سلام دوستان خوبم! حال شما چطور است؟  خوب و خوش و سر حال و آماده هستید؟ امیدوارم که اینگونه باشد زیرا تنها 30 روز دیگر تا پایان مرحله اول سفرمان باقی است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

برخی از شما چند ماهی است که با ما هم سفرید و گرم تلاش و آماده کردن خود هستید. برخی نیز به تازگی به ما پیوسته اید، با دلهره و نگرانی از اینکه آیا می توانید در این سفر موفق باشید؟ امروز طرف صحبت من همه شما دوستان هستید. می خواهم در مورد کارهایی که در این 30 روز باقی مانده می توان انجام داد، صحبت کنیم. به امید اینکه بتوانیم از این روزها بهترین استفاده را بنماییم.

در این روزها چند کار ممنوع است اولین آن مقایسه خودتان با دیگران است. زیرا هر کسی سطح خاص خودش را دارد و با توجه به آن ممکن است نیاز داشته باشد 5 دور بخواند یا 1 دور. اینکه شما کمتر از دیگری خوانده اید ملاکی برای عدم موفقیت شما نیست حتی دیرتر یا زودتر شروع کردن نیز نمی تواند ملاکی برای تضمین موفقیت شما باشد زیرا هر کسی باید در این زمینه با توجه به داشته های قبلی و نوع خواندن خود، قضاوت بکند. مقایسه بدون در نظر گرفتن این موارد نه تنها درست نیست بلکه اضطراب آور است و اضطراب یکی از مواردی است که باید در این روزها از آن اجتناب کنید. حتی از افرادی که مضطرب هستند نیز تا حد امکان اجتناب نمایید. بجای آن تمرکز خود را روی درس ها بگذارید، در هر سطحی که هستید تست زدن را آغاز کنید و پس از سنجش سطح خود به سراغ خلاصه مباحث بروید و از آن ها برای دوره کردن مباحث و رفع اشکال استفاده نمایید. فراموش نکنید که زمان باقی مانده زمانی کلیدی است.

تمامی تلاشی که تاکنون انجام داده اید یک طرف و این زمان باقی مانده در طرف دیگر قرار دارد. می توانید از آن برای تثبیت داشته های خود استفاده کنید یا اینکه با از دست دادن آن سهم بزرگی از داشته های خود را نیز از دست بدهید. علاوه بر موارد عنوان شده برای اینکه بتوانید از این زمان به بهترین نحو استفاده کنید، نباید توجه به خواب کافی، خوراک مناسب و انجام ورزش را فراموش کنید. این ها مواردی هستند که می توانند سلامتی شما را حفظ نماییند و سلامتی تاثیر به سزایی در استفاده درست از زمان باقی مانده دارد. پس در کنار درس خواندن توجه کافی را به سلامتی خود نیز داشته باشید.

دوستان خوبم در این روزهای کلیدی باقی مانده با یادآوری داستان مردکمانگیر تنها بر هدف تمرکز کنید و با تمامی توان تلاش خود را بکنید، فرقی نمی کند چه زمانی آغاز کرده اید یا تا الان چند دور خوانده اید، فقط در حد توان تمام تلاش خود را بکنید. نگذارید پس از امتحان افسوسی باقی بماند، فقط تلاش کنید. فراموش نیز نکنید که ما تا لحظه آخر کنار شما خواهیم بود و تنهایتان نخواهیم گذاشت. شما فقط تلاش کنید. راز موفقیت در این روزهای باقی مانده همین تلاش است.

 

با آرزوی موفقیت برای تک تک شما

مشاور همراه

اینستاگرام آزمون دکتری