معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با ارائه توضیحات در رابطه با پذیرش دانشجویان دکتری در این دانشگاه گفت: سال گذشته حدود 9هزار نفر در مقطع دکتری پذیرش داشتیم که امسال این تعداد به 12هزار نفر رسیده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مجتبی علوی فاضل معاون سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در واکنش به صحبت‌های علیرضا زاکانی نماینده مجلس شورای اسلامی پیرامون پذیرش دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ آزاد گفت: سال گذشته 9هزار و 171نفر در مقطع دکتری قبول شده اندکه ثبت‌نام از آنها با مقداری افت انجام شد یعنی 6778 نفر ثبت نام کردند و امسال نیز قرار است 12هزار نفر پذیرش داشته باشیم که امکان افت در زمان ثبت‌نام نیز وجود دارد.

وی با اشاره به طبیعی بودن مقداری افزایش در ظرفیت پذیرش دانشجویان گفت: پس از تجمیع 41 واحد علوم و تحقیقات افزایش 3هزارنفری داشته‌ایم که با وجود تصویب رشته‌های جدید طبیعی است.

علوی فاضل ادامه داد: البته همین میزان افزایش ظرفیت را نیز در راستای عدالت آموزشی و پراکندگی در سطح کشور انجام داده‌ایم.

علوی فاضل گفت: اگر قرار بود هشت برابر افزایش ظرفیت داشته باشیم با توجه به اینکه سال گذشته 9هزار و 179 نفر پذیرش کردیم امسال باید بیش از 72 هزار نفر پذیرش داشتیم در حالی که 12هزار نفر را پذیرش کرده‌ایم.

گفتنی است روز گذشته زاکانی اظهار داشته بود که دانشگاه آزاد ظرفیت دکترای خود را هشت برابر کرده است بدون آنکه ظرفیت ارائه خدمات به دانشجویان دکترا را داشته باشد.

اینستاگرام آزمون دکتری