عضو کمیسیون آموزش بااشاره به کمبود هیات علمی دانشگاه آزاد از عدم توجه به استانداردها درپذیرش دکتری انتقاد کرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زهره طبیب زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران با اشاره به مشکلات پذیرش بی حد و حصر مقطع دکتری دانشگاه آزاد اظهار داشت: با توجه به اینکه این دانشگاه بعضی از مجوز رشته‌ محل‌های دکتری را از سوی شورای گسترش جلب نکرده است لذا باید پذیرش در این رشته‌ها را به لحاظ قانونی متوقف سازد.
 
وی گفت: در حال حاضر دانشگاه آزاد اعضای هیات علمی کافی برای تدریس مقطع دکتری را ندارد و مسئولین این دانشگاه نباید با وعده‌ وعیدهای بیهوده کار خود را پیش برند.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه 5 هزار استاد دانشگاه استادیار صفر کیلومتر هستند، ادامه داد: برای تدریس در مقطع دکتری باید حداقل استادیار سابقه چندین سال آموزش داشته باشد وگرنه چگونه فردی که توانایی تدریس ندارد و از استانداردهای علمی برخوردار نیست می‌تواند دانشجوی دکتری تربیت کند.
 
طبیب زاده تاکید کرد: نحوه پذیرش دانشگاه آزاد در مقاطع تحصیلات تکمیلی تابع هیچ قاعده‌ای نیست و از کسانی که به تازگی فارغ التحصیل شده‌اند، برای تدریس در مقطع دکتری استفاده می‌شود، این درحالی است که براساس قوانین موجود در سیستم آموزش عالی استاد باید سابقه سنواتی و تجربیات آموزشی بخصوص برای تدریس در مقاطع تحصیلات تکمیلی داشته باشد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: باید بررسی شود اعضای هیئت علمی که توسط دانشگاه آزاد  جذب می‌شوند، سوابق علمی و پژوهشی دارند و یا تجربه تدریس در دوره کارشناسی یا کارشناسی ارشد آنها مورد قبول مراجع علمی است.
 
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: آنچه به نظر می‌رسد کسانی که در دانشگاه آزاد در سال جاری به عنوان اعضا هیات علمی و مدرس تدریس در دکتری به کار گرفته می‌شوند از تجربه کافی برخوردار نبوده لذا کمیسیون آموزش و تحقیقات  مجلس به صورت تخصصی و از مجرای قانونی این موضوع را بررسی خواهد نمود.
 

اینستاگرام آزمون دکتری