اعلام ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در مالزی

//اعلام ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در مالزی

مدرسان شریف

اعلام ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در مالزی

رایزنی علمی ایران در شرق آسیا طی اطلاعیه‌ای ضوابط پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌های مالزی را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رایزنی علمی ایران در شرق آسیا با صدور اطلاعیه‌ای ضوابط جدید پذیرش دانشجویان ایرانی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مالزی را تشریح کرد.

رایزنی علمی ایران در شرق آسیا عنوان کرد با عنایت به بخشنامه مصوب وزارت علوم مالزی به شماره (JPT(BEM)1000/016/046 JID4 مورخ (6) 2015/09/10) و نیز ابلاغیه سازمان خدمات جهانی آموزش عالی مالزی (EMGS) به تمامی دانشگاه‌های مالزی در مورخ 2015/10/01، مقرر شده است:

1- کلیه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به جذب دانشجوی ایرانی هستند، باید نزد رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده دهند.

2- کلیه دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی مالزی باید قبل از پذیرش دانشجویان ایرانی از رایزنی علمی ایران در شرق آسیا، استعلام بگیرند.

رایزنی علمی ایران همچنین عنوان کرد که لیست دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مالزی که براساس این بخشنامه در رایزنی علمی ایران در شرق آسیا تشکیل پرونده داده و مجاز به پذیرش دانشجوی ایرانی هستند را منتشر خواهد کرد.

این رایزنی از کلیه متقاضیان ادامه تحصیل در مالزی خواسته است تا قبل از هرگونه اقدام برای ثبت‌نام در دانشگاه‌هایی که در این لیست وجود ندارند و یا مراحل تشکیل پرونده آنها هنوز نهایی نشده است، جدا اجتناب کنند.

در همین راستا، رایزنی علمی ایران در شرق آسیا از تاریخ 15 اکتبر 2015 اقدام به اجرایی نمودن این بخشنامه وزارت علوم مالزی کرده و دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مالزی که مایل به پذیرش دانشجوی ایرانی هستند، در حال تشکیل پرونده و نهایی ساختن پروسه آن با همکاری رایزنی علمی می باشند.

۱۳۹۴-۸-۲۹ ۱۹:۲۳:۲۷ +۰۳:۳۰۲۷ آبان, ۱۳۹۴|پذیرش دکتری خارج از کشور|۴ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
منتقد
منتقد

چرا ایران درس نخونیم و بریم در کشور مالزی این همه ظرفیت دانشگاه آزاد زیاد است ورودی دکتری را بیشتر کنید هزینش رو کمتر کنید تا فرار مغزها اتفاق نیافتد کار سختی است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

رضا
رضا

وقتي كار نيست لزومي به داشتن تحصيلات تكميلي نيست

احمد
احمد

چرا نتونیم در کشور خودمون مدرک بگیریم که ناچار باشیم بریم مالزی هزینه کنیم ، مگر نمی گن دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری !!!
لااقل دانشگاه محترم آزاد اسلامی شما به فکر بیافتید .
چرا مالزی چرا چرا مگر ما در تولید علم ناتوان هستیم ، مگر ما رتبه برتر تولید علم را نداریم مگر ما رتبه برتر نانو و سلول های بنیادی جهان رو کسب نکردیم مگر جوانان ما رتبه های برتر المپیادهای دنیا را به دست نیاورده اند ……

محمد
محمد

مسوولین محترم تحصیلات عالی و مسولین محترم دانشگاه آزاد !! لطفا لطفا با اتخاذ تدابیری بستر تحصیلات عالی را برای همه علاقمندان فراهم کنید و گرنه علاوه بر خروج سرمایه های مادی سرمایه های فکری کشور هم از ایران عزیز خارج می شوند ، همه جوانان این مرز و بوم قلبا متعهد به تحصیل و خدمت در ایران عزیز هستند.