تاثیر آزمون کتبی دکتری صد در صد است. این را بخصوص به شمایی می گوییم که رزومه قوی دارید؛ چندین سال سابقه تدریس ، مقالات متعدد ، ثبت اختراع و …

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

این را همین اول کار گفتیم که خیالتان را آسوده کنیم. این را گفتیم تا وقتی نتایج اولیه اعلام شد اعتراض نکنید که “این چه وضعی است ؟ مگر وزن آزمون کتبی 100٪ است؟”. بله مطمئن باشید؛ صد در صد.  به درست و غلط آن کار نداریم اما فعلا که این طور است. تا نمره لازم در آزمون کتبی را نگیرید رزومه تان یک درصد هم کمک تان نخواهد کرد. شما که فلان استاد قرار است هوایتان را داشته باشد هم از این قاعده مستثنی نیستید. باید روز مصاحبه آنجا باشید تا کمک تان کند!

نه! منظورم این نبود! نگفتم دست از کار روی مقاله هایتان بکشید. برعکس! زودتر تمام شان کنید و بفرستید. پذیرش مقاله ها طول می کشد و مقاله بعد از مصاحبه هم نوشداروی بعد از مرگ سهراب است. روی مقاله هم کار کنید. اما حواستان باشد دارید برای آن طرف پل سفره می اندازید. تا از پل رد نشوید نمی توانید سر سفره ای که انداخته اید بنشینید و لذتش را ببرید.

خلاصه مواظب کارهایتان باشید! مواظب باشید کارهایتان گول تان نزنند. هر چه کار عملی و علمی و تحقیق و تدریس دارید بگذارید توی صندوقچه و درش را محکم قفل کنید . کارهایتان دوست دارند دلبری کنند. شل تان کنند که ما را داری و خیلی لازم نیست به خودت فشار بیاوری. پس مواظب کلاهبرداری شان باشید. وقتی روز مصاحبه شد در صندوچه را باز کن و به داشتن شان افتخار کن. فعلا بچسب به آزمون کتبی! این را همین امروز گفتیم. امروز که 154 روز تا آزمون کتبی مانده است.

راستی نظرهایتان خیلی امیدوار کننده بود. خیلی ها شروع کرده اند و عده ای به آمادگی کامل هم رسیده اند. شما چطور؟ شروع کرده اید؟ قرار شد اینجا جمع شویم و همین چیزها را بگوییم. خجالت نکشید. تنبلی هم نکنید. بنویسید چند ساعت در روز میخوانید. برنامه تان چیست ؟ میخواهید به چند ساعت برسانید؟ یادتان باشد میخواهیم با هم جلو برویم. پس همدیگر را فراموش نکنیم!

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری