معرفی آزمون دکتری جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

در این صفحه تلاش می کنیم مطالب و موارد مهم در آزمون دکتری جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه دانشگاه ازاد اسلامی را بیان نماییم.

1-     عناوین و ضرایب دروس امتحانی :

در آزمون دکتری آزاد رشته جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه از عنوان ها و مطالب زیر سوال طرح می گردد و ضریب هر درس به شرح زیر است :

ردیف

عنوان درس

ضریب

1

بینش جامعه شناسی

1

2

روش شناسی و آمار در علوم اجتماعی

1

3

حوزه های تخصصی جامعه شناسی 1

1

4

حوزه های تخصصی جامعه شناسی 2

1

5

جامعه شناسی ایران

1

6

زبان تخصصی – انگلیسی یا فرانسه

1

2-     دانشگاه های پذیرنده دکتری آزاد جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه :

از بین واحد های دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد های زیر داری دکتری جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه می باشند:

1-      دانشگاه آزاد تهران مرکزی

2-      دانشگاه آزاد دهاقان

3-      دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

البته ظرفیت دقیق پذیرش در هر یک از دانشگاه ها به طور دقیق اعلام نشده است.

3-    رشته های مجاز به شرکت در ازمون دکتری جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه دانشگاه آزاد اسلامی :

بر اساس مندرجات دفترچه آزمون دکتری 1391 دانشگاه آزاد ( صفحه 4 ) هر داوطلب می تواند با توجه به علاقه و بدون در نظر گرفتن مدرک کارشناسی ارشد خود در دوره دکتری تخصصی با آزمون جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه ثبت نام نماید و هماهنگی رشته کارشناسی ارشد با رشته جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه الزامی نیست.

داوطلبان می توانند در صورت تمایل دفترچه ثبت نام آزمون دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را از بخش دانلود های سایت دریافت نمایند.

همچنین با عضویت در خبرنامه وب سایت تخصصی پی اچ دی تست می توانید اخبار مربوط به زمان ثبت نام ، زمان برگزاری آزمون ، زمان اعلام نتایج ، آخرین تغییرات در آزمون دکتری جامعه شناسی گرایش جامعه شناسی اقتصادی و توسعه و سایر اخبار مهم در زمینه کنکور دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی را به صورت هفتگی دریافت نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری