مخالفت با توسعه تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد باعث خروج دانشجویان از کشور و تقویت دانشگاه‌های درجه دو و سه کشورهای منطقه می‌شود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه آزاد با بیان اینکه طبق اعلام وزارت علوم سال گذشته 150 هزار دانشجو قصد خروج از کشور را داشتند اظهار داشت: سیاست‌های این افراد باعث شده تا جوانان مملکت آواره شوند. هر دانشجو 160 هزار دلار از اقتصاد کشور خارج می‌کند و با جمعیت 150 هزار نفری رقمی حدود 24 میلیارد دلار هزینه خروج این دانشجویان است که اگر این هزینه در داخل کشور انجام شود، دانشگاه‌های داخل پیشرفت خواهند کرد.

میرزاده با بیان اینکه امسال 75 درصد دانشجویان پشت در دکتری ماندند گفت: مطابق قانون اساسی مگر می‌شود جلوی تحصیل افراد را گرفت. این افراد از کشور خارج خواهند شد و این سرمایه‌های کشور است که از کشور خارج می‌شود و به عبارت دیگر با پول ایران دانشگاه‌های کشورهای دیگر تقویت می‌شوند.

وی افزود: امسال در دانشگاه آزاد 12 هزار دانشجوی دکتری پذیرش شده‌اند و تا پایان سال 93 این دانشگاه، 500 هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی با احتساب دانشجویان در حال تحصیل خواهد داشت.

 

اینستاگرام آزمون دکتری