مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

انتشار نتایج نهایی کنکور دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان شهریور

دكتر ناصر اقبالي ، رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد ،  از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری این دانشگاه در اواخر شهریور خبر داد.

به گزارش ايسنا، دكتر ناصر اقبالي رييس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اعلام اين مطلب افزود : اكنون مصاحبه 131 رشته در دوره دكتري تخصصي انجام شده است، اعلام كرد: اسامي داوطلبان حائز شرايط مصاحبه ساير رشته‌ها نيز طي روزهاي آينده اعلام خواهد شد.

وي افزود: پذيرش دانشجو در دوره دكتري تخصصي دانشگاه آزاد طي دو مرحله آزمون كتبي و مصاحبه علمي انجام مي‌شود و پس از آزمون كتبي بر اساس ظرفيت پذيرش هر رشته تعدادي از داوطلبان حائز شرايط با اولويت نمره كتبي به مصاحبه علمي دعوت مي‌شوند و پذيرفته شدگان نهايي از ميان افراد مصاحبه شده با بالاترين امتياز انتخاب مي‌شوند.

همچنين متقاضيان دوره دكتري تخصصي بدون آزمون نيز ابتدا بر اساس امتيازات حاصل از معدل،‌نمره پايان نامه و توليدات علمي رتبه بندي و سپس تعدادي از داوطلبان با توجه به ظرفيت پذيرش و با اولويت امتيازات به مصاحبه‌ علمي دعوت شده و پذيرش نهايي با توجه به امتياز نهايي هر داوطلب انجام مي‌شود.

اقبالي با اشاره به اينكه تا كنون نتايج دعوت به مصاحبه 177 رشته اعلام شده است، افزود: نتايج نهايي پذيرفته شدگان آخر شهريور ماه اعلام مي‌گردد.

آزمون دكتري تخصصي سال 91 دانشگاه آزاد اسلامي در 182 رشته و با شركت بيش از 38 هزار نفر برگزار شده است كه نسبت به سال گذشته 65 درصد رشد داشته است.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar