سلام دوستان خوبم حال شما چطور است؟ از درسها چه خبر؟ امیدواریم که روز به روز بهتر و بهتر پیش برود. این هفته در ادامه مطلب هفته گذشته می خواهیم به مساله مهمی که برخی از دوستانتان مطرح کردند بپردازیم. شکایت آنها در مورد کتاب های زیادی که در هر مبحث باید بخوانند بود. به نظر شما با این همه کتاب چه می توان کرد؟ قطعا با این زمان محدود و مشغله های گوناگون و سرفصل های زیاد دروس، خواندن بیش از 5 یا 6 کتاب و شاید هم بیشتر در هر مبحث ما را با تعداد زیادی کتاب رو به رو خواهد کرد که نه فرصتی برای خواندن تمامی آنها هست و نه می توان به راحتی آنها را کنار گذاشت و نتیجه چیزی جز استرس نخواهد بود. اما استرس را کنار بگذارید زیرا ما در اینجا راه حلی داریم که به شرط اینکه کمال گرایی را کنار بگذارید به شما کمک خواهد کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

در ابتدا بیایید نگاهی به کتاب های روبرو در یکی از مباحث خود بیاندازیم. وقتی به فهرست مطالب آنها نگاه می کنید تقریبا مشترک است به علاوه برخی از آنها را قبلا  برای کنکور کارشناسی ارشد یا در زمان تحصیل در آن مقطع خوانده اید و شاید خلاصه هایی نیز از آن داشته باشید که مفید باشد. توصیه های دوستان و اساتید را هم در اینجا مورد توجه قرار دهید و با توجه به اطلاعات بدست آمده از آنها و اطلاعات قبلی خودتان یک یا دو کتاب را که عمده مطلب این مبحث را پوشش می دهد انتخاب کرده و شروع به مطالعه نمایید. نگران دیگر کتاب ها نیز نباشید پس از اتمام کتاب های انتخابی و مسلط شدن بر آنها به سراغ دیگر کتاب ها بروید و آنها را به صورت تطبیقی با کتاب های خوانده شده مورد مطالعه قرار دهید. در مطالعه تطبیقی به بررسی سطحی مطالب کتاب جدید خواهید پرداخت تا مباحثی که در کتاب های قبلی عنوان نشده بود را پیدا کنید و پس از یافتن مطالب جدید به مطالعه آنها بپردازید. در این صورت دیگر مجبور نیستید زمان زیادی را برای خواندن مطالب تکراری بگذارید و در عین حال خیالتان راحت است که تمامی مطالب را تحت پوشش قرار داده اید.

در ادامه مطالعات خود نیز به منظور تسلط بر مباحث می توانید از خلاصه هایی که خود تهیه نموده اید و یا کتب خلاصه مباحث موجود در بازار و همچنین تست های سال های گذشته دکتری و کارشناسی ارشد رشته خود استفاده نمایید. بدین ترتیب تا زمان آزمون چندین و چند بار مباحث را دوره خواهید نمود و بر تسلط شما افزوده می شود و بجای اینکه تمامی زمان خود را برای خواندن مطالب جدید بگذارید، هم تمامی مطالب را پوشش می دهید و هم از زمان باقی مانده به منظور تسلط بیشتر مباحث استفاده خواهید نمود.

دوستان خوبم در آخر  کلام نیز مثل همیشه یادآوری می کنیم که ما اینجا هستیم و آماده شنیدن تجارب ارزشمند شما در فرایند مطالعه تان می باشیم. پس با ما همراه باشید.

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری