دانشگاه تبریز طی اطلاعیه‌ای، اصلاحیه تغییر مشروط برخی شرایط اولیه پذیرش دوره دکتری بدون آزمون 94 را منتشر کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، در این اصلاحیه شرط حداقل معدل کارشناسی ارشد مورد نیاز که برای فارغ التحصیلان کلیه دانشگاه ها بدون اعمال ضریب همترازی ۱۷ (بدون نمره  پایان نامه) ذکر شده بود، تغییر یافته و مطابق با اصلاحیه، حداقل معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه های ذکر شده در بند الف این تبصره به اتمام رسانده ­اند با لحاظ همترازی 1/05 معادل 16/19 (بدون نمره پایان نامه) می­ باشد و حداقل معدل کارشناسی ارشد مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان برای فارغ التحصیلان سایر دانشگاه ها اعم از دولتی، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و پردیس­ های مختلف مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدون اعمال ضریب همترازی 17( بدون نمره پایان نامه) است.

همچنین در اصلاحیه تبصره ای به اطلاعیه اضافه گردیده که بر مبنای آن داوطلبانی که معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدشان پایین تر از معدل قید شده در فراخوان می باشد، در صورتی که دارای سوابق پژوهشی برجسته و مقالات علمی و پژوهشی با ضریب تاثیر (IF) بیشتر از متوسط ضریب تاثیر (MIF) نشریه های علمی و پژوهشی رشته تحصیلی خود باشند می توانند در بررسی شرکت نمایند.

متن اصلاحیه به شرح ذیل است:

بدینوسیله به اطلاع متقاضیان ادامه تحصیل در دوره دکتری تخصصی (Ph.D) می رساند که دانشگاه تبریز بر اساس مصوبه شماره 553 شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه به تاریخ 94/1/22 مطابق آئین نامه شماره 21/67272 مورخ 1393/4/18 و اصلاحیه شماره 21/237200 مورخ 1393/12/16  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق ارزیابی علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه علمی از حائزین شرایط استعدادهای درخشان (بر اساس بندهای زیر) برای سالتحصیلی 95-94 با شرایط ذیل دانشجو می پذیرد.

شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان:

الف – شرایط عمومی

1- داشتن اعتقاد به دین مبین اسلام و یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

2- پذیرفتن قانون اساسی و عدم مخالفت با نظام جمهوری اسلامی ایران.

3- عدم وابستگی تشکیلاتی به احزاب و گروه های محارب و ملحد و عدم هواداری از آنها

4- نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع دارای صلاحیت.

5- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از لحاظ نظام وظیفه عمومی برای داوطلبان مرد (داشتن کارت پایان خدمت یا دفترچه آماده به خدمت بدون غیبت و همچنین مشمولان در حال خدمت در صورت اخذ مجوز رسمی از سازمان محل خدمت خود و یا داشتن کارت معافیت دائم).

ب- شرایط اختصاصی ثبت نام:

1- داشتن مدرک کارشناسی ارشد یا دکتـری حرفه ای( دانشجویان نیمسال آخر این مقطع به شرط اتمام تحصیل تا تاریخ 31/6/94 می توانند در این فراخوان شرکت نمایند).

2- دارا بودن شرایط مندرج در “آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلات تکمیلی دکتری” و اصلاحیه آن (جهت دریافت فایل آئین نامه و اصلاحیه اینجا را کلیک کنید)،

تبصره 1 : براساس مصوبه مورخه 94/3/2  شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه حداقل معدل کارشناسی مورد نیاز برای متقاضیان شرکت دراین فراخوان به شرح ذیل تغییر یافته و ترازبندی شده است :

الف) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در دانشگاههای تبریز، تهران، تربیت مدرس، شهید بهشتی، اصفهان، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی امیر کبیر، صنعتی شریف و صنعتی اصفهان به اتمام رسانده اند با لحاظ ضریب همترازی 1/05 ، معادل 15/23 می باشد.

ب) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کاشناسی خود را در دانشگاههای دولتی مراکز استان به اتمام رسانده اند با اعمال ضریب همترازی 1 ، معادل 16 می باشد.

ج) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاهها ی دولتی و پیام نور به اتمام رسانده اندبا اعمال ضریب همترازی 0/95 ، معادل 16/48 می باشد.

د) معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی خود را در سایر دانشگاهها اعم از آزاد اسلامی و غیر انتفاعی و پردیس های مختلف مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به اتمام رسانده اند با اعمال ضریب همترازی 0/9 ، معادل 17/77 می باشد.

ه) حداقل معدل مورد نیاز برای متقاضیانی که دوره کارشناسی ارشد خود را در دانشگاههای ذکر شده در بند الف این تبصره به اتمام رسانده­اند با لحاظ همترازی 1/05 معادل 16/19 (بدون نمره پایان نامه) می­باشد حداقل معدل کارشناسی ارشد مورد نیاز برای شرکت در این فراخوان برای فارغ التحصیلان سایر دانشگاهها اعم از دولتی، آزاد اسلامی، غیرانتفاعی و پردیس­های مختلف مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بدون اعمال ضریب همترازی 17( بدون نمره پایان نامه) می­باشد.

تبصره 2: براساس شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه تبریز، نتایج آزمون زبان انگلیسی عمومی این دانشگاه UTET نیز هم سطح با آزمون زبان ( MCHE) MSRT ارزیابی خواهد گردید.
تبصره 3: داوطلبانی که معدل کارشناسی و کارشناسی ارشدشان پایین تر از معدل قید شده در فراخوان می باشد،در صورتی که دارای سوابق پژوهشی برجسته و مقالات علمی و پژوهشی با ضریب تاثیر (IF) بیشتر از متوسط ضریب تاثیر (MIF) نشریه های علمی و پژوهشی رشته تحصیلی خود باشند می توانند در بررسی شرکت نمایند.

3- موفقیت در مصاحبه علمی و ارزیابی مدارک علمی، پژوهشی و سوابق تحصیلی.

مدارک لازم جهت شرکت در بررسی :

1- تصویر صفحه اول شناسنامه یا کارت ملی

2- فرم تکمیل شده تقاضانامه ثبت نام (فرم شماره 1) و فرم بررسی احراز شرایط اولیه (فرم شماره 2) و فرم تاییدیه دانشگاه (فرم شماره 3)( فرم ها لازم است تایپ و سپس پرینت شود ) (چنانکه هنگام تایپ در مورد حرف ی بامشکل مواجه شدید از Shift x استفاده نمایید).

3- الصاق یک قطعه عکس 43 به فرم شماره 1

4- تصویر مدرک تحصیلی و یا گواهی موقت پایان تحــصـیلات و کارنامه دوره های کارشـــناســــی و کارشناســی ارشــــد (داوطلبانی که آخرین نیمسال تحصیلی دوره کارشناسی ارشد را می گذرانند، موظفند نسبت به تکمیل و ارسال فرم شماره 3(فرم مخصوص دانشجویان سال آخر کارشناسی ارشد ) اقدام نمایند.)

5- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت نظام وظیفه یا آماده به خدمت معتبر بدون غیبت، مجوز رسمی سازمان محل خدمت مشمولین در حال خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل مطابق فرم شماره 3.

6- کپی مقالات و سوابق پژوهشی و آموزشی و سایر مدارک بر اساس آئین نامه.

7- واریز مبلغ 700000 ریال (هفتصد هزار ریال) جهت بررسی اولیه پرونده به حساب شماره 2177220430005 نزد بانک ملی شعبه دانشگاه تبریز (کد4544 )به نام در آمد اختصاصی دانشگاه تبریز( ارسال اصل فیش جهت برسی اولیه پرونده الزامیست ).

تذکرات:

1- متقاضیان محترم می توانند جهت انتخاب رشته مورد نظر به دفترچه کنکور دکتری سال 94 و یا لیست رشته های موجود در فراخوان (جهت دریافت لیست رشته ها اینجا را کلیک کنید) مراجعه نمایند.

2- دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد حائز شرایط حداکثر تا دوسال پس از دانش آموختگی می توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری بهره مند شوند.

3- متقاضی در صورت دانشجو بودن لازم است تا 31 شهریور 94 فارغ التحصیل شود.

4- متقاضیانی که دانشجوی سال آخر کارشناسی ارشد می باشند لازم است به استثنای پایان نامه کلیه واحدهای درسی خود را اعم از سمینار ها را گذرانده باشند.

5- مدارک ارسالی داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد. لذا فقط کپی مدارک را ارسال فرمایید.

6- وجه پرداختی توسط داوطلبان به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

7- تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت می باشد. حضور دانشجو در طول مدت تحصیل (آموزشی و پژوهشی) در دانشگاه الزامی است.

8- پذیرش افراد مشمول مازاد بر ظرفیت پذیرش دانشجویان از طریق کنکور بوده و تحصیل پذیرفته شدگان رایگان خواهد بود.

9- داوطلبانی که متقاضی شرکت در بیش از یک رشته گرایش می باشند ملزم به تکمیل و ارسال پرونده جداگانه (شامل فیش واریزی و فرمها ) می باشند.

10- مطابق آیین نامه وزارتی کلیه دانش آموختگان و دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشـگاه های داخلی مورد تایید وزارت می توانند نسبت به ارسال مدارک اقدام نمایند.

11- متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد معادل نمی توانند در بررسی شرکت نمایند.

12- در صورت پذیرفته شدن و هنگام ثبت نام، ارائه برگ ماموریت، استعفا، مرخصی بدون استفاده از حقوق یا هر گونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، ضروری است .

13- دانشگاه تبریز هیچگونه تعهدی برای پذیرش داوطلبان حائز شرایط اولیه و مصاحبه شده را ندارد. اتخاذ تصمیم نهائی بر عهده شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه خواهد بود.

14- پذیرش نهایی داوطلبان مصاحبه شده منوط به پذیرش حداقل یک نفر از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور در رشته مورد تقاضا می باشد و در صورت عدم پذیرش دانشجو از طریق آزمون، متاسفانه پذیرش ازطریق استعدادهای درخشان نیز امکان پذیر نخواهد بود.

15- ظرفیت پذیرش در هر یک از رشته گرایش های اعلامی بر اساس ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبه شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه و نظر گروه های تخصصی اعمال خواهد گردید.

16- نتیجه بررسی و دعوت به مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه www.tabrizu.ac.ir اعلام خواهد شد .

17- داوطلبان با رعایت شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در آگهی باید فرم تکمیل شده تقاضا نامه و فرم های شماره2 و 3 و سایر مدارک درخواستی را حداکثر تا 94/4/11  با پست پیشتاز به نشانی : تبریز – بلوار 29 بهمن، دانشگاه تبریز، گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه ، کد پستی 5166616471 ارسال نمایند. روی پاکت پستی نوشته شود ( مربوط به بررسی پرونده استعدادهای درخشان جهت ورود به دوره دکتری سال تحصیلی 95-94 در رشته ………).

18- تاریخ و محل برگزاری مصاحبه از طریق وب سایت دانشگاه اعلام خواهد شد.

داوطلبان میتوانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با دفتر گروه حمایت از استعدادهای درخشان دانشگاه تبریز از طریق شماره تلفن زیر تماس حاصل نمایند: تاریخ های فوق به هیچ عنوان تغییر نخواهد یافت.

اینستاگرام آزمون دکتری