پردیس 2 دانشگاه شهید بهشتی تهران دانشجوی دکتری پولی جذب می نماید.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست ،  پردیس 2 دانشگاه شهید بهشتی در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکتری تخصصی، برای نیمسال  دوم سال تحصیلی 93-1392 در  24 رشته طبق ضوابط وزارت علوم تحقیقات و فناوری از طریق آزمون ورودی اختصاصی دانشجــوی دکتری تخصصی می پذیرد.

مشاهده رشته ها و ضرایب دروس آزمون داخلی دکتری پردیس 2 دانشگاه شهید بهشتی

شرایط داوطلبان و مشخصات رشته‌های تحصیلی مقطع دکتری برای شرکت در آزمون ورودی به شرح زیر است:

الف  شرایط عمومی

1 – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

2 – نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح.

ب  شرایط اختصاصی

1 – دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاه های داخل یا خارج کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: متقاضیان با مدرک تحصیلی معادل کارشناسی ارشد ، مجاز به شرکت در آزمون ورودی نیستند.

2 – داشتن حداقل میانگین کل 14 از 20 در مقطع کارشناسی ارشد و یا معادل آن برای دانشگاه‌های سایر کشورها.

3 – دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ 30/11/1392 می‌توانند در آزمون شرکت نمایند.

ج ‌- شیوه برگزاری آزمون تخصصی

آزمون ورودی مقطع دکتری تخصصی معمولا در دو مرحله  به صورت زیر برگزار می‌شود.  نمره کل داوطلب که ملاک پذیرش است  از ترکیب نمرات کسب شده در این دو مرحله حاصل می شود.

 1 – آزمون کتبی:

این آزمون به صورت تخصصی و مختص هر رشته برگزار میگردد. تاثیر نمره آزمون کتبی در پذیرش نهایی 50 درصد نمره کل داوطلب است.

 2 – بررسی سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی ومصاحبه :

در این مرحله سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی داوطلب توسط اعضاء هیئت علمی گروه آموزشی ذیربط بررسی و مصاحبه حضوری برگزار می شود. امتیاز قابل کسب دراین مرحله 50 درصد نمره کل داوطلب است.

تاریخ دقیق برگزاری مصاحبه همزمان با اعلام اسامی پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی متعاقباً، از طریق سایت پردیس اعلام می‌گردد .

 3 – نتایج :

مجموع نمرات کسب شده هر داوطلب از آزمون های مراحـل اول و دوم، تعییـن کننـده پذیرش نهایـی است.

 د جدول زمان بندی مربوط به برگزاری آزمون:

زمان آزمون در نیمه اول اسفند ماه 1392 خواهد بود. لطفا داوطلبان  برای اطلاع از مکان، روز و ساعت برگزاری آزمون برای هر رشته گرایش یک هفته پس از اتمام ثبت نام به http://www.sbu.ac.ir/pardis/PARDIS2  مراجعه نمایند.

 ه – هزینه تحصیلی (شهریه ):

 میزان تقریبی شهریه مقطع دکتری برای رشته /گرایشها  مختلف  در حدود  500 میلیون ریال برای 4 سال تحصیلی است. پرداخت شهریه برای کلیه پذیرفته شدگان الزامی است .

 و- محل تشکیل  کلاسها:

 کلاسهای درس در محل پردیس 2 دانشگاه واقع در تهران شهرک اکباتان تشکیل می‌شود.

 ح سایر اطلاعات مورد نیاز داوطلبان:

1 – تحصیل در دوره دکتری بصورت تمام وقت است.

 2 – چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاری امتحانات و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد یکی از شرایط فوق نبوده است بلافاصله از ثبت نام، شرکت در امتحان و یا ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

3 – در صورت تغییر شماره تلفن و آدرس اعلام شده، داوطلب باید مراتب را سریعاً به اطلاع واحد آموزش در پردیس برساند.

4 – در صورت قبولی، شروع به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو می‌باشد.

5 – حد نصاب وسقف لازم برای تشکیل کلاس های درس در هر رشته /گرایش، مطابق آئین نامه های داخلی دانشگاه شهید بهشتی رعایت خواهد شد و مطابق آنها دانشگاه تصمیم مقتضی را در خصوص تشکیل یا عدم تشکیل کلاس اتخاذ خواهد نمود و داوطلب حق هیچگونه اعتراضی را نخواهد داشت.

6– در صورت پذیرش داوطلب لازم است قبل از درخواست مجوز ارزیابی جامع دکتری، مدرک مربوط به اخذ نمره زبان انگلیسی بر اساس مواد مندرج در آئین نامه اجرایی دوره دکتری ارائه نماید.

7– نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان ذکور

 8– هریک از داوطلبان متقاضی سهمیه رزمندگان می توانند بر اساس خود که در بندهای “الف” تا “ج” ذیل آمده است.

(الف) رزمندگانی که بر اساس ماده 1 و تبصره های چهارگانه ماده مذکور در آئین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهاد گران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 31/6/1359 لغایت 31/6/1367حداقل شش ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند، لازم است پس از علامتگذاری در ثبت نام اولیه اینترنتی تصویر (اسکن) مدرک رزمندگی را بارگزاری کنند.

(ب) جانبازان 25% و بالاتر، فرزتد و همسر جانبازان و فرزندان و همسران آنان، و همچنین فرزندان و همسران شهدا، مفقودین و اسرا برای استفاده از سهمیه رزمندگان، لازم است پس از علامتگذاری در ثبت نام اولیه اینترنتی تصویر (اسکن) مدرک جانبازی را بارگزاری کنند.

(ج) براساس تبصره 2 ماده 10 آئین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلبان بسیجی به دانشگاهها مصوب 18/03/ 1368هیات وزیران وفانون اصلاح قانون مذکور مصوب 11/09/71 مجلس محترم شورای اسلامی، داوطلبانی که از سال 1368 به بعد یک نوبت با سهمیه رزمندگان در آزمون های ورودی پذیرفته شده اند، در صورتی که دارای حداقل مدت 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل باشند، می توانند در این آزمون با سهمیه رزمندگان شرکت نمایند.

9– 20 درصد(20%) ظرفیت پذیرش، به متقاضیان سهمیه ایثارگران، البته به شرط کسب حد نصاب لازم تعلق می گیرد.

10ثبت نام از داوطلبان برای آزمون ورودی دوره دکتری از شنبه 19/11/1392 لغایت شنبه  3/12 /1392 (قابل تمدید تا 10/12/1392) خواهد بود.

اینستاگرام آزمون دکتری