داوطلبان دوره دکتری نیمه‌متمرکز می‌توانند برای دریافت کارت ورود به جلسه آزمون دکتری 93 از روز سه‌شنبه ۱۳ اسفند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش خبرگزاری فارس، آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 1393 برای پذیرش دانشجو در 8 گروه آموزشی و 267 کد رشته امتحانی برگزار خواهد شد.

در این آزمون تعداد 240 هزار و 361 نفر ثبت‌نام کردند که از این تعداد 102 هزار و 234 نفر زن و 138 هزار و 127 نفر مرد هستند که این آمار نسبت به آمار آزمون دوره دکتری نیمه متمرکز سال 92 به تعداد 22 هزار و 495 نفر بیشتر است.

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور به منظور دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون و برگه راهنمای مربوط و همچنین نحوه برگزاری آزمون در روز دوشنبه 5 اسفند 92 بر روی سایت‌ سازمان سنجش قرار داده می‌شود و همچنین در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه 5 و 12 اسفند ماه نیز منتشر می‌شود.

همچنین کارت ورود به جلسه آزمون و راهنمای مربوط از روز سه‌شنبه 13 اسفند 93 بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند از روز سه‌شنبه 13 اسفند به سایت سازمان نسبت به دریافت پرینت کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنمای مربوط اقدام کنند.

آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال 93 طی یک جلسه در صبح روز جمعه 16 اسفند 92 در 53 شهرستان کشور و حوزه‌های امتحانی مربوط برگزار خواهد شد.

در این آزمون داوطلبان هر یک از رشته‌های امتحانی گروه‌های آموزشی علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر، علوم پزشکی، دامپزشکی و گروه آموزشی زبان سؤالات دروس تخصصی گروه آموزشی انتخابی، در مدت 120 دقیقه و هر یک از داوطلبان رشته‌های گروه‌های آموزشی علوم پایه و فنی و مهندسی به سؤالات دروس تخصصی گروه آموزشی امتحانی مربوط در مدت 150 دقیقه پاسخ خواهد داد.

تمام داوطلبان هر یک از 267 کد رشته امتحانی به 30 سؤال استعداد تحصیلی به مدت 60 دقیقه و  30 سؤال زبان خارجی انتخابی به مدت 30 دقیقه که در دفترچه شماره 2 یا دفترچه آزمون عمومی چاپ شده، پاسخ خواهند داد.

اینستاگرام آزمون دکتری