دانشگاه آزاد اسلامی در حال حاضر برنامه ای برای انتقال دانشجویان دکتری به داخل کشور ندارد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مدیر کل همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه آزاد به جزئیات انتقال 500 دانشجوی ایرانی از خارج به داخل، ممنوعیت انتقال دانشجویان دکتری و زمان ارائه درخواست انتقال برای سال تحصیلی آینده اشاره کرد.

مجید ستوده در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در نیمسال دوم سال تحصیلی جاری با درخواست انتقال نزدیک به 500 تقاضا برای تحصیل در داخل موافقت شده است، گفت: تمام این دانشجویان در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند که با درخواستشان برای تحصیل در ترم موافقت شد.

وی با اشاره به اینکه دانشجویان انتقالی خارج به داخل غیربورسیه بودند و به علت مشکلات ارزی وارد کشور شدند، تاکید کرد که مجوزی برای انتقال دانشجویان دکتری به جز دانشجویان رشته دامپزشکی در حال حاضر وجود ندارد.

وی علت این امر را ظرفیت کم مقطع دکتری در داخل کشور و کافی نبودن تعداد صندلیها عنوان کرد.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد همچین درباره شرایط انتقال دانشجویان بورسیه دکتری این دانشگاه، تاکید کرد که انتقال این دسته از دانشجویان تنها در قالب ضوابط و مقررات خاص معاونت آموزشی دانشگاه آزاد صورت می گیرد و انتقال دانشجویان در رشته های دندانپزشکی، داروسازی و پزشکی ممنوع است.

ستوده درباره واحدهایی که دانشجویان انتقالی در آن تحصیل می کنند، اظهار داشت: در صورتیکه رشته های تحصیلی این دانشجویان در تهران دایر باشد امکان تحصیل در این استان را دارند اما اگر رشته تحصیلی‌شان در شهرستان باشد باید به همان شهرستان منتقل شوند و امکان انتقال این دانشجویان به تهران وجود ندارد.

وی درباره شهریه دریافتی از این دانشجویان، با تاکید بر اینکه شهریه دریافتی از این دانشجویان دو برابر شهریه داخل است، تاکید کرد: دانشجویان بورسیه دانشگاه آزاد و غیربورسیه همچنین سایر متقاضیان باید در دانشگاههای تایید شده وزارت علوم تحصیل کرده باشند.

مدیر همکاریهای علمی بین المللی دانشگاه آزاد اسلامی درباره امکان انتقال این دانشجویان به محل سکونتشان تاکید کرد که با ارائه یک درخواست، این امر امکانپذیر است.

این مقام مسئول دانشگاه آزاد، داشتن معدل 12 به بالا و گذراندن حداقل 12 واحد درسی از جمله شرایط تحصیل این دانشجویان برای انتقال است و داشتن مدرک تحصیلی مرتبط با دانشگاه آزاد تاثیری در پذیرش درخواست انتقال به داخل ندارد.

وی همچنین درباره امکان ارائه درخواست برای آن دسته از دانشجویانی که قصد دارند از سال تحصیلی آینده در دانشگاه آزاد، تحصیل کنند، گفت: این دانشجویان می توانند با مراجعه به سامانه www.intl.iau.ir  درخواستشان را برای اداره کل همکاریهای علمی بین المللی ارسال کنند، پس از آن، درخواستها برای معاونت آموزشی دانشگاه آزاد ارسال شده و مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفته ستوده دانشجویان متقاضی انتقال از هم اکنون می توانند درخواستشان را برای انتقال به ایران جهت تحصیل در ترم جدید سال تحصیلی آینده، ارسال کنند.

اینستاگرام آزمون دکتری