ثبت نام آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی در حالی رو به اتمام است که نحوه ارزیابی متقاضیان پذیرش بدون آزمون این دانشگاه با ابهام زیادی همراه گردیده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست ، روال پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد به این صورت بود که متقاضیان می بایست پس از ثبت نام اینترتی و در فرصتی معین نسبت به ارسال مقالات و مدارک موید شرایط خاص خود اقدام می نمودند . اما در دفترچه سال جاری مطلبی در خصوص ارسال مدارک بعدی درج نگردیده است و سیستم پاسخگویی مرکز آزمون نیز ارسال مدارک را منتفی می داند.

در این حال سوالی که مطرح می شود این است که ارزیابی داوطلبان دکتری بدون آزمون بر چه اساسی صورت می پذیرد؟

آیا محل اخذ مدارک و معدل فارغ التحصیلی می توانند به عنوان تنها فاکتورهای ارزیابی داوطلبان به کار گرفته شوند ؟ یا اینکه این دانشگاه قصد دارد ارزیابی مدارک داوطلبان را در فرآیندی جدا و مشمول دریافت هزینه به شمار آورد؟ آیا هدف دعوت از تعداد زیادی داوطلب به مصاحبه و ارزیابی در جلسه حضوری است ؟ آیا این امر موجب امیدواری کاذب بسیاری از داوطلبان که شرایط ویژه ای ندارند نخواهد شد؟

بهتر است مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در آینده ای نزدیک نسبت به اطلاع رسانی شفاف در این زمینه اقدام نماید تا از اتلاف وقت داوطلبان این نوع پذیرش جلوگیری گردد. منتظر نظرات داوطلبان عزیز در این زمینه هستیم…

اینستاگرام آزمون دکتری