ضرورت آزمون استعداد تحصیلی در کنکور دکتری

//ضرورت آزمون استعداد تحصیلی در کنکور دکتری

مدرسان شریف

ضرورت آزمون استعداد تحصیلی در کنکور دکتری

از ابهامات داوطلبان آزمون دکتری، ضرورت برگزاری آزمون استعداد تحصیلی است که رییس سازمان سنجش آموزش کشور در باره آن اظهار کرد: آزمون استعداد تحصیلی آزمونی مشابه GRE است که در بزرگترین دانشگاه‌های دنیا هم برگزار می‌شود. درواقع در دانشگاه‌های معتبر جهان برای پذیرش یک دانشجو در ابتدا آزمون GRE و سپس آزمون زبان گرفته می‌شود تا پس از طی این مراحل، داوطلب بتواند وارد فرآیند ارزیابی سوابق آموزشی و پژوهشی شود. در نتیجه برگزاری این دو آزمون مورد قبول در تمامی دانشگاه‌های دنیا و یک روند کلی در این زمینه است.

خدایی در مصاحبه با ایسنا با اشاره به اینکه نحوه عملکرد دانشجویان در آزمون کتبی و نحوه عملکرد آنها در آزمون استعداد تحصیلی با یکدیگر همبستگی دارند، گفت: اما این امر باعث نمی‌شود که هیچ کدام از این آزمون‌ها حذف شود. زیرا هدف از برگزاری این آزمون‌ها، نه فقط سنجش میزان معلومات دانشجو، بلکه انتخاب دانشجویان برتر از میان تمام متقاضیان ورود به دوره دکتری است.

 

۱۳۹۲-۱۰-۲۰ ۰۷:۱۰:۵۷ +۰۳:۳۰۱۵ دی, ۱۳۹۲|دکتری سراسری|۱۷ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
sana
sana

baba estedado hame dar ye had mizanan,taze bachehaye har goroh ba ham sanjide mishan

محسن
محسن

خطاب به دوستان
بجای اینکه سطح سیستم رو بیاریم پایین تا هم اندازه توانایی خودمون بشود
سطح توانایی های خودمون رو بکشیم بالا

صبا
صبا

آره واقعأ استعداد خوندني نيست.اسمش استعداده ديگه.

احسان
احسان

دوستان عزیز لطفایکی یه راه حل ساده واسه زدن سوالات استعداد ارایه کنه من که دیگه ناامید شدم

علی
علی

استعداد تحصیلی که بد نیست، یکم دقت کنید میتونید درصد خوبی را بزنید. من تا حالا اصلا کتابی در مورد استعداد نخوندم ولی پارسال 35 درصد زدم فقط یکم دقت میخواد.

navid89
navid89

کلا اینا تو همه چیز خودشونو با خارج مقایسه میکنن….؟؟؟!!!

سهیل ژئو
سهیل ژئو

اگر دلیل اینکه خارج انجام میده پس ما هم انجام بدیم قانعتون میکنه پس چرا فقط ورودی دانشگاه رو شبیه اونا انجام میدید.خارج شیوه تدریس دانشگاهش،امکانات آموزشی دانشگاهش، فارغ التحصیل شدن دانشگاهش و دوره های تحصیلی مقاطع دانشاهیش با شما خیلی فرق داره چرا اینارو مثه اونا انجام نمیدین؟

مژگان اثباتی
مژگان اثباتی

آخه ما همه چیمون باید به هم بیاددیگه!!!

صاد
صاد

راست میگی

وحیده
وحیده

باز این مسوولین بی فکر ما حرف زدن؟!!!تا الان که آزمون زبانو میگفتن در حد جهانی برگزار میشه که یه شبه تغییرش دادن و ایرانیش کردن!خوب استعداد تحصیلیم ایرانیش کنن دیگه!کدوم دانشگاه ما در حد جهانی هست که ضوابط پذیرشش در حد جهانی باشه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ساناز
ساناز

من که ضرورتی نمیبینم!

آسمان
آسمان

هر وقت دانشگاه هاتون مثل دانشگاهای خارج شد اونوقت شرایط ورودشو مثل دانشگاهای خارج کنید!
استعداد= معضل

سالک
سالک

کاش فقط یه ذره به ما رشته های علوم انسانی که سالهاست از مباحث ریاضی و حل مسائل فاصله گرفتیم فکر می کردن، که چه جوری این تست ها رو بزنیم!!!!

توانگر
توانگر

واقعا ازمون استعداد تحصیلی ربطی به استعداد تحصیلی نداره این یه مواد درسیه که آموزش ویژه میخواد و چنین چیزی نباید ملاک ورود به مرحله دکترا باشه.نوافق م که برداشته بشه ولی زبان باید باشه خداییش کسی در حد مقدماتی زبان ندونه امروزه کارش زاره

صاد
صاد

اونوقت هر کی که فرمولهای آماری بلد باشه خوب درصد بالاتری میزنه
خود استعداد تحصیلی اگر درست باشد با این سوالا حق خیلی ها ضایع میشه.

محمد
محمد

منم با شما موافقم. اصولاً سئوالات استعداد باید به صورتی باشه که نیاز به دانستن فرمولهای مختلف آماری و ریاضی نباشه. چراکه در رشته های علوم انسانی اکثر داوطلبان با این مشکل مواجه هستند و کسی که ریاضی خونده بالاتر میزنه

سمیه
سمیه

خوب بگیرن حذفش کنن، من که اصلا نمی تونم یه دونه از اونا رو حل کنم. امتحان استعداد تحصیلی واسه من صرف بیسکویت خوردن میشه!!!