دانشگاه یاسوج از طریق آیین نامه پذیرش بدون آزمون داوطلبان استعداد درخشان دانشجوی دکتری می پذیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست ، دانشگاه یاسوج در راستای اجرای آیین نامه شماره 22354/  مورخ 03/03/91 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ارائه تسهیلات به برگزیدگان علمی برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر از میان دانشجویان یا فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد دانشگاه یاسوج و سایر دانشگاههای معتبر و برطبق موارد مندرج در این اطلاعیه در قالب ظرفیت، برای سال تحصیلی 94-93 در مقطع دکتری رشته های لیست پیوست بدون آزمون کتبی پذیرش می نماید.

 1شرایط عمومی

دارا بودن صلاحیت عمومی جهت ادامه تحصیل

2– شرایط اختصاصی:

 الف : دانش آموختگان و یا دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال آخر که به لحاظ میانگین کل دوره (بدون احتساب نمره پایان نامه) جز رتبه های اول تا سوم دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند و حداقل یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده و یا چاپ شده در مجلات علمی پژوهشی با نمایه معتبر ملی و یا بین المللی را دارا باشند.

ب: دانشجویان نمونه کشوری، رتبه اول المپیادهای علمی- دانشجویی، آزمون سراسری کارشناسی ارشد، دارندگان نشان طلای کشوری  المپیادهای دانش آموزی و رتبه های لول تا سوم نهایی جشنواره های معتبر علمی( از قبیل خوارزمی، جوان خوارزمی، رازی و فارابی) که حداقل دارای یک مقاله مستخرج از پایان نامه پذیرفته شده یا چاپ شده در مجلات علمی – پژوهشی با نمایه معتبر ملی یا بین المللی را داشته باشند.

تبصره1: لازم به ذکر است که دانشگاه یاسوج در خصوص پذیرش قطعی دانشجویان دکتری از طریق آئین نامه مورخ 03/03/91 با توجه به ظرفیت ها و محدودیت های رشته و گرایش های دوره دکتری خود تصمیم گیری خواهد کرد و هیچ گونه الزامی به پذیرش دانشجوی دکتری از این طریق در تمام رشته گرایشهای دوره دکتری خود ندارد.

تبصره2: دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد در صورت قبولی باید تا 31/6/93 با درجه عالی از پایان نامه خود دفاع نمایند و در غیر اینصورت قبولی آنها لغو خواهد شد.

در ضمن زمان مصاحبه از داوطلبان فوق هفته اول شهریور ماه سال 93 خواهد بود

مدارک لازم:

1-      پایان نامه

2-      سوابق تدریس

3-      مستندات پژوهشی(شامل مقالات ارائه شده در مجلات، کنفرانس های داخلی و خارجی، کتاب و …..)

4-      لوح تقدیر در زمینه های مختلف علمی – پژوهشی

5-       عضویت در بنیاد نخبگان، استعدادهای درخشان و …..

6-      کارنامه مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

7-      گواهی رتبه

8-      توصیه نامه علمی از استاد راهنما (حداکثر سه مورد) – توصیه نامه علمی از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشدالزامی است. توصیه نامه علمی باید در فرم مخصوص مورد تأیید دانشگاه یاسوج که به پیوست موجود می باشد (گزارش معرف داوطلب ورود به دوره دکتری دانشگاه یاسوج) تنظیم شود و به صورت محرمانه و در پاکت در بسته ارسال گردد. لازم به ذکر است که به توصیه نامه هایی که خارج از فرم مذکور باشد امتیازی تعلق نمی گیرد.

9-      تقاضانامه تکمیل شده

10-   دو قطعه عکس 4×3 پشت نویسی شده

11-   کارت پایان خدمت برای متقاضیان ( درصورت اتمام خدمت سربازی)

12-   –  فیش واریزی به مبلغ 250000 ریال به شماره حساب 7875941264 بنام درآمد اختصاصی دانشگاه یاسوج نزد بانک تجارت

ج* مصاحبه از دروس پایه، تخصصی گرایش و پایان نامه صورت می گیرد.

اینستاگرام آزمون دکتری