سلام دوستان خوبم امیدوارم خوب و خوش و قبراق به تلاش خود ادامه دهید. این هفته در ادامه مبحث هفته های قبل می خواهیم به راهکارهای ایجاد انگیزه بپردازیم. اگر به خاطر داشته باشید اولین راهکار ایجاد انگیزه را تمرکز بر هدف عنوان نمودیم. البته نه هر هدفی، منظور ما هدفی است که روشن و عینی باشد، بتوان به آن دست یافت و مورد علاقه و منطبق با توانمندی های ما باشد. در صورت انتخاب چنین هدفی باید دایم به یادمان باشد و بر آن تمرکز کنیم. این مساله تاثیر بسیار زیادی در افزایش انگیزه ما در رسیدن به هدف دارد. علاوه بر این راهکارهای دیگری نیز در ایجاد و افزایش انگیزه موثر است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دوستان خوبم چقدر رشته خود را می شناسید؟ چقدر به کاربرد رشته خود آگاهی دارید؟ شما که قرار است دکتری تخصصی بگیرید، چقدر نسبت به تخصص خود آگاهی دارید؟ درمورد رشته خود و کاربردهای آن بیشتر مطالعه کنید. هرچه آگاهی شما نسبت به رشته و تخصصتان بیشتر شود، بهتر می توانید برای ادامه مسیر تصمیم بگیرید. در این صورت بدون سردرگمی می توانید هدف خود را مورد ارزیابی قرار دهید و در صورت اطمینان با انگیزه بیشتر به مسیر خود ادامه دهید. در این مسیر سعی کنید تفکرتان را نسبت به رشته خود مثبت کرده و همچنین به دروس نگاه کاربردی داشته باشید. در این مقطع دیگر دروس صرفا یکسری مطلب تئوریک نیست پس با نگاه کاربردی به آن می توان انگیزه را برای تلاش بیشتر نمود.

به علاوه نکته دیگر در ایجاد و حفظ انگیزه در مسیر کنکور خویشتن پنداری مثبت است. تا زمانی که توانایی خود را در رسیدن به هدف قبول نداشته باشیم چگونه می توانیم از انگیزه صحبت کنیم؟؟؟ هر روز پیام های دوستان زیادی را در این سایت می بینیم که مبنی بر عدم خویشتن پنداری مثبت است. نگرانی آنها در سوالاتی همچون این موارد قابل مشاهده است: من از دانشگاه شهرستان مدرک گرفتم، من دانشگاه آزادی بودم، من معدلم پایین است، من رزمه ضعیفی دارم، آیا امکان قبولی در دانشگاه سراسری هست؟ در پاسخ به این دوستان باید گفت که قبولی های سال های گذشته نیز شرایطی جدای شرایط شما نداشته اند، اما موفق شده اند. پس اگر تصمیم به ادامه تحصیل دارید بجای نگرانی تلاش خود را بیشتر کنید. سپس خود و تلاشتان را باور کنید و با باور قلبی خود این مساله را به بقیه ثابت نمایید. این اعتماد به نفس یکی از کلیدهای موفقیت شما در روز مصاحبه نیز خواهد بود. البته حرف من ایجاد اعتماد به نفس کاذب نیست، بلکه تلاش بیشتر برای جبران کاستی های گذشته است. بدین صورت هیچ کدام از موارد عنوان شده سد راه شما نخواهد شد.

دوستان خوبم در آخر یادآوری میکنم که مثل همیشه ما اینجا منتظر شنیدن تجارب شما هستیم و آماده ایم تا در صورت بروز هر مشکل در مسیر کنکور شما را یاری نماییم. پس با ما همراه باشید و مانند دیگر دوستان خود نظرات و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

شاد و موفق باشید

مشاور

اینستاگرام آزمون دکتری