذیرش بدون دکترا کی هست؟و فرم را باید ازمجا تهیه کرد؟

زهرا
بهمن ۱۴, ۱۳۹۶ ۸:۳۵ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

تا۱۸ این ماه

نیلوفر
بهمن ۱۲, ۱۳۹۴ ۱۰:۰۲ ب٫ظ

سلام
ببخشید از شرط معدل برای چندسال میشه استفاده کرد؟ و اینکه مقطع ارشد باید چند ترمه تموم کنم که بتونم از شرط معدل برای دکتری استفاده کنم؟
رشته: تربیت بدنی
ممنون

مسعود
بهمن ۲۸, ۱۳۹۴ ۹:۳۱ ب٫ظ
پاسخ به  نیلوفر

سلام
برای دوسال میتونید استفاده کنید.
توجدول امتیازات دقت کرده باشیدهرچی کمتر باشه ترم کارشناسی ارشد بهتره

fereshte
آذر ۳۰, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۹ ق٫ظ

سلام چرادانشجویی پردیسن نمیتونه ازپذیرش بدون ازمون استفاده کنه اخه من هم توکلاسی میشینم ک دانشجوهای روزانه هستندحتی بارعلمی من ازخیلی ازروزانه هابهتره هم مقاله دارم هم معدلم بالای ۱۸است اخه چراگناه من اینه که ترمی سه میلیون وپانصدفقط شهریه میدم اخه چرا؟یکی لطفا جواب منوبده

نیلوفر
دی ۲۹, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۲ ب٫ظ
پاسخ به  fereshte

شما از طریق آزمون سراسری پردیس قبول شدین؟کدوم پردیس؟توضیح بفرمایید تا بتونم راهنمایی تون کنم.

محمد
شهریور ۲۹, ۱۳۹۴ ۷:۲۷ ب٫ظ

سلام چرا برای رتبه های اول کنکور سراسری امتیازی در نظر گرفته نشده؟

مهسا فراهانی
شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ ۱۰:۲۷ ب٫ظ

سلام، در مورد استعداد درخشان ارشد سوال داشتم. ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بده
خواستم ببینم تایید نهایی سازمان سنجش ینی چی؟
آیا امکانش هست دانشگاه ما رو تایید کنه و اسم ما رو رد کنه ولی سازمان نه؟
چقدر طول میکشه تا تایید سازمان بیاد؟
تو این مدت پس تکلیف ثبت نام و رزرو خوابگاه چی میشه؟

مهسا
شهریور ۱۴, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۶ ب٫ظ

سلام
سازمان سنجش صلاحیت عمومی رو بررسی میکنه و چیز خاصی نیست. عموما همه اسامی تایید میشه. چقدرش رو نمیدونم چون چیز ثابتی نیست. فکر کنم ثبت نام مشروط میشید. از دانشگاه سؤال کنید برای اطمینان

محمد
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۱ ب٫ظ

سلام. در تعیین رتبه اول تا سوم آیا مدت زمان تحصیل هم مهم است یا فقط معدل نهایی ملاک است؟
بطور مثال اگر فردی در شهریور ۹۴ با معدل ۱۷/۸۰ فارغ التحصیل شود و این فرد در همان زمان رتبه اول باشد و در مقابل فرد دیگری در بهمن ۹۴(یعنی اینکه یک ترم تمدید کرده) با معدل ۱۷/۹۰ فارغ التحصیل شود و بافرض اینکه بالاترین معدل داشته باشد در اینصورت رتبه دوم خواهد بود یا اول؟

عزت اله عظیمی
مرداد ۲۸, ۱۳۹۴ ۸:۵۳ ب٫ظ

سلام چگونه میتوان به نتیجه استعداد های درخشان دوره دکترا اعتراض کرد

کشاورزی ساری
شهریور ۹, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۶ ب٫ظ

تشریف ببرید پیج اعتراضات

جمیله
مرداد ۸, ۱۳۹۴ ۱۱:۴۷ ق٫ظ

آیا این بخشنامه شامل دانشجویان واجد شرایط دانشگاه آزاد هم میشه و می تونند در دوره های روزانه یا شبانه دانشگاه های دولتی دکتری بخونن؟

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  جمیله

salam
kheir
too tabsae 1 neveshte faghat daneshjooyane dolati

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۸ ب٫ظ
پاسخ به  جمیله

سلام. خیر

محسن
تیر ۲۴, ۱۳۹۴ ۹:۴۳ ب٫ظ

سلام دوستان وقتتون به خیر
من تو دوره کارشناسی تو دانشگاه معتبر دولتی معدل ۱۵.۵ داشتم
اما تو همین دانشگاه تو دوره ارشد شاگرد اول هستم و معدل ۱۷.۳ دارم
میخوام بدونم هیچ چاره ای هست که استعداد درخشان شم؟
آخه شاگرد اولم و تنها یک نفر دیگه به غیر من معدلش بالای ۱۷ هست و اونم ۱۷.۰۱
واقعا ممنون میشم اگه راهکاری پیشنهاد کنید

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  محسن

سلام. بستگی به دانشگاه داره.
بعضی دانشگاه ها معدل تراز شده سنجش را ملاک قرار میدن

ز
تیر ۱۵, ۱۳۹۴ ۱۲:۱۹ ب٫ظ

آزمون دکترا با آزمون و بدون سهمیه استعداد درخشان چجوریه؟
شرایط استعداد درخشانو ندارم تو این قانون جدید، ما باید چیکار کنیم؟

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۳:۵۹ ب٫ظ
پاسخ به  ز

سلام. با آزمون بعداز اینکه مجاز شدین میرید مصاحبه
استعداد درخشان دیگه آزمون نداره

تینا
تیر ۱۳, ۱۳۹۴ ۵:۳۷ ب٫ظ

سلام.میخواستم بدونم شرط معدل کارشناسی برای همه دانشکاه ها یکسانه؟؟

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۴:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  تینا

نه. بعضی دانشگاه ها معدل تراز شده زا لحاظ میکنن

حسین
تیر ۵, ۱۳۹۴ ۲:۳۸ ب٫ظ

با سلام
ممنون از وبلاک خیلی خوب ،به روز و دوست داشتنی شما
آیا مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد و مدرک ارشد دولتی شرایط پذیرش دکترابا این قانون دارد؟

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۴:۰۰ ب٫ظ
پاسخ به  حسین

سلام. نه هردومقطع باید دولتی باشید

مهناز
خرداد ۲۵, ۱۳۹۴ ۱۰:۵۷ ق٫ظ

با سلام.من در مقطع ارشد از امتیاز شاگرد اولی استفاده کردم.آیا میتونم از امتیاز شاگرد اولی در دکتری هم استفاده کنم؟

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۴:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  مهناز

بله. هیچ ربطی نداره

مریم
خرداد ۹, ۱۳۹۴ ۸:۳۵ ق٫ظ

سلام.لطفا هر کس اطلاع داره جواب بده.در صورت تحصیل در دانشگاه ازاد در مقطه کارشناسی دیگه شرایط استفاده از این قانون نداریم.لطفا جواب بدید دوستان

جواد
مرداد ۱۳, ۱۳۹۴ ۴:۰۱ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام
خیر. هردومقطع دولتی

فاطمه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۵۲ ب٫ظ
پاسخ به  جواد

من استعداد می خونم اما کارشناسی دولتی نبودم

فاطمه
شهریور ۱۶, ۱۳۹۸ ۲:۵۱ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

نه مشکلی ندارید فقط باید ارشد دولتی باشید البته اگر مقطعتون دکتری باشه

فاطیما
خرداد ۷, ۱۳۹۴ ۱۱:۱۰ ب٫ظ

سلام .
این قانونی که امسال برای پذیرش دکتری گذاشتن خیلی خوبه ( به نظر خودم ) اما یه بدی داره که من درکش نمی کنم. من خودم یه دانشجوی ارشد هسته ای ام در یکی از بهترین دانشگاه های دولتی، دوره لیسانسم استعداد درخشان شدم، الانم معدلم بالای ۱۷ هست اما دانشجوی ترم ۴ ام و تا شهریور دفاع می کنم، حالا سوال من اینه که من به عنوان یه دانشجو اونم در گرایش خودم که اکسپت مقاله به راحتی در نشریات خوب چاپ نمیشه و اگه هم ارسال کنم حداقل نتیجه اش تا شهریور میاد تو این ۴ ترم تمام تلاشم به چاپ مقاله در۲ کنفرانس داخلی شد، حالا من چه طور می تونم از این شرط استفاده کنم، به نظرم یا اصلا نباید دانشجوی ترم آخر رو به لیستشون اضافه می کردند یا اگه می خواستند این کارو بکنن باید لااقل یه سری شرایط هم برای ما دانشجوهای ترم آخری لحاظ می کردند؟! حالا ما باید یک سال بمونیم!!!

