دولت بعدی خودش باید پاسخگوی روند پذیرش دکتری باشد

//دولت بعدی خودش باید پاسخگوی روند پذیرش دکتری باشد

مدرسان شریف

دولت بعدی خودش باید پاسخگوی روند پذیرش دکتری باشد

معاون آموزشی وزارت علوم در خصوص ادامه روند پذیرش دانشجوی دکتری در دولت بعدی و اینکه مصوبات قانونی در این دولت تا چه حد از سوی دولت بعدی جدی گرفته می شود، تاکید کرد که در این زمینه دولت بعدی باید پاسخگو باشد.

حسین نادری منش در پاسخ به پرسش مهر درباره اینکه مصوبات قانونی وزارت علوم در دوره دهم تا چه میزان سفت و سخت است که در دولت بعدی منجر به کاهش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری یا ایجاد مشکلات دیگر برای این مقطع نشود، اظهار داشت: آنچه که وزارت علوم در زمینه پذیرش و ظرفیت سازی در دکتری انجام داد بر اساس نقشه جامع علمی کشور، سند چشم انداز و برنامه پنجم توسعه بوده؛ بنابراین منطقی است که دولت بعدی هم پاسخگوی این اسناد بالادستی باشد.

وی ادامه داد: اگر قرار باشد پذیرش دانشجوی دکتری در دور بعدی کاهش یابد بر خلاف مقررات عمل شده، آنچه وزارت علوم نسبت به آن اقدام کرد نه تنها من درآوردی نبود بلکه مطالبه جامعه برای ادامه تحصیل در این مقطع به شمار می آید.

معاون آموزشی وزارت علوم تاکید کرد: تمام اقدامات صورت گرفته در زمینه پذیرش و افزایش تعداد دانشجویان در مقطع دکتری بر اساس فرایندهای کاملاً مشخص و قانونی بوده و معتقدیم دولتهای بعدی با حفظ کیفیت و حتی اعمال ظرفیت بیشتر به این روند کمک می کنند.

نادری منش با بیان اینکه بعدیها باید خودشان در زمینه حفظ مصوبات قانونی در پذیرش دکتری پاسخگو باشند، گفت: اما باید توجه کرد به طور طبیعی در این زمینه نیاز به بودجه و زیرساخت کافی احساس می شود، اگر بپذیریم که دانشگاه موتور توسعه کشور است باید به این بخش از اقتدار نظام با نگاه ویژه از نظر بودجه ای و قانونی نگاه کند.

۱۳۹۲-۲-۱۷ ۲۲:۴۵:۱۹ +۰۴:۳۰۶ اردیبهشت, ۱۳۹۲|دکتری سراسری|۱۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
s
s

تو رو خدا هر كار ميخايد بكنيد ما كه شديم موش آزمايشگاهي شما.. ولي تو رو خدا منابع رو هرچه زودتر اعلام كنيد.. اينكه زبان هس يا نه بايد مدرك داشته باشيم ..استعدادهم.. وخواهشا امتحان از صب تا شب نباشه..نميتونيم از اطلاعاتمون استفاده كنيم خسته ميشيم.

سهند
سهند

درود بر پیام عزیز

آقا یه سوال
به نظرت در آزمون 93 با توجه به تغییر دولت ممکنه شیوه ی آزمون عوض بشه؟
مثلا به روال قبل برگرده یا تشریحی بشه؟

یه سوال دیگه
به نظرت در آزمون 93 احتمال داره نمره منفی زبان رو بردارن؟ آخه امسال حذف نمره منفی زیاد اعتراض بدنبال نداشت!!!

شیمی
شیمی

سلام.می خواستم بپرسم که من مدرک زبان ندارم با توجه به اینکه رزومم خوبه ممکنه منو به خاطر این موضوع تو مصاحبه رد کنن؟

سلام
خیر. آشنایی با زبان خارجی تنها یکی از عوامل موثر در مصاحبه است.

علي
علي

سلام
من تو گرايشم رتبه ام شده 290 و تا 322 مجاز روزانه است و 130 نفر ظرفيت روزانه هاست . به نظزتون امكان دعوت به مصاحبه دارم؟

سحر
سحر

17
اما یه سوالی که هست اقا پیام اینکه پس چرا 250 نفر در گرایش مارو دعوت به مصاحبه میککند در صورتی که جمعا 45نفر میخواین؟این یه جورایی سر کار گذاشتن نیس؟

محمد
محمد

سحر خانم سلام
250 نفر به مصاحبه دعوت نخواهند شد، هر کسی که مجاز شده حتی به روزانه امکان داره اگه مثل پارسال باشه دعوت نشه و حدودا 1.5 برابر دعوت بشن مثلا اگر 45 نفر بخواد حدود68 نفر و اینها به 5 جای مختلف.
دیگه بقیه روزانه ها شانسشون خیلی کمه چه برسه به مجازین شبانه و فقط خواستن بگن مجاز شدن.

نادر
نادر

محمد عزيز در دعوت به مصاحبه فاكتور هاي ديگه اي هم ملاكه. مثلا اينكه رتبه هاي پايين تر از ما ها پرديس ها رو دوست نداشته باشن بزنند. به همين دليل در غير روزانه 5 برابر روزانه ها افراد رو به مصاحبه دعوت مي كنند. ضمنا امسال اولين باريست كه پرديس ها رو سنجش ارزيابي مي كنه. پس قابل توجه غير روزانه هايي كه مجاز شده اند. اصلا ناراحت نباشند. اگر رتبه هان در رنج 5 برابر ضريب دعوت روزانه است دست به كار شن كه تو مصاحبه خوب بدرخشن!

سحر
سحر

سلام به مشاورین عزیز
من در گرایش حقوق عمومی رتبه من از بین ۱۲۰۰نفر شده ۱۳۸و تا رتبه ۶۹به روزانه دعوت شدندو تا رتبه ۲۵۰به نوبت دوم و دانشگاههای پردیسوجمعا روزانه و پردیس ۴۵نفر میگیرن می خواستم بدنم که به نطر شما به مصاحبه پردیس دعوت میشم؟؟؟

پاسخ دادن

پیام
پیام

شانست کمه…

پیام
پیام

پردیس کیش شاید…

کامران
کامران

براتون آرزوی موفقیت می کنم،میشه معدل موثرتونو بدونم؟

امیر
امیر

دعوت میشی اکثرن پردیس ها رو نمیزنن خیلی کمه کسی 50 میلیون خرج دکتری کنه

امیدی
امیدی

فکر می کنی کمه من دیدم چه خبره اتفاقا خیلی هم رقابته

محمد
محمد

واقعا که!! شبانه وپردیس های پولی رو جایگزین روزانه ها کردن و انوقت حرف از کاهش ظرفیت در دولت بعدی…

معترض
معترض

موافقم. امیر کبیر با اون همه استاد تو جامدات 6 تا دانشجو میگیره که سه تاش شبانه است!!! آخه این کجاش عدالته!!!! پول داری بیا درس بخون….

مرتضی
مرتضی

امیدوار م وزیر علوم بعدی دوره های پولی رو به کل حذف کنه

بیتا
بیتا

سلام
آخه کدوم افزایش؟

امسال که ظرفیتها نصف شده مگه کمتر هم قراره بشه؟