دانشگاه حکیم سبزواری ( تربیت معلم سبزوار ) برای ترم دوم سال تحصیلی 91 – 92 از میان دانشجویان و دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد دانشجوی دکتری بدون کنکور می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانشگاه حکیم سبزواری در راستای اجرای آیین نامه شماره22354/ و – مورخ2/3/1391 شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مبنی بر ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر اقدام به پذیرش دانشجوی مقطع دکتری PH.D  دررشته های زبان وادبیات فارسی، آموزش زبان انگلیسی، شیمی معدنی ومهندسی مواد بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز، برای نیم سال دوم سال تحصیلی (92-91) نموده است.

الف: شرایط عمومی متقاضیان:

دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد در صورتی می توانند با اخذ پذیرش از این دانشگاه و بدون شرکت در آزمون کتبی نیمه متمرکز دوره دکتری تخصصی، ‌در رشته های ذکر شده در این دانشگاه ادامه تحصیل دهند که حائز شرایط ذیل باشند و مدارک خود را حداکثر تا تاریخ 15/10/1391 به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه تحویل نمایند:

۱- دارا بودن حداقل معدل ۱۷ در مقطع کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه.

۲- از شروع به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد بیش از ۴ سال نگذشته باشد.

۳- قبولی در مصاحبه علمی و حضوری پس از احراز شرایط.

۴- مرتبط بودن رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی با رشته مورد تقاضای دوره دکتری یا یکی از گرایش های مرتبط(تشخیص ارتباط گرایش و رشته بر عهده گروه آموزشی پذیرنده در مقطع دکتری است)

5- تکمیل فرم درخواست و پیوست تمام مدارک مورد نظر به فرم.

 

ب: شرایط اختصاصی متقاضیان:

دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره با احتساب نمره پایان نامه (دفاع از پایان نامه با درجه عالی) جزء رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند. همچنین یکی از شرایط زیر را دارا باشند.

  1. دارای حداقل دو مقاله (که یکی از آنها چاپ شده ودیگری پذیرفته شده باشد) در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
  2. دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله  پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی-پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
  3. رتبه اول المپیادهای علمی-دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد.
  4. دانش آموخته رتبه اول دردو دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) در دوره تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد.
  5. دارندگان دارای نشان طلای کشوری، المپیادهای دانش آموزی ( موضوع مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی) دارای حداقل یک مقاله پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو).
  6. دانشجویانی که دوره کارشناسی پیوسته خود را پس از 6 نیم سال با گذراندن حداقل 100 واحد درسی طی کرده اند و به لحاظ میانگین کل جزو 20 درصد بر تر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود بوده و حداکثر در مدت 8 نیم سال دانش آموخته شده اند چنانچه در آزمون سراسری سازمان سنجش دا رای رتبه های زیر می باشند :

رتبه زیر100 درگروه آزمایشی علوم تجربی، ریاضی و فیزیک- رتبه زیر50 در گروه آزمایشی علوم انسانی- رتبه زیر 20 در گروه آزمایشی هنر و زبان

با داشتن حداقل یک مقاله‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشجو) دارای شرایط پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری می باشند.

  1. رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره معتبر علمی ( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی، فارابی) در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35%، دارای حداقل یک مقاله ‌پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پزوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی یا طرح های پژوهشی ( انجام شده توسط دانشچودر دوره تحصیلی کارشناسی ارشد).
  2. طرح ملی، اثر بدیع یا تالیف و طرح پژوهشی تقاضا محور ( بر اساس نیاز دستگاه) با تایید معاونت پژوهشی و فناوری وزارت، می تواند به جای یک مقاله در هر یک از موارد فوق جایگزین شود.
  3. دانش آموختگانی که مشمول مقررات دریافت بورس بنیاد ملی نخبگان در دوره تحصیلی دکترای تخصصی هستند، بر اساس ضوابط و معیارهای مصوب وزارت به دانشگاه ها معرفی می شوند تا در صورت قبولی در مصاحبه تخصصی، به صورت مازاد بر ظرفیت تعیین شده پذیرفته و مورد حمایت بنیاد مذکور قرار گیرند.

تبصره: در صورتی که متقاضیان دارای شرایط یکسانی باشند ضریب تاثیر مقالات ملاک خواهد بود.

پ) مدارک مورد نیاز:

1)  تکمیل فرم شماره 1 و پیوست تمام مدارک مورد نظر (مدارک مربوط به هر مورد از سوابق باید در پوشش های پلاستیکی جداگانه با برچسب مشخص شود) .

2) تصویر دانشنامه کارشناسی و کارشناسی ارشد به انضمام ریز نمرات.

3) سوابق آموزشی شامل تدریس، تاییدیه معدل کارشناسی، کارشناسی ارشد و تصویر صورتجلسه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد.

4) تصویر شناسنامه و کارت ملی به انضمام ۲ قطعه عکس ۳*۴

5) دانشجویان مشمول هر کدام از موارد فوق باید تاییدیه آن را از مراجع ذی صلاح تهیه و به همراه فرم درخواست به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه حکیم سبزواری تحویل دهند.

*بدیهی است مدارک ناقص مورد بررسی قرار نخواهد گرفت.

اینستاگرام آزمون دکتری