شهناز
اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵ ب٫ظ

سلام بنده ترم اخر ارشد تو دانشگاه غیر انتفاعی میزان تبریز هستم هم کاردانی هم کارشناسی و هم ارشد جز نفرات اول بودم ایا میتونم واسه دکتری از استعداد درخشان استفاده کنم؟

دنیا
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۴ ق٫ظ
پاسخ به  شهناز

عزیزم فکر نمی کنم دانشگاههای غیر انتفاعی و پیام نور و آزاد بتونن از این آیین نامه استفاده کنن. اما بازم از بقیه بپرسید.

الهه
اردیبهشت ۱۳, ۱۳۹۴ ۱۰:۳۵ ق٫ظ

خواهش میکنم منو راهنمایی کنید
من معدل کارشناسیم ۱۶.۷۲ و معدل ارشدم ۱۸.۳
اما جزو رتبه های اول تا سوم نبودم تو دانشگاه.حالا میتونم شرکت کنم یا نه ؟

دنیا
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۲ ق٫ظ
پاسخ به  الهه

بله عزیزم. با توجه به این آیین نامه میتونید شرکت کنید…
البته مدرک زبان یادتون نره

شهرام
اردیبهشت ۴, ۱۳۹۴ ۹:۵۸ ب٫ظ

سلام
واقعا قانونش خییییییییییییییییلی خوبه خییییییییییلی.

فاطمه
فروردین ۲۹, ۱۳۹۴ ۵:۰۰ ب٫ظ

تورو خدااااااااااااا یه سوال
من همه شرایط رو دارم. فقط جز رتبه های یک تا ۳ نیستم ولی معدل هام از ۱۸ به بالا هستند. می تونم شرکت کنم؟
جوابمو سریع بدین. ممنووووووووووون

سارا
فروردین ۳۰, ۱۳۹۴ ۵:۴۰ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

اصلا رتبه مهم نیست عزیزم مهم معدل هست. موفق باشی

نازنین
فروردین ۲۹, ۱۳۹۴ ۲:۵۷ ب٫ظ

سلام سایت دانشگاه باهنر چی هستش؟

zfmsoftware
فروردین ۲۶, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۹ ب٫ظ

سلام
ملاک برای مقاله هایی که در جدول یک گفته شده، پذیرش اونهاست یا سابمیت هم کافیه؟
لطفا اگر میدونید جواب بدید چون خیلی برام مهمه

دنیا
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۴ ۱۱:۲۷ ق٫ظ
پاسخ به  zfmsoftware

از آموزش محل تحصیل خودتون بپرسید.
آیین نامه جدید به دانشگاهها ابلاغ شده.
لطفا پیگیری کنید

بهاره
فروردین ۲۰, ۱۳۹۴ ۹:۲۵ ق٫ظ

دوستان لطفا پاسخ بدید
یعنی به مقالات غیر مرتبط با پایان نامه امتیازی تعلق نمیگیره؟؟؟؟؟

مهری
فروردین ۱۷, ۱۳۹۴ ۱۲:۵۳ ب٫ظ

سلام دوستان خوشبحالتون مشکلتون معدل کارشناسی
یعنی همتون مدرک زبان دارین

من خودم شاگرد اول دوره کارشناسی ۱۸:۱۸ و ارشد با معدل ۱۹:۰۲ سابقه تدریس دارم
داشتن مدرک زبان الزامی؟
اگه نداشته باشیم نمیتونیم استعداد درخشان شرکت کنیم؟

متقاضی تجدیدنظر
فروردین ۱, ۱۳۹۴ ۴:۲۷ ب٫ظ

لطفا بچه ها همه اعتراض کنید تا این قانون دوسال حذف بشه
من تمام شرایط رو دارم اگه این آیین نامه رو پارسال تصویب می کردند می تونستم

این انصاف نیست
خواهشا ازشون بخاید تجدیدنظر کنن

شهرام نژاد
اسفند ۲۷, ۱۳۹۳ ۰:۲۱ ق٫ظ

سلام.چرا دانشگاههای غیر انتفاعی رو در نظر نمیگیرن؟

فاطمه
اسفند ۲۲, ۱۳۹۳ ۶:۲۹ ب٫ظ

غمگینم خیلی چرا اینجوری شد؟ کاش معدلوبرمیداشتن

سحرزنجانی
اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ ۵:۲۳ ب٫ظ

باسلام.
بچه ها به نظرتون من بهار۹۴میتونم استعداد درخشان دانشگاههاشرکت کنم؟فارغ التحصیل بهمن ۹۰ هستم.معدل لیسانسم بالای۱۶وارشدم۱۸ هست تاالان۵ مقاله علمی -پژوهشی چاپ شده دارم.سابقه تدرسی پیام نورهم۴سال دارم.
پیشاپیش از پاسخگویی تون ممنونم.

لاله
اسفند ۱۹, ۱۳۹۳ ۱۰:۰۹ ق٫ظ

سلام خیلی بی انصافی معدل کارشناسی در نظر گرفته بشه من هم رزمه علمی خوبی دارم هم معدل ارشدم ۱۸ اما معدل کارشناسیم ۱۵ یعنی من نمیتونم شرکت کنم استعداد درخشان؟

سیما
اسفند ۱۸, ۱۳۹۳ ۱۰:۵۸ ق٫ظ

اضافه کردن معدل کارشناسی واقعا بی انصافیه!! چطوری می تونیم به این مساله اعتراض کنیم؟کسی میدونه؟

دانشجو
اسفند ۹, ۱۳۹۳ ۶:۰۵ ب٫ظ

سلام لطفا معدل کارشناسی رو بردارید حداقل امتیاز محسوب بشه….

مریم
اسفند ۸, ۱۳۹۳ ۸:۴۸ ب٫ظ

سلام .من همه شرایط رابه لطف خدا دارم نفر اول کارشناسیهم بودم فقط در دانشگاه پیام نور خوندم . ولی ارشدم رو در دانشگاه سراسری ارومیه خوندم.خواهش میکنم راهنماییم کنید که می تونم استعداد درخشان باشم یانه. آیا باید دانشگاه کارشناسی و ارشد ، دانشگاه سراسری باشه؟

sara
بهمن ۳۰, ۱۳۹۳ ۲:۳۳ ب٫ظ

سلام، فقط دانشجوهای دوره روزانه و شبانه مشمول این قانون می شوند؟؟؟

مهسا
اسفند ۸, ۱۳۹۳ ۸:۵۶ ب٫ظ
پاسخ به  sara

سلام. خیر. همه دانشجویان میتونن، مگر این که دانشگاه شرط اختصاصی بذاره.

رضا
بهمن ۹, ۱۴۰۱ ۱۰:۵۴ ب٫ظ
پاسخ به  مهسا

پردیس بین الملل هم باشیم موردی نداره؟دانشگاه بهشتی

mohsen
بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ ۵:۱۶ ب٫ظ

اصلا درست نیست که معدل کارشناسی رو بالای بذارن کاش حداقل امتیاز به حساب میومد
طرف مشکل داشته تو کارشناسی کار میکرده درسارو فقط پاس میکرده حالا تو دانشگاه تهران روزانه مدرک ارشد گرفته با معدل عالی حالا اومدن این قانون رو گذاشتن

محمد
بهمن ۲۶, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۸ ق٫ظ

سلام.من ترم۲ ارشدم ورودی ما۱۳ نفره. من رتبه ی ۴ ام.معدل ترم اول ارشدم۱۸.۲۵ و کارشناسی هم۱۷.۹۷
در هر ۲مقطع هم دانشگاه دولتی ام.آیا میتونم درخواست بدم؟؟؟؟؟/
و سوال دوم:برای ارایه مدرک زبان تا کی وقت هست؟؟؟؟؟؟؟؟/ تقاضا دارم ب هر۲سوالم پاسخ دهید

مهسا
بهمن ۲۷, ۱۳۹۳ ۱۱:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  محمد

سلام. ترم ۲؟؟؟ شما باید تا شهریور ۹۴ فارغ التحصیل بشید! خیر. امکانش رو ندارید.

سحر
بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ ۸:۳۶ ب٫ظ

سلام
من ترم پنج دفاع کردم. یعنی دیگه نمیتونم از سهمیه معدل الف خودم استفاده کنم؟ممنون میشم راهنمایی ام کنین

مهسا
بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۳ ب٫ظ
پاسخ به  سحر

سلام. در ایین نامه جدید منعی برای این موضوع وجود نداره.

مریم
بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ ۸:۲۹ ب٫ظ

با سلام
من همه شرایط برای پذیرش سهمیه بدون آزمون دارم به جز معدل کارشناسی ام که ۱۵.۵۱ هست. یعنی دیگه نمیتونم برا مصاحبه شرکت کنم.
ممنون میشم راهنمایی ام کنین.

مهسا
بهمن ۲۵, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۵ ب٫ظ
پاسخ به  مریم

سلام. اگه ایین نامه عوض نشه، خیر نمیتونید شرکت کنید.