سرپرست سازمان سنجش: «آزمون زبان ملی» از امسال برگزار می‌شود ولی جایگزینی آن با آزمون زبان کنکور دکتری قطعی نیست.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

سرپرست سازمان سنجش آموزش کشور از تجمیع آزمون‌های زبان دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: از این پس «آزمون زبان ملی» برای تعیین سطح زبان متقاضیان ورود به دوره مختلف تحصیلات تکمیلی برگزار می‌شود.

دکتر ابراهیم خدایی در گفت‌وگو با  خبرگزاری دانشجویان ایران ، با اعلام این خبر گفت: ثبت‌نام این آزمون شهریور و زمان برگزاری آن آذرماه تعیین شده است.

وی با اشاره به اهداف برگزاری آزمون زبان ملی، اظهار کرد: جلوگیری از برگزاری آزمون‌های پراکنده زبان از جمله تولیمو و سایر آزمون‌هایی که توسط دانشگاه‌ها و موسسات دیگر برگزار می‌شد، هدف اولیه برگزاری آزمون زبان ملی است.

وی اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل برگزاری آزمون زبان ملی، این آزمون با همکاری سازمان سنجش، سازمان امور دانشجویان و انجمن زبان ایران برگزار خواهد شد.

سرپرست سازمان سنجش تاکید کرد: با برگزاری آزمون زبان ملی دیگر دانشگاه‌ها، برای برگزاری آزمون‌های زبان جداگانه مجاز نیستند.

دکتر خدایی در خاتمه با بیان اینکه پیش از این قرار بود آزمون زبان ملی جایگزین آزمون زبان کنکور دکتری شود، به ایسنا گفت: این مسئله هنوز مشخص نشده است و سرانجام آزمون زبان کنکور دکتری با اعلام نتایج بازنگری آیین‌نامه آزمون دکتری در پایان شهریور ماه مشخص خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری