معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تحول در پذیرش دانشجویان دوره های دکتری پژوهش محور خبر داد و گفت: در این زمینه آیین نامه ای تدوین می شود و بر اساس آن دستگاه های اجرایی و شرکتهای خصوصی می توانند نسبت به پذیرش آنها اقدام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد مهدی نژاد روز سه شنبه در نشست خبری با اشاره به برگزاری یازدهمین جلسه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف)، افزود: در این جلسه که با حضور وزاری علوم، ارتباطات و فناوری اطلاعات، جانشین وزیر دفاع و روسای دانشگاه ها برگزار شد در خصوص تحولات دوره های دکتری پژوهش محور، پیشرفت طرحهای کلان ملی، توسعه شرکتهای دانش بنیان و آیین نامه تاسیس این شرکتها و سیاستها و اولویت های بررسی و تصویب شد.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، تعیین اولویت ها و سیاستها را از جمله موضوعات مطرح در این جلسه ذکر کرد و اظهار داشت: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه و بند 89 قانون بودجه سال 91، دستگاه ها ملزم به اختصاص نیم تا 3 درصد از منابع خود به امر پژوهش هستند که آیین نامه آن در جلسه دهم شورای عتف تصویب شد و در این جلسه سیاستها و اولویت های پژوهشی و نحوه هزینه کرد بودجه ها در 4 بند به تصویب رسید.
وی با اشاره به تعیین اولویت های پژوهشی، اضافه کرد: اولویتها در 10 کمیسیون علوم انسانی، صنعت، انرژی، دفاع، امنیت، سیاست خارجی، مدیریت، علوم پایه، سلامت، اقتصاد و کشاورزی تعیین شد که با ذکر چند توصیه به تصویب رسید.
تحول در دوره های دکتری پژوهش محورمعاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایجاد تحول در دوره های دکتری پژوهش محور را از دیگر مباحث مطرح شده در یازدهمین جلسه شورای عالی عتف ذکر کرد و اظهار داشت: در حال حاضر بسیاری از دانشجویان دوره های دکتری به دلیل مشغله های تحصیلی، پس از فراغت از تحصیل چند سال طول می کشد تا مهارتهای لازم را به دست آورند از این رو در دنیا دوره های دکتری پژوهش محور مطرح شد.
وی با اشاره به راه اندازی این دوره ها در کشور، یادآور شد: امسال برای دومین سال اقدام به پذیرش دانشجویان دوره های دکتری پژوهش محور شد به گونه ای که برای اولین بار به پژوهشگاه های خصوصی نیز مجوز پذیرش دانشجوی دوره های دکتری پژوهش محور داده شد.
مهدی نژاد، ادامه داد: در این راستا با مذاکراتی که با دستگاه های اجرایی شد، مقرر شد تا در این زمینه آیین نامه ای تدوین و ابلاغ شود تا شرکتهای خصوصی و دستگاه های اجرایی مجاز به پذیرش دانشجویان دوره های دکتری پژوهش محور هستند.
دبیر شورای عالی عتف یادآور شد: این شرکتها می توانند با بورسیه کردن دانشجویان مسایل و چالش های حوزه خود را مطرح و با توانمندیهای این دانشجویان نسبت به حل آنها اقدام کنند.
وی با بیان اینکه این طرح در دستور کار قرار دارد، ادامه داد: در صورت تصویب و تایید وزیر علوم نهایی و ابلاغ خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری