معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ آئین‌نامه پذیرش دکترای پژوهش‌محور خبر داد و گفت: فراخوان پذیرش داوطلبان از امروز اعلام می‌شود.

واشقانی فراهانی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با  خبرگزاری فارس با بیان اینکه پذیرش دکترای پژوهش محور با هدف ایجاد رویکرد نوین برای پیوند نزدیک دانشگاه با صنعت و جامعه انجام می‌شود، گفت: آئین نامه پذیرش دکترای پژوهش محور دانشگاه آزاد ابلاغ شده است و فراخوان آن نیز از امروز اعلام می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

وی افزود: این دوره پژوهش محور به منظور تامین نیازهای صنعت و دولت از طریق پژوهش انجام می‌شود.

واشقانی فراهانی در پاسخ به این سوال که آیا دکترای پژوهش محور به طور کامل حذف شده است یا خیر، گفت: پذیرش داوطلبان در دوره دکترای پژوهش محور به دو صورت بوده است که در یک روش به صورت آزمون و استعداد درخشان داوطلب پذیرش می‌کنیم و در یک روش نیز به صورت بورسیه بوده است که روش بورسیه حذف شد ولی از طریق آزمون و استعداد درخشان داوطلبان پذیرش می‌شوند.

وی اضافه کرد: افرادی که در رشته‌های غیر علوم انسانی دارای معدل کارشناسی ارشد بالای 17 باشند و در رشته‌های علوم انسانی دارای معدل کارشناسی ارشد بالای 18 باشند در صورتیکه پروژه برون دانشگاهی داشته باشند که نیمی از هزینه پروژه از سوی صنعت تأمین شود می‌توانند در این دوره پذیرش شوند.

وی با بیان اینکه داوطلبان را از میان بهترین دانش‌آموختگان پذیرش می‌کنیم، گفت: در دوره معمولی، یک مقاله ISI برای دفاع لازم است ولی در دوره پژوهش محور دو مقاله با ضریب تاثیر نیاز است که البته داوطلبان می‌توانند به جای این دو مقاله یک ثبت اختراع بین‌المللی داشته باشند.

واشقانی فراهانی گفت: پذیرش این داوطلبان در چارچوب 12 هزار نفر ظرفیت دکتری دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد و ظرفیت اضافه‌ای نداشته‌ایم.

اینستاگرام آزمون دکتری