به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه سمنان در راستای اجرای ماده 8 ” آیین نامه  ارایه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر ” به شماره 22354/و مورخ 2/3/91 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از بین دانش آموختگان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی ( روزانه و شبانه) فقط در نیمسال اول سال تحصیلی 93-92 در دوره دکتری بدون آزمون کتبی با انجام مصاحبه در رشته گرایش هایی که به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام ظرفیت گردیده است، دانشجو می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

  • ·        متقاضی باید تا ساعت 24 مورخ 92/3/10  (غیرقابل تمدید ) از طریق پیوند موجود در تارنمای دانشگاه سمنان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه به نشانی golestan.semnan.ac.ir   

فقط به صورت اینترنتی ثبت نام نماید. توصیه می شود قبل از اقدام به ثبت نام، متن اطلاعیه به طورکامل و با دقت مطالعه گردد.

  • ·         ارایه درخواست و دارا بودن شرایط لازم به هیچ عنوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد.
  • ·         مدارکی که بایستی در سامانه ثبت نام، بارگذاری شوند باید با فرمت PDF یا JPEG با کیفیت مطلوب تهیه شوند.
  • ·        گواهی ثبت نام را برای پیگیری های بعدی نگهداری نمایید.

شرایط عمومی متقاضی

1- دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

2- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از حیث خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

شرایط اختصاصی متقاضی

1– فقط دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای دولتی داخل( روزانه و شبانه) می توانند برای ورود به مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان با انجام مصاحبه اقدام به ثبت نام نمایند.

2- متقاضی باید حداکثر در 4 نیمسال تحصیلی از مقطع کارشناسی ارشد دانش آموخته شده باشد.

تبصره: به دلیل تغییر آیین نامه قدیم موضوع این اطلاعیه و ابلاغ دیرهنگام آیین نامه جدید به دانشگاه، فقط دانش آموختگان دانشگاه سمنان که حداکثر در 5 نیمسال دانش آموخته گردیده اند استثنائاً برای سال تحصیلی 93-92 می توانند متقاضی شوند.

3- متقاضی باید دارای رتبه اول تا سوم مقطع کارشناسی ارشد به لحاظ میانگین کل با احتساب نمره پایان نامه
( با درجه عالی ) در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشد.

4- متقاضی باید پایان نامه کارشناسی ارشد را با درجه عالی دفاع کرده باشد.

5- متقاضی باید دارای حداقل دو مقاله علمی باشد.

6-مقالات علمی باید مستخرج از پایان نامه کارشناسی ارشد متقاضی باشد و در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر علمی یا بین المللی ISI ، ISC  چاپ شده باشد یا دارای پذیرش قطعی برای چاپ از مجله علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI  ، ISC در زمان ارایه درخواست باشد.

7– از زمان دانش آموختگی متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد تا شروع دوره دکتری ( نیمسال اول 93-92) نباید بیش از چهار نیمسال تحصیلی سپری شده باشد.

8- رشته- گرایش کارشناسی ارشد متقاضی باید با رشته گرایش مورد تقاضای وی در دوره دکتری مرتبط باشد ( تشخیص ارتباط با گروه آموزشی مجری دوره دکتری در دانشگاه سمنان می باشد).

مدارک لازم برای ثبت نام اینترنتی

1– یک قطعه عکس 4*3  با فرمت JPEG با کیفیت dpi 300

2- تصویر شناسنامه   با فرمت JPEG با کیفیت dpi 300

3- تصویر کارت ملی   با فرمت JPEG با کیفیت dpi 300

4- گواهی دانش آموختگی دوره کارشناسی   با فرمت  PDF.

5- ریزنمرات تایید شده دوره کارشناسی   با فرمت PDF ( در یک فایل تهیه شود).

6- گواهی دانش آموختگی دوره کارشناسی ارشد   با فرمت PDF .

7- ریزنمرات تایید شده دوره کارشناسی ارشد   با فرمت PDF ( در یک فایل تهیه شود).

