معرفی آزمون دکتری خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک دانشگاه آزاد اسلامی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

در این صفحه تلاش می کنیم مطالب و موارد مهم در آزمون دکتری خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک دانشگاه ازاد اسلامی را بیان نماییم.

1-     عناوین و ضرایب دروس امتحانی :

در آزمون دکتری آزاد رشته خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک از عنوان ها و مطالب زیر سوال طرح می گردد و ضریب هر درس به شرح زیر است :

ردیف

عنوان درس

ضریب

1

شیمی خاک

2

2

کانی های رس

1

3

حاصلخیزی خاک

2

4

رابطه آب و خاک و گیاه

2

5

زبان تخصصی انگلیسی

1

2-     دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک :

از بین واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد های زیر داری دکتری خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک می باشند:

1-      دانشگاه آزاد اصفهان (خوراسگان)

2-      دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات خوزستان

البته ظرفیت دقیق پذیرش در هر یک از دانشگاه ها به طور دقیق اعلام نشده است.

3-    رشته های مجاز به شرکت در ازمون دکتری خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک دانشگاه آزاد اسلامی :

بر اساس مندرجات دفترچه آزمون دکتری 1391 دانشگاه آزاد ( صفحه 4 ) هر داوطلب می تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود در دوره دکتری تخصصی با آزمون خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک ثبت نام نماید و هماهنگی رشته کارشناسی ارشد با رشته خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک الزامی نیست.

داوطلبان می توانند در صورت تمایل دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را از بخش دانلود های سایت دریافت نمایند.

همچنین با عضویت در خبرنامه وب سایت تخصصی پی اچ دی تست می توانید اخبار مربوط به زمان ثبت نام ، زمان برگزاری آزمون ، زمان اعلام نتایج ، آخرین تغییرات در آزمون دکتری خاکشناسی – شیمی و حاصلخیزی خاک و سایر اخبار مهم در زمینه کنکور دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت هفتگی دریافت نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری