اسامی27هزار داوطلبی که در مرحله اول آزمون دکتری مجاز به انتخاب رشته شدند برای دعوت به مصاحبه تخصصی و بررسی سوابق علمی و پژوهشی ساعت20 امشب منتشر می شود.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار واحد مرکزی خبر با اعلام این خبر گفت: این داوطلبان برای مشاهده اسامی به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی Sanjesh.org مشاهده کنند.
دکتر حسین توکلی افزود: این تعداد افراد از بین49هزار داوطلبی که در مرحله اول مجــــــاز به انتخاب رشته شدند بر اساس رتبه و ظرفیت دانشگاه ها انتخاب شده اند.
وی اضافه کرد: داوطلبان دعوت شده برای مصاحبه علمی و بررسی سوابق علمی و پژوهشی از شنبه20اردیبهشت می توانند به دانشگاه های مربوط مراجعه کنند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: احتمال دارد هر دانشگاهی تقویم مصاحبه های علمی اش متفاوت باشد بنابراین به داوطلبان توصیه می شود به پایگاه های اطلاع رسانی دانشگاه های پذیرفته شده مراجعه کنند.
دکتر توکلی افزود: فرصت مصاحبه علمی و بررسی سوابق علمی- پژوهشی از20اردیبهشت تا7تیر است.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امتیاز این مرحله70 درصد است؛ که از این70درصد،50 درصد مربوط به سوابق آموزشی و پژوهشی و20 درصد مربوط به مصاحبه تخصصی است.
وی افزود: البته نمره آزمون کتبی دکتری30درصد است.
دکتر توکلی اضافه کرد: هر داوطلب به 5 کد رشته محل برای مصاحبه و بررسی سوابق علمی معرفی شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

وی گفت: در نــیمه دوم تیر دانشگاه ها اسامی افرادی که حائز کسب امتیاز شده اند به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می کند و پس از جمع بندی امتیاز مصاحـــبه و سوابق علمی و پژوهشی با نمره کتبی اسامی نهایی منتشر خواهد شد.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور افزود: با اعلام ظرفیت جدید دانشگاه ها، ظرفیت نهایی پذیرش این آزمون12هزار و100نفر است.

http://www.iribnews.ir/NewsText.aspx?ID=2347496

اینستاگرام آزمون دکتری