8- گواهی رتبه دانش آموختگی کارشناسی ارشد با قید تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی و تعداد نیمسال های تحصیل.

9- تصویرصفحه اول و چکیده پایان نامه کارشناسی ارشد.  با فرمت PDF ( در یک فایل تهیه شود).

10- تصویر مدرکی معتبر( صورتجلسه دفاع از پایان نامه) دال بر درجه دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد،  با فرمت PDF .

11- تصویر صفحه اول مقالات علمی ( مستخرج از پایان نامه ) چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI ، ISC.  با فرمت PDF .

12-تصویر صفحه اول مقالات علمی ( مستخرج از پایان نامه ) پذیرش شده در مجلات علمی- پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی ISI، ISC  به همراه نامه پذیرش قطعی برای چاپ مقاله مذکور. با فرمت PDF  ( برای هر مقاله، یک فایل یک پارچه تهیه شود).

 

13- در صورت لزوم تصویر گواهی های مربوط به بندهای زیر:

الف- دانشجوی نمونه کشوری در دوره کارشناسی ارشد.

ب- رتبه اول المپیادهای علمی- دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی ارشد.

پ- دانش آموخته رتبه اول در دوره کارشناسی( دانش آموخته در حداکثر 8 نیمسال ).

ت- دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش آموزی.

ث- رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره های  خوارزمی ، جوان خوارزمی، رازی و فارابی در دوره کارشناسی ارشد با مشارکت حداقل 35 درصد.

14- پرداخت وجه غیرقابل استرداد به مبلغ 300000 ریال ( سیصد هزار ریال) به حساب 2941019466 بانک تجارت شعبه دانشگاه سمنان کد 29410 به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه سمنان از طریق سامانه ثبت نام اینترنتی.

تذکر:

–      مدارک ناقص و مدارکی که به غیر از روش ثبت نام اینترنتی ارسال شوند بررسی نخواهند شد.

–      متقاضیان صرفاً می توانند در یکی از رشته – گرایش های همنام یا مرتبط با رشته –گرایش کارشناسی ارشد خود داوطلب شوند.( چنانچه داوطلبی متقاضی شرکت در 2 یا چند رشته- گرایش مرتبط با رشته کارشناسی ارشد خود می باشد می تواند برای هر رشته گرایش، مستقلاً ثبت نام نماید).

–      متقاضیان واجد شرایط در زمان مقرر برای مصاحبه علمی دعوت خواهند شد.

( اطلاعیه مربوطه از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان و سایت دانشکده اعلام خواهد شد، لذا از مراجعه و تماس غیر ضروری خودداری فرمایید).

–      متقاضیانی که به مصاحبه دعوت می شوند بایستی در زمان مصاحبه علاوه بر مدارک درخواستی دانشکده ، اصل کلیه مدارک ارسالی از طریق ثبت نام اینترنتی را به همراه داشته باشند و به دانشکده مربوطه تحویل نمایند.

–      ارایه درخواست، دارا بودن شرایط لازم و دعوت به مصاحبه به هیچ عنوان به منزله پذیرش نمی باشد و هیچ حقی را برای متقاضی ایجاد نمی کند. پذیرش داوطلب منوط به ارزیابی و امتیازدهی به فعالیت ها و سوابق داوطلبان و در نتیجه اولویت بندی متقاضیان مصاحبه شده توسط دانشکده و تایید شورای هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه سمنان می باشد.

–      پذیرش قطعی منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور می باشد.

–     اسامی پذیرفته شدگان نهایی و ذخیره از طریق سایت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سمنان برای ثبت نام اعلام خواهد شد. بدیهی است عدم مراجعه و ثبت نام پذیرفته شده در موعد مقرری که اعلام خواهد شد به منزله انصراف از تحصیل در مقطع دکتری بدون آزمون دانشگاه سمنان تلقی می گردد و بلافاصله از افراد واجد شرایط اولویت بعدی ( ذخیره ) ثبت نام به عمل خواهد آمد.

اصلاحیه پذیرش بدون آزمون دکتری دانشگاه سمنان