ظرفیت پذیرش دکتری در هر یک از دوره های روزانه ، شبانه ، پیام نور ، غیر انتفاعی و بین الملل سال 91 اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دکتر سید جلال‌ طباطبایی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه ظرفیت پذیرش 10 هزار و 170 داوطلب بر اساس اعلام دانشگاه‌ها و تائید دفتر شورای گسترش وزارت علوم در دفترچه عنوان شده است، اظهار کرد: البته ظرفیت پذیرش دانشجویان استعداد درخشان نیز به این میزان اضافه می‌شود.

معاون سازمان سنجش در خصوص ظرفیت پذیرش دانشجو به تفکیک گروه‌های آزمایشی مختلف، تصریح کرد: در گروه آزمایشی علوم انسانی، دو هزار و 529 داوطلب، علوم پایه، دو هزار و 547 داوطلب، فنی مهندسی، دو هزار و 736 داوطلب، کشاورزی، یک هزار و 151 داوطلب و هنر، 141 داوطلب پذیرفته می‌شوند.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجو به تفکیک دوره‌های مختلف در آزمون دکتری، گفت: در این دوره از آزمون در دوره روزانه ، 8 هزار و 215 داوطلب ، شبانه ، یک هزار و 14 داوطلب ، پیام‌نور ، 215 داوطلب ، غیرانتفاعی ، 520 داوطلب و بین‌المللی ، 206 داوطلب پذیرفته می‌شوند.

اینستاگرام آزمون دکتری