دانشگاه شاهرود در نظر دارد براساس شیوه نامه اجرایی پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری برای سال تحصیلی 94-93 اقدام به پذیرش دانشجو نماید.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست،‌ اطلاعیه دانشگاه شاهرود به شرح زیر است :

در اجرای سیاست­های حمایت و هدایت استعدادهای درخشان و به منظور تسهیل ادامه تحصیل برگزیدگان علمی و دانشجویان ممتاز در مقطع کارشناسی­ارشد، شیوه­نامه ذیل بر اساس ماده 8 آئین­نامه ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره­های تحصیلی بالاتر (شماره 22354/ و، مورخ 2/3/91)  تدوین شده است.

ماده1: به منظور رعایت اختصار، واژه­های زیر در این شیوه­نامه به کار می­رود:

دانشگاه: دانشگاه شاهرود.

سازمان سنجش: سازمان سنجش آموزش کشور.

دوره تحصیلی پایین­تر: دوره تحصیلی فعلی متقاضی.

دوره تحصیلی بالا­تر: دوره تحصیلی بعدی متقاضی.

شورای اجرائی: شورای شورای کارشناسی شیوه­نامه اجرائی پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع دکتری که اعضای آن معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، مدیر تحصیلات تکمیلی، مدیر دفتر استعدادهای درخشان، رئیس یا معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده مربوطه و مدیر گروه آموزشی مربوطه می­باشند.

کد محل تحصیل: هر یک از کدهای محل تحصیل مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی سازمان سنجش آموزش کشور در سال ورود دانشجو به دانشگاه

هم رشته- هم ورودی: منظور دانشجویان ثبت نام شده در هر یک از کد محل­های تحصیل مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی آزمون­های سراسری سازمان سنجش می­باشد.

مقاله مستخرج از پایان نامه: مقاله­ای است که اولاً در آن داوطلب نفر اول باشد یا نام وی بلافاصله بعد از نام اساتید راهنما و مشاور ذکر شده باشد و در صورت همکاری دانشجوی دیگر، نام دانشجوی همکار باید بعد از نام داوطلبی باشد که انجام پایان نامه به عهده او است. ثانیاً مقاله با ذکر آدرس دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد داوطلب منتشر شده باشد.

مجله علمی- پژوهشی معتبر: مجله علمی – پژوهشی معتبر  اعم از مجله علمی – پژوهشی معتبر داخلی و خارجی است. مجله معتبر داخلی مجله­ای است که دارای درجه علمی – پژوهشی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و حوزه علمیه باشد. مجله علمی معتبر خارجی مجله­ای است که امتیاز آن متناسب با درجه اعتبار آن توسط هیات ممیزه دانشگاه تعیین می­شود.

ماده 2: شرایط عمومی متقاضیان:

1-     دارا بودن صلاحیت عمومی به تشخیص هیأت مرکزی گزینش دانشجو.

2-     نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد.

 

ماده 3: شرایط اولیه متقاضیان:

1-   داشتن دانشنامه کارشناسی­ارشد (فوق لیسانس) یا بالاتر متناسب با رشته­های تحصیلی مورد تقاضا از یکی از دانشگاه­های دولتی داخل کشور (دوره­های حضوری) که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

2-   امکان استفاده از این شیوه­نامه فقط برای متقاضیانی که دوره کارشناسی­ارشد آنها هم رشته با دوره دکتری مورد تقاضا بوده و یا رشته دوره کارشناسی­ارشد ایشان حداقل 80% با رشته مورد نظر هم­پوشانی داشته باشد امکان­پذیر است (تشخیص هم­پوشانی با شورای اجرائی خواهد بود).

3-     متقاضیان می­بایست حداکثر تا پایان خرداد سال مورد تقاضا دانش­آموخته شوند.

4-     در زمان تقاضا بیش از یک سال از دانش­آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

تبصره:  زمان یک سال تحصیلی تا سه سال قابل افزایش است، درصورتی که متقاضی به ازای هر سال اضافی، حداقل یک مقاله علمی پژوهشی معتبر پذیرفته/ چاپ شده (مازاد بر حداقل مقالات مورد نیاز در شرایط اختصاصی) داشته باشد که نام دانشجو به نام مؤلف اول ثبت شده باشد.

5-     موفقیت در یکی از آزمون­های زبان انگلیسی به شرح ذیل:

  • داشتن نمره حداقل 50 از آزمون MCHE.
  • داشتن نمره حداقل 5 از آزمون IELTS.
  • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOLIMO.
  • داشتن نمره حداقل 470 از آزمون TOEFL.

تبصره 1: داوطلب باید ترجیحاً در هنگام ورود به دوره دکتری مدرک قبولی معتبر که بیش از دو سال از تاریخ اخذ آن نگذشته باشد در یکی از آزمون­های فوق را ارائه نموده و یا این مدرک را تا زمان ارزیابی جامع ارائه نماید. در غیر این صورت دانشجو مجوز شرکت در ارزیابی جامع را نداشته و از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

ماده 4: شرایط اختصاصی متقاضیان:

دانش آموختگانی که به لحاظ میانگین کل دوره کارشناسی­ارشد با احتساب نمره پایان­نامه (دفاع از پایان­نامه با درجه عالی) جزو
رتبه­های اول تا سوم دانشجویان هم رشته – هم ورودی خود بوده و یکی از شرایط زیر را دارا باشند:

1-     دارا بودن حداقل دو مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

2-     دانشجویان نمونه کشوری در دوره کارشناسی­ارشد (با تائید مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

3-     رتبه اول المپیادهای علمی دانشجویی یا آزمون سراسری کارشناسی­ارشد (با تأیید مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

4-     دانش­آموخته رتبه اول در دو دوره کارشناسی و کارشناسی­ارشد دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

5-     دارندگان نشان طلای کشوری المپیادهای دانش‌آموزی (با تائید مراجع ذی­صلاح) دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

6-   رتبه های اول تا سوم نهایی جشنواره­های معتبر علمی (از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) در دوره کارشناسی­ارشد با مشارکت حداقل سی و پنج درصد، دارای حداقل یک مقاله مستخرج از پایان­نامه کارشناسی­ارشد، پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی- پژوهشی معتبر.

ماده 5: ظرفیت پذیرش افراد مشمول این شیوه­نامه، معادل بیست درصد ظرفیت پذیرش دانشجو در هر کد محل تحصیل دوره تحصیلی بالاتر (مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته­های تحصیلی) است که 10% آن به داوطلبان حائز شرایط داخل و 10% به دانشجویان حائز شرایط سایر دانشگاه­ها اختصاص داده می­شود.

ماده 6: تحصیل پذیرفته شدگان نهایی از طریق این شیوه­نامه به صورت رایگان (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) بوده و تابع کلیه مقررات و آیین­نامه­های تحصیل در دوره دکتری دانشگاه می­باشد.

 

ماده 7: دانشجویانی که از طریق این تسهیلات در این دانشگاه پذیرفته شوند، در صورتی که پس از ثبت نام و شروع به تحصیل، از ادامه تحصیل انصراف دهند، ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان در نیمسال اول همان سال تحصیلی بر اساس تعرفه­های مصوب برای دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود.

 

ماده 8: تغییر رشته و محل تحصیل افراد پذیرفته شده از طریق این شیوه­نامه امکان­پذیر نیست.

ماده 9: مسئولیت حسن اجرا و نظارت بر اجرای این شیوه­نامه بر عهده معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهرود است و در شرح و تفسیر مفاد، نظر آن معاونت مورد استناد خواهد بود.

ماده 10: این شیوه­نامه مشتمل بر یک مقدمه، 10 ماده و 1 تبصره در جلسه مورخ 31/1/1393 شورای دانشگاه شاهرود به تصویب رسید و برای پذیرش دانشجو از سال تحصیلی 94 – 93 قابل اجرا است.

 

مراحل اجرایی:

 نحوه ثبت نام:

            1- ثبت نام بصورت اینترنتی بوده و داوطلبان برای ثبت نام باید از تاریخ 15/3/1393 به آدرس اینترنتی http://golestan.shahroodut.ac.ir مراجعه کرده و گزینه متقاضی شرکت در آزمون را انتخاب نمایند.

            2- داوطلبان باید تمامی مراحل لازم برای ثبت نام اینترنتی شرکت در آزمون را انجام داده و گواهی پذیرش از سیستم دریافت نمایند.

            3- هزینه ثبت نام مبلغ 000/350 ریال (سیصد و پنجاه هزار ریال) می باشد. مبلغ هزینه باید به حساب سیبا به شماره 2178612988005 بانک ملی شعبه مرکزی شاهرود به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه شاهرود واریز شود.

نکته مهم: لازم است متقاضی در حین ثبت نام شماره و تاریخ فیش بانکی را در سیستم ثبت کرده و اصل فیش بانکی را به همراه سایر مدارک مورد نیاز از طریق پست پیشتاز به دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه شاهرود ارسال نماید. مبلغ واریز شده توسط متقاضی به هیچ وجه برگشت داده نمی شود.

4-    داوطلبان باید اصل مدارک مورد نیاز را با پست پیشتاز به آدرس: شاهرود- بلوار دانشگاه- دانشگاه شاهرود- دبیرخانه مرکزی، دفتر استعدادهای درخشان (لطفاً روی پاکت عنوان مربوط به پذیرش بدون آزمون دکتری، و نام رشته-گرایش ذکر شود)- صندوق پستی: 316- کدپستی:  3619995161  ارسال نمایند به گونه ای که این مدارک حد اکثر تا 15/4/93 دریافت گردد. لطفا رسید پستی را برای اطمینان از دریافت مدارک ارسالی نزد خود نگاه دارید.

توجه: به مدارکی که بعد از تاریخ 15/4/93 دریافت شود ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تبصره 1) داوطلبین گرامی توجه نمایند که تا مهلت زمانی 15/4/93 ثبت نام خود را قطعی نمایند؛ زیرا انجام ثبت نام پس از تاریخ فوق امکان پذیر نمی باشد.

تبصره 2) درخواست ثبت نام بصورت غیر اینترنتی امکان پذیر نمی باشد.

تبصره 3) مدارک ارسالی داوطلبان و وجه پرداختی آنها به هیچ وجه مسترد نمی گردد.

مدارک مورد نیاز:

1-     تصویر کارت ملی(پشت و رو) و تصویر شناسنامه متقاضی.

2-     دو قطعه عکس 4×3 همانند و جدید از متقاضی با ذکر مشخصات در پشت آنها.

3-   تصویر گواهی کارشناسی و کارشناسی ارشد متقاضی که معدل هر مقطع در آنها ذکر شده باشد. ضمنا، کلیه دانشجویان متقاضی (دکتری بدون آزمون) باید تأیید اتمام دوره کارشناسی ارشد (فرم شماره 2) را ضمیمه نمایند. همچنین ارسال ریز نمرات واحدهای گذرانیده شده (به صورت رسمی و یا به صورت تایپ شده با امضاء داوطلب برای این دسته از متقاضیان) ضرورت دارد.

4-     فرم تکمیل شده شماره 1 همراه با کلیه ضمائم آن.

5-     تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت یا دفترچه آماده به خدمت معتبر برای داوطلبان مرد.

تبصره 1) داوطلبانی که در حال انجام خدمت وظیفه هستند می توانند با ارائه گواهی از یگان محل خدمت خود مبنی بر اینکه تا پایان شهریور ماه سال 1393 خدمت وظیفه را به پایان خواهند رساند تقاضای پذیرش بدهند.

تبصره 2) دارندگان دفترچه آماده به خدمت بدون مهر غیبت که تاریخ اعزام آنها پس از تاریخ 1/7/93 باشد می توانند متقاضی پذیرش بدون آزمون باشند.

6-    تصویر گواهی مربوط به احراز حداقل نمره مورد پذیرش دانشگاه در زبان انگلیسی (ماده 3 شیوه نامه، شرایط اولیه داوطلبان) برای دارندگان مدرک مورد نیاز.

7-   اصل و فتوکپی رسید بانکی به مبلغ 000/350 (سیصد و پنجاه هزار ریال) به حساب سیبا به شماره 2178612988005 بانک ملی شعبه مرکزی شاهرود به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه صنعتی شاهرود.

8-    مدارک لازم مبنی بر دارا بودن شرایط لازم برای استفاده از تسهیلات ( شامل کپی کامل از مقالات و سایر مدارک و مستندات موردنیاز اشاره شده در شیوه­نامه اجرائی پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز درمقطع دکتری).

9-      گواهی پذیرش ثبت نام اینترنتی (که توسط داوطلب از طریق سیستم گلستان دریافت شده است).

10-   ذکر نام و نشانی محل تحصیل کارشناسی ارشد و آدرس تماس (تلفن تماس ثابت و همراه/پست الکترونیکی) دو(2) نفر از استادان دوران تحصیلی (ترجیحاً دوره کارشناسی ارشد) برای بررسی صلاحیت علمی داوطلب به همراه توصیه نامه از این اساتید.

از متقاضیان واجد شرایط، توسط دانشکده مربوطه مصاحبه به عمل آمده و درصورت احراز شرایط، از آنها جهت طی مراحل اداری ثبت نام مشروط به عمل خواهد آمد.

–         به مدارک ناقص و یا ارسال شده پس از تاریخ مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.

–         شماره تلفن دفتر استعدادهای درخشان:  پردیس مهندسی و فناوری های نوین 47–  3300240، داخلی 3377

اینستاگرام آزمون دکتری