مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم

دروس در سطح کارشناسی

ساختمان داده و طراحی الگوریتم ها

اصول ساختمان داده‌ها تألیف هرویتز

ساختمان داده‌ها با استفاده از پاسکال تألیف تننباوم

ساختمان داده‌ها، CLRS

اصول الگوریتم های کامپیوتر تألیف هرویتز

الگوریتم ها و ساختمان داده تألیف ای‌هو

دروس در سطح کارشناسی ارشد

سیستم های عامل پیشرفته

استالینگز، (1390)، سیستم‌های عامل (ترجمه: حسین پدرام، محسن صدیقی مشکنانی)، انتشارات شیخ بهایی.

شاتس، سیلبر و پیتر، گالوین (1393)، مفاهیم سیستم‌های عامل (ترجمه: پری‌سیما) انتشارات آشیان.

Midern Operating Systems. Tanenboum, Anderew S. Prentice Hall Pub. (2007)

پایگاه داده های پیشرفته

دیت، سی جی (1394)، پایگاه داده پیشرفته (ترجمه: علی طوفانزاده مژدهی)، انتشارات اورنگ.

طوفانزاده مژدهی، علی (1393)، هزار مسأله چند گزینهای در پایگاه داده پیشرفته، انتشارات اورنگ.

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری