مدرسان شریف  بسته مقاله نویسی  کتاب مصاحبه دکتری  هم آموز

ظرفیت پذیرش دانشجو در مقطع دکتری متناسب با تعداد اساتید

مدیر کل دفتر گسترش وزارت علوم از تصمیم تازه این وزارتخانه در ارائه ظرفیت به مقاطع تحصیلی خبر داد.

حسین حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر، گفت: سیاست کلی این است که تعیین ظرفیت برای دانشگاههای بزرگ کشور در اختیار هیأتهای امنای همان دانشگاهها باشد و از طرف دیگر آنچه مورد تاکید وزارت علوم است ظرفیت پذیرش در مقطع دکتری متناسب با تعداد اعضای هیإت علمی باشد.

وی ادامه داد: رعایت این نسبت از الزامات مورد تاکید وزارت علوم به شمار می آید؛ در صورتیکه در مقطع دکتری پنج دانشجو پذیرفته می شود تعداد استادان باید متناسب با میزان دانشجویان باشد.

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی افزود: اگر در گروهی تعداد اعضای هیأت علمی کم باشد و با توجه به اینکه یک عضو هیأت علمی می تواند همزمان راهنمایی چهار تا پنج دانشجو را بر عهده داشته باشد پس نمی توان ظرفیت بالایی به آن گروه اختصاص داد.

حسینی تاکید کرد: به زودی برای تمام رشته ها یک عدد مشخص برای تمام رشته ها به عنوان سقف پذیرش اعلام خواهیم کرد.

وی گفت: اگر دانشگاهها ظرفیت را متناسب با شرایط خود تطبیق ندهند تبعاتی به دنبال خواهد داشت که در این سالها نیز دانشگاهها لطمات زیادی را متحمل شدند.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
فرشته
فرشته

بابا ظرفیت هارو تو رو خدا بالا نبرید نه ظرفیت دانشجو نه استاد، بزارید هر کی علمش قویتره بره بالا، بزارین رقابت همچنان باشه، نزارین صندلی های دکتری هم مثل صندلی های خالی مقطع کارشناسی بشه..

دانشجو دکتری_سحر
دانشجو دکتری_سحر

لایک.

اقتصاد
اقتصاد

البته صندلی های خالی کارشناسی ناشی از رقابت یا عدم رقابت نیستاااا ، بلکه مسئله ورود و خروج دهه شصتی ها به هر مقطع تحصیلی مورد بحثه که حالا اثرات خودشو تو دکتری نشون می ده و این شوک موقت هم پس از سرریز اثراتش در مقطع دکتری خالی شده و تموم می شه …. د

مسعود
مسعود

دکتر فرجی، متشکریم…

samin
samin

واقعا که