معرفی آزمون دکتری الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

در این صفحه تلاش می کنیم مطالب و موارد مهم در آزمون دکتری الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه ازاد اسلامی را بیان نماییم.

1-     عناوین و ضرایب دروس امتحانی :

در آزمون دکتری آزاد رشته الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی از عنوان ها و مطالب زیر سوال طرح می گردد و ضریب هر درس به شرح زیر است :

ردیف

عنوان درس

ضریب

1

تاریخ سیاسی اسلام

2

2

تاریخ اجتماعی اسلام

3

3

تاریخ علوم و هنرهای اسلامی

3

4

ماخذشناسی و تاریخ نگاری

3

5

زبان عربی

2

6

زبان تخصصی – انگلیسی یا فرانسه یا آلمانی

1

2-     دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی :

از بین واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد های زیر داری دکتری الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی می باشند:

1-      دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

2-      دانشگاه آزاد مشهد

البته ظرفیت دقیق پذیرش در هر یک از دانشگاه ها به طور دقیق اعلام نشده است.

3-    رشته های مجاز به شرکت در ازمون دکتری الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی :

بر اساس مندرجات دفترچه آزمون دکتری 1391 دانشگاه آزاد ( صفحه 4 ) هر داوطلب می تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود در دوره دکتری تخصصی با آزمون الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی ثبت نام نماید و هماهنگی رشته کارشناسی ارشد با رشته الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی الزامی نیست.

داوطلبان می توانند در صورت تمایل دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را از بخش دانلود های سایت دریافت نمایند.

همچنین با عضویت در خبرنامه وب سایت تخصصی پی اچ دی تست می توانید اخبار مربوط به زمان ثبت نام ، زمان برگزاری آزمون ، زمان اعلام نتایج ، آخرین تغییرات در آزمون دکتری الهیات و معارف اسلامی – تاریخ و تمدن ملل اسلامی و سایر اخبار مهم در زمینه کنکور دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت هفتگی دریافت نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری