اطلاعیه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور درباره‌ اعلام‌ فهرست‌ اسامی‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» (نیمه‌متمرکز) سال 1391

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

1391/06/26

سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور بدین‌وسیله‌ به‌ اطلاع‌ کلیه‌ داوطلبان‌ شرکت‌کننده‌ در آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال 1391 می‌رساند که فهرست‌ اسامی‌ قبول‌شدگان‌ نهایی‌ کلیه کدرشته‌های امتحانی روی سایت این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org قرار گرفته است.

الف – تاریخ ثبت‌نام از پذیرفته شدگان:
سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ کشور با امید به‌ اینکه‌ پذیرفته‌شدگان‌ این‌ آزمون‌ در اشاعه‌ فرهنگ‌ غنی‌ و انسان‌ساز مکتب‌ اسلام‌ و بارور نمودن‌ انقلاب اسلامی‌، تداوم‌ بخش‌ دستآوردهای‌ انقلاب‌ اسلامی‌ در دانشگاه ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ باشند، بدین‌وسیله‌ از کلیه‌ پذیرفته‌‌شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ نهایی‌ هریک‌ از کد رشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده‌ است‌، دعوت‌ می‌نماید که برای اطلاع از تاریخ ثبت نام و مدارک لازم برای ثبت نام (علاوه بر مدارک مندرج در این اطلاعیه) ابتدا به سایت اطلاع رسانی دانشگاه یا موسسه محل قبولی مراجعه نمایند. بدیهی است که درصورت نبودن برنامه زمانی خاص در سایت دانشگاه، پذیرفته شدگان لازم است که در یکی از روزهای سه‌شنبه 28/6/91 یا چهارشنبه 29/6/91 با توجه به شرایط وضوابط اعلام شده در ذیل برای ثبت‌نام‌ به دانشگاه و یا مؤسسه آموزش عالی‌ ذیربط مراجعه نمایند.

ب – نکات قابل توجه:
1 ـ  عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در تاریخ‌ یا تاریخ‌های تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی خواهد شد.
2ـ در گزینش نهایی هریک از رشته‌محل ها، با توجه به قانون مربوط به سهمیه رزمندگان، 20 درصد ظرفیت هر رشته با رعایت آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور به این سهمیه تخصیص داده شده و 30 درصد ظرفیت با رعایت مصوبات مربوط به مربیان آموزشی رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری اختصاص داده شده و گزینش براساس آن انجام گرفته است.
3 ـ با توجه به  ضوابط آزمون پذیرش نهایی داوطلبان با توجه به مصوبات مربوط و دستورالعمل ابلاغی از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری با توجه به سهمیه ثبت نامی ، نمره اولیه آزمون (80 درصد نمره کل آزمون و 20 درصد معدل تراز شده مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) با ضریب 1 و نمره مصاحبه اعلام شده از سوی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی با ضریب 2 صورت پذیرفته است .
4ـ برای داوطلبان واجد شرایط گزینش کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده در هریک از کدرشته‌های معرفی شده برای مصاحبه و در سهمیه مربوط تنظیم و از طریق سایت اینترنتی این سازمان در تاریخ 17/7/91 قابل دسترسی خواهد بود.
5 ـ از آنجا که تغییر گرایش و نقل و انتقال پذیرفته‌شدگان دوره‌های دکتری «Ph.D» امکان پذیر نمی باشد و ضمناً در حیطه وظایف این سازمان نیز نمی‌باشد، لذا در این خصوص درخواست های داوطلبان قابل بررسی نخواهد بود.

ج – مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌:
1- اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) و اصل مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تایید وزارت‌ علوم‌ ، تحقیقات‌ و فنآوری‌ یا وزارت‌ بهداشت‌، درمان‌ و آموزش‌ پزشکی‌ و یا شورای عالی انقلاب‌ فرهنگی‌ که‌ در آن‌ معدل‌ دوره‌ کارشناسی‌ (لیسانس‌) و معدل دوره کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) قید شده‌ باشد و یک‌برگ‌ فتوکپی‌ آنها.
تبصره‌1- پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ به‌ دلایلی‌ قادر به‌ ارائه‌ اصل‌ مدرک‌ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) نمی‌باشند، لازم‌ است که‌ اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه یا موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل اخذ کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس) را ارائه‌ نمایند.
تبصره‌2- پذیرفته‌شدگانی‌ که‌ تا تاریخ 31/6/91 فارغ التحصیل می‌شوند، به عبارت دیگر در زمان ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون دانشجو بوده‌اند، لازم است معدل کل واحدهای گذرانده آنان براساس‌(‌0) تا (20) تا تاریخ 31/6/90 توسط موسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی دوره کارشناسی در فرم مخصوص درج و پس از تأیید مسؤول ذی ربط به هنگام ثبت‌نام ارائه گردد.
2- اصل‌ شناسنامه‌ و کارت ملی و دو سری‌ فتوکپی‌ از تمام‌ صفحات‌ آنها.
3- شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ 4×3 تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌.
4- ارائه مدرکی که‌ وضعیت‌ نظام‌ وظیفه آنها‌ را با توجه‌ به‌ بند «مقررات‌ وظیفه‌ عمومی»‌ مندرج‌ در صفحه 3 دفترچه‌ راهنمای ثبت‌نام و شرکت در آزمون ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال 1391 مشخص‌ کند (برای‌ برادران‌).
5- حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ و بدون‌ قید و شرط سازمان‌ متبوع‌ برای‌ کارمندان‌ دولت.
6- معرفی‌نامه‌های مذکور در ذیل لازم است حداکثر تا قبل‌ از انتخاب‌ واحد برای‌ نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ 92-1391 توسط پذیرفته‌شدگان‌ از محل مربوط اخذ و به‌ موسسه‌ آموزش‌ عالی‌ محل‌ قبولی‌ تحویل‌‌ گردد؛ ‌در غیر این‌ صورت،‌ از ثبت‌نام آنان برای نیمسال‌ دوم‌ سال‌ تحصیلی‌ جاری‌ ممانعت‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد و قبولی‌ آنان «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ می‌گردد.
1-6- معرفی‌نامه رسمی از ستاد مشترک‌ سپاه پاسداران انقلاب‌ اسلامی‌ یا وزارت‌ جهادکشاورزی با امضاء و مهر هریک‌ از رؤسای‌ ارگان های‌ مذکور که‌ در آن قید شده‌ باشد داوطلب‌ با توجه‌ به‌ ماده‌ 1 و تبصره‌های‌ 4 گانه‌ آن‌ در آیین‌نامه‌ اجرایی‌ قانون‌ ایجاد تسهیلات‌ برای‌ ورود رزمندگان‌ و جهادگران داوطلب‌ بسیجی‌ به‌ دانشگاه ها و موسسات‌ آموزش‌ عالی‌ و سایر شرایط مندرج‌ در آیین‌نامه‌ مذکور واجد شرایط استفاده‌ از سهمیه‌ رزمندگان‌ می‌باشد.
تبصره‌- براساس‌ هماهنگی‌های‌ انجام‌ شده، گواهی‌‌های‌ مربوط به‌ ردیف 1-6 توسط ارگان های‌ ذی ربط  به طور یکجا به‌ موسسه‌ آموزش عالی‌ محل قبولی‌ پذیرفته‌‌شدگان‌ ارسال‌ خواهد شد.
2ـ6ـ با توجه به ادغام ارگان های بنیاد شهید انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامی و ستاد کل امور آزادگان تحت عنوان بنیاد شهید و امور ایثارگران به اطلاع آن دسته از داوطلبانی که با استفاده از سهمیه رزمندگان پذیرفته‌ شده‌اند می‌رساند در زمان ثبت‌نام ملزم به ارائه تأییدیه سهمیه ثبت‌نامی نمی‌باشند و ملاک عمل برای ثبت‌نام همان عنوان درج شده در لیست‌های ارسالی به مؤسسات می‌باشد.
3-6- ارائه معرفی‌نامه رسمی مبنی بر واجد شرایط بودن برای استفاده از امتیاز ویژه مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنّآوری. این سهمیه شامل مربیان رسمی قطعی و رسمی آزمایشی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری که پذیرش دانشجوی آنها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد می باشد .
4-6- با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی یا موسسات آموزش عالی ذی ربط کدرشته‌محل های مندرج در جدول ذیل حذف شده و در این کدرشته‌ها پذیرش دانشجو صورت نگرفته است.

 

کدرشته امتحانی
کدرشته محل
نام دانشگاه یا موسسه آموزش عالی
نام رشته امتحانی و گرایش
2347
3624
پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک وزیست فناوری
مهندسی پزشکی گرایش بیوالکتریک
2204
2902
دانشگاه بوعلی سینا-همدان
مجموعه زمین شناسی گرایش اب شناسی
2301
3931
دانشگاه بوعلی سینا-همدان
مجموعه مهندسی برق گرایش الکترونیک
2354
3937
دانشگاه بوعلی سینا-همدان
مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار
2372
3943
دانشگاه بوعلی سینا-همدان
مهندسی IT
2233
2494
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش محض (روزانه)
2233
2577
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش محض (شبانه)
2234
2613
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش کاربردی زمینه آنالیز عددی (روزانه)
2234
2614
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش کاربردی زمینه ریاضی فیزیک (روزانه)
2234
2656
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش کاربردی زمینه آنالیز عددی (شبانه)
2234
2657
دانشگاه سیستان و بلوچستان -زاهدان
مجموعه ریاضی گرایش کاربردی زمینه ریاضی فیزیک (شبانه)
2221
2387
دانشگاه شهید باهنرکرمان
مجموعه زیست شناسی -علوم گیاهی گرایش سیستماتیک گیاهی
2247
2869
دانشگاه صنعتی شریف
علوم کامپیوتر
2331
3551
دانشگاه صنعتی شریف
مهندسی هوا – فضا گرایش آئرودینامیک
2366
3831
دانشگاه صنعتی شریف
مهندسی هسته‌ای – شکافت گرایش راکتور
2368
3840
دانشگاه صنعتی شریف
مهندسی هسته‌ای -شکافت گرایش چرخه سوخت
2361
3930
دانشگاه صنعتی شریف
مهندسی شیمی گرایش مهندسی پلیمر
2350
3667
دانشگاه علوم وفنون مازندران -بابل (غیرانتفاعی)
مجموعه مهندسی صنایع

د – تذکرات‌ مهم
1ـ حضور شخص پذیرفته شده برای ثبت‌نام الزامی است و ثبت‌نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل مندرج در این اطلاعیه صورت می‌پذیرد.
2ـ به پذیرفته‌شدگان توصیه می‌شود که قبل از مراجعه در تاریخ‌های تعیین شده جهت ثبت‌نام، اطلاعات تکمیلی را در سایت اینترنتی دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل قبولی خود مطالعه نمایند.
3ـ معدل‌ مدرک کارشناسی (لیسانس)‌ و کارشناسی‌ارشد (فوق‌لیسانس)‌ پذیرفته‌شده‌ باید با معدل‌هایی‌ که‌ قبلاً در زمان ثبت‌نام و یا شرکت در آزمون به‌ سازمان‌ اعلام‌ نموده‌، یکسان‌ باشد. بدیهی است که در غیر این صورت، ضمن «کان‌لم‌ یکن» تلقی شدن قبولی، از ثبت‌نام آن دسته از داوطلبانی که دارای مغایرت معدل باشند (معدل مندرج در مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی‌ارشد آنان کمتر از معدل اعلام شده به این سازمان باشد) جداً خودداری خواهد شد.
4- نظر به اینکه در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به کلیه دانشگاه‌ها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون آزمون‌ ورودی‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه‌متمرکز سال 1391 ابلاغ گردیده است تا از ثبت‌نام پذیرفته‌شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک یا مدارک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت‌نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) می‌باشند، جداً ممانعت به عمل آورند، لذا به این‌دسته از پذیرفته‌شدگان توصیه می‌گردد به محل قبولی خود مراجعه ننمایند و درصورت لزوم چنانچه در این باره سوالی دارند می‌توانند از طریق سایت سازمان در بخش پاسخگویی اینترنتی اقدام نمایند. بدیهی است که به مراجعات حضوری و هر نوع مکاتبه‌ای به هر طریق دیگری غیر از سایت این سازمان پاسخ داده نخواهد شد.
5 ـ از پذیرفته‌شدگانی‌که‌ حداکثر تا تاریخ‌ 31/6/91 فارغ‌التحصیل‌ نشوند، ثبت‌نام‌ به‌ عمل‌ نخواهد آمد و ضمن‌ «کان‌ لم‌ یکن» تلقی‌ شدن‌ قبولی‌ آنان‌طبق‌ مقررات‌ با آنان‌ رفتار خواهد شد.
6 ـ در هرمرحله‌ از ثبت‌نام‌ و هنگام‌ تحصیل‌، چنانچه‌ مشخص‌ گردد که‌ داوطلبی‌ حقایق‌ را کتمان‌ نموده‌ و یا اطلاعات غلطی ارائه و واجد شرایط نمی‌باشد، قبولی‌ وی «کان‌لم‌ یکن» تلقی‌ شده‌ و طبق‌ مقررات‌ با وی‌ رفتار خواهد شد.
7 ـ به اطلاع داوطلبان آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال 1391 می رساند که مطابق ضوابط پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری سال 1391 حتی در صورت عدم ثبت نام در رشته قبولی، مجاز به شرکت و انتخاب رشته در آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال 1392 نخواهند بود . 
8 ـ لازم است به اطلاع کلیه داوطلبان برسد که اطلاعیه این سازمان درخصوص تکمیل ظرفیت و پذیرش دانشجو در برخی از رشته محل‌های جدید آزمون دکتری تخصصی «Ph.D» سال 1391 در تاریخ 17/7/1391 از طریق سایت سازمان و هفته نامه پیک سنجش منتشر خواهد شد. بدیهی است داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند و در ردیف قبول‌شدگان نهایی اعلام شده فعلی نمی‌باشند با توجه به شرایط و ضوابط اعلام شده در اطلاعیه در صورت واجد شرایط بودن، نسبت به انتخاب کد رشته محل‌های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز مربوط اقدام و آن را به ترتیب اولویت علاقه و براساس برنامه زمانی مربوط در فرم انتخاب رشته الکترونیکی تکمیل ظرفیت ثبت نمایند.
9 ـ با توجه به کنترل های متعدد و بررسی های انجام شده از صحت نتایج اعلام شده اطمینان حاصل شده است؛ مع الوصف داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق سایت درصورتی که منحصراً درباره کدرشته های معرفی شده برای مصاحبه و سایر مندرجات کارنامه مذکور سوالی داشته باشند ، می توانند حداکثر تا 15/8/91 منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام نمایند و از ارسال نامه پستی و مراجعه حضوری اکیداً خودداری نمایند . بدیهی است به کلیه مواردی که از طریق دیگری و یا بعد از تاریخ 15/8/91 صورت پذیرد ، ترتیب اثر داده نخواهد شد .
ضمناً داوطلبان گرامی می توانند سؤالات خود را با شماره تلفن های 99-88923595-021 یا با بخش پاسخگویی اینترنتی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی: www.sanjesh.org درمیان بگذارند و از مراجعه حضوری جداً خودداری فرمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

اینستاگرام آزمون دکتری