سلام دوستان خوبم حال شما چطور است ؟ امیدوارم همگی خوب باشید و در تدارک آمادگی برای شروع سفر کنکور . سفری که تا سرمنزل مقصود یک سالی طول خواهد کشید. آیا خود را برای این سفر آماده کرده اید؟ آیا بار سفر را بسته اید و توشه مناسب را مهیا نموده اید؟ اصلا به چیزهایی که در این سفر نیاز دارید فکر کرده اید؟ نظرات تان در نوشته قبلی مان نشان می دهد که خیلی از شماها به توشه سفر فکر کرده اید و کم و کسری های توشه خود را نیز به ما  گوشزد کردید تا به همراه بیاوریم. تا الان ایجاد انگیزه، برنامه ریزی موثر، مدیریت زمان و روش های صحیح مطالعه را در کوله بار خود قرار داده ایم و کم کم کوله بار شما را نیز از آنها پر می کنیم. شما فقط به بقیه توشه راه فکر کنید و ما را در جریان بگذارید تا چیزی را از قلم نیندازیم . فراموش نکنید ما منتظریم! میخواهیم خیلی زود حرکت کنیم، خیلی زود!

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

درمطلب قبلی خیلی از بچه ها از شکست سال گذشته گله داشتند. حرف شان این بود که  شکست خورده ایم و طعم تلخ شکست مانع تلاش مجدد است. ما در همین جا خیلی سفت و سخت مخالفت خود را با این نظر اعلام می کنیم. بگذارید با یک داستان آشنا شروع کنیم. داستان مورچه ای که میخواهد دانه گندم را از دیوار به بالا ببرد و بارها و بارها آن دانه از دهانش بر زمین می افتد و … . به نظر شما دلیل این  همه تلاش و پشتکار این مورچه چیست؟ چرا تا بردن گندم به بالای دیوار دست از تلاش بر نمیدارد؟ فکر نمی کنید به این خاطر است که با تمام وجود به راهی که می رود اعتقاد دارد و به چیزی جز رسیدن به هدف نمی اندیشد؟

دوستان خوبم خواستن با تمامی وجود اولین قدم در رسیدن به هدف است. زمانی که با تمامی وجود به این اعتقاد برسیم، اگر در رسیدن به هدف شکست هم بخوریم ناامید نمی شویم و بجای ناامیدی به دنبال دلایلی که سد راه ما شده است می گردیم و با رفع آن موانع خود را به هدف نزدیک تر می کنیم حال این موانع هر چه میخواهد باشد. لابد مصاحبه ها را هم پیگیری می کنید و حتما دیده اید که در بین رتبه های برتر هم خیلی ها طعم شکست را هم چشیده اند. البته قبول دارم که طعم تلخی دارد اما این تلخی مانند طعم دارو است که کام ما را تلخ می کند اما درمان را در پی دارد. پس تجربیات ارزشمند خود را توشه ای دیگر از سفر کنید و قدم در راه گذارید. قدمی محکم تر از سالهای قبل.  وقتی پیروزی نهایی از راه برسد طعم شیرین شکست های قبلی را نیز احساس خواهید کرد. مطمئن باشید.

همچون گذشته منتظر نظرات و پرسش های شما هستیم. شاد و موفق باشید.

مشاور

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری