مشاور عالي سازمان سنجش گفت: نتايج نهايي آزمون دكتري دانشگاه‌ها و موسسات اموزش عالي كشور با يك هفته تاخير روز يكشنبه 26 شهريور ماه اعلام مي‌شود.

کانال تلگرام دکتری

دكتر حسين توكلي در گفت‌وگو با ايسنا،اظهار كرد:با توجه به اطلاعاتي كه از نتايج مصاحبه‌هاي آزمون دكتري 1391 به سازمان سنجش ارسال شده است، برخي از دانشگاه‌ها و گروه‌هاي آموزشي نمرات مصاحبه داوطلبان را كم يا صفر و يا غايب به سازمان ارسال كرده‌اند.

 

وي افزود: بر اساس بررسي‌هاي انجام شده در اين سازمان نتايج اين بررسي به وزير علوم ارائه شد تا در اين خصوص به دانشگاه‌هاي ذي‌ربط تذكر داده شود كه در اين گزارش نمرات مصاحبه به نحوي عمل شود تا حق داوطلبان ورود به دوره دكتري تضييع نشود. در همين راستا با توجه به نظرخواهي انجام گرفته از داوطلبان آزمون دكتري، بيش از 70 درصد داوطلبان تقاضاي افزايش وزن آزمون كتبي را داشته‌اند.

 

توكلي ادامه داد:‌سازمان سنجش هم‌اكنون منتظر ابلاغ نظر وزيرعلوم است تا با توجه به برنامه زماني پيش‌بيني شده براي اعلام نتايج آزمون سراسري 91 كه 21 تا 23 شهريور اعللام شدهه است، نتايج نهايي آزمون دكتري نيمه متمركز در روز يكشنبه 26 شهريور از طريق سايت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

 

مشاور سازمان سنجش ادامه داد: پذيرفته‌شدگاني كه اسامي آنان بر روي سايت سازمان اعلام مي‌شود، بايد از روز سه‌شنبه 28 تا چهارشنبه 29 شهريور با در دست داشتن مدارك مورد نياز ثبت‌نام، به محل قبولي مراجعه كنند.

 

گفتني است پيش از اين قرار بود نتايج آزمون دكتري 20 شهريور اعلام شود.