سلام دوستان خوبم.  چه خبر؟ توانستید این هفته توان خودتان را برای شروع تلاش بسنجید؟ آیا راههای بیشتر شدن توان خود را بررسی کردید؟ آیا کمربندها را بسته اید و آماده اید تا از این توان صد در صد استفاده را ببرید؟ اگر آماده اید ابتدا این فرم را  دانلود کنید.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانلود فرم مدیریت زمان مطالعه

این فرم دارای سه جدول است:

جدول اول جدول زمانبندی و برنامه ریزی درسی است. در این جدول ابتدا برنامه های ثابت روزانه خود مانند ساعات کار یا کلاس دانشگاه را حاشور بزنید اینها ساعاتی را تشکیل می دهد که شما نمی توانید در مورد آنها برنامه ریزی کنید و ساعات باقی مانده ساعاتی است که باید با برنامه ریزی صحیح به درستی از آن استفاده کنید. حال قبل از شروع برنامه ریزی سری به جدول تعیین اولویت های روزانه بزنید و در آنجا کارهای هر روز خود را بر اساس اولویت آنها بنویسید و زمان مورد نیاز برای هر یک را تخمین بزنید. سپس با مراجعه به جدول قبلی و با توجه به زمان لازم برای هر اولویت, آنها را در برنامه خود جای دهید.

اگر به جدول زمانبندی و برنامه ریزی درسی توجه کنید در انتهای آن ستونی را تحت عنوان “ارزیابی به درصد” خواهید دید. شما می بایست هر شب میزان عمل خود به برنامه آن روز را به درصد در این جدول بنویسید.

دلایل احتمالی که موجب شده است نتوانید به برنامه خود عمل کنید را در جدول شناسایی عوامل مزاحم بنویسید. اگر این عوامل در طی روزهای آینده نیز تکرار شد کنار آن عامل در جدول عوامل مزاحم در ستون تکرار علامت بزنید تا به این طریق عوامل مزاحم اصلی در اجرای برنامه خود را شناسایی کرده و برای هفته های بعدی درصدد رفع آنان برآیید. برای جبران ساعات از دست رفته در طی همان هفته نیز بهتر است در برنامه خود حداقل یک نیم روز را خالی بگذارید تا در صورت نیاز از آن جهت عقب نماندن از برنامه خود استفاده نمایید.

دوستان خوبم فراموش نکنید مثل همیشه ما اینجا منتظر شنیدن تجارب شما هستیم و آماده ایم تا در صورت بروز هر مشکل در برنامه درسی تان شما را یاری نماییم. پس با ما همراه باشید.

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری