دكتر ناصر اقبالي ، رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد ،  از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری این دانشگاه در اواخر شهریور خبر داد.

کانال تلگرام دکتری

به گزارش ايسنا، دكتر ناصر اقبالي رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اعلام اين مطلب افزود : اكنون مصاحبه 131 رشته در دوره دكتري تخصصي انجام شده است، اعلام كرد: اسامي داوطلبان حائز شرايط مصاحبه ساير رشته‌ها نيز طي روزهاي آينده اعلام خواهد شد.

وي افزود: پذيرش دانشجو در دوره دكتري تخصصي دانشگاه آزاد طي دو مرحله آزمون كتبي و مصاحبه علمي انجام مي‌شود و پس از آزمون كتبي بر اساس ظرفيت پذيرش هر رشته تعدادي از داوطلبان حائز شرايط با اولويت نمره كتبي به مصاحبه علمي دعوت مي‌شوند و پذيرفته شدگان نهايي از ميان افراد مصاحبه شده با بالاترين امتياز انتخاب مي‌شوند.

همچنين متقاضيان دوره دكتري تخصصي بدون آزمون نيز ابتدا بر اساس امتيازات حاصل از معدل،‌نمره پايان نامه و توليدات علمي رتبه بندي و سپس تعدادي از داوطلبان با توجه به ظرفيت پذيرش و با اولويت امتيازات به مصاحبه‌ علمي دعوت شده و پذيرش نهايي با توجه به امتياز نهايي هر داوطلب انجام مي‌شود.

اقبالي با اشاره به اينكه تا كنون نتايج دعوت به مصاحبه 177 رشته اعلام شده است، افزود: نتايج نهايي پذيرفته شدگان آخر شهريور ماه اعلام مي‌گردد.

آزمون دكتري تخصصي سال 91 دانشگاه آزاد اسلامي در 182 رشته و با شركت بيش از 38 هزار نفر برگزار شده است كه نسبت به سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.