انتخاب مهم‌ترین منابع آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم، اولین قدم جهت کسب آمادگی و موفقیت در این امتحان است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 1400-1401 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم هستند.

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 1400 رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم که در دفترچه ثبت نام دکتری 1400 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

منابع آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

منابع آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر - نرم ‌افزار و الگوریتم

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

منابع آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم افزار و الگوریتم

دروس در سطح کارشناسی

ساختمان داده و طراحی الگوریتم ها

اصول ساختمان داده‌ها تألیف هرویتز

ساختمان داده‌ها با استفاده از پاسکال تألیف تننباوم

ساختمان داده‌ها، CLRS

اصول الگوریتم های کامپیوتر تألیف هرویتز

الگوریتم ها و ساختمان داده تألیف ای‌هو

دروس در سطح کارشناسی ارشد

سیستم های عامل پیشرفته

استالینگز، (1390)، سیستم‌های عامل (ترجمه: حسین پدرام، محسن صدیقی مشکنانی)، انتشارات شیخ بهایی.

شاتس، سیلبر و پیتر، گالوین (1393)، مفاهیم سیستم‌های عامل (ترجمه: پری‌سیما) انتشارات آشیان.

Midern Operating Systems. Tanenboum, Anderew S. Prentice Hall Pub. (2007)

پایگاه داده های پیشرفته

دیت، سی جی (1394)، پایگاه داده پیشرفته (ترجمه: علی طوفانزاده مژدهی)، انتشارات اورنگ.

طوفانزاده مژدهی، علی (1393)، هزار مسأله چند گزینهای در پایگاه داده پیشرفته، انتشارات اورنگ.

انجمن تخصصی آزمون دکتری مهندسی کامپیوتر – نرم‌افزار و الگوریتم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 1400-1401 و زمان آزمون دکتری 1400 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.