ثبت‌نام جهت پذیرش بدون آزمون دوره دکتری تخصصی در پردیس بین‌الملل کیش دانشگاه تهران، ورودی بهمن ماه 94 آغاز شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی‌اچ‌دی تست، پردیس بین‌المللی کیش دانشگاه تهران از میان داوطلبان واجد شرایط به ویژه در مقطع دکترى تخصصى (Ph.D) برای نیمسال دوم سال تحصیلی 95-94 در 46 رشته دانشجوی دکتری تخصصى می‌پذیرد.

بازه ثبت‌نام از تاریخ 1394/08/02 لغایت 1394/08/30 است.

ثبت‌نام منحصراً به‌ صورت اینترنتی از طریق پایگاه اطلاع‌‌رسانی دانشگاه تهران  با مراجعه به سامانه جامع آموزش «گلستان (http://golestan.ut.ac.ir)» انجام خواهد پذیرفت.

* لازم به ذکر است که پرونده متقاضیان بعد از ثبت‌نام طی سه هفته در کمیته‌های تخصصی بررسی می‌شود و نتایج نهایی تا پایان آبان ماه از طریق سایت این پردیس اعلام خواهد شد. در پایان دوره به فارغ‌التحصیلان مدرک رسمی دانشگاه تهران اعطا خواهد شد.

مشاهده رشته های پذیرش دکتری پردیس کیش دانشگاه تهران

شهریه پذیرش دکتری تخصصی پردیس کیش دانشگاه تهران

 الف- شرایط عمومی:

1- تابعیت جمهوری اسلامی ایران

2- نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح

3- نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی براى داوطلبان ذکور

ب- شرایط اختصاصی:

1- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاه‌های داخل یا خارج کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: متقاضیان با مدرک تحصیلى معادل کارشناسى ارشد، مجاز به شرکت در آزمون ورودى نیستند.

2- داشتن حداقل میانگین معدل کل 14 از 20 در مقطع کارشناسی ارشد.

3- بررسی پرونده علمی، شرکت و قبولی درمصاحبه تخصصی (مصاحبه تخصصی با توجه به سوابق تحصیلی، علمی، پژوهشی، افتخارات علمی و فوق برنامه، … و سؤالات تخصصی از رشته مورد تقاضا انجام می‌گیرد).

تبصره: در صورت نیاز در بعضی از رشته‌ها به تشخیص گروه مربوطه آزمون کتبی برگزار می‌گردد.

4- دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ 30 / 11 / 1394 می‌توانند ثبت‌نام نمایند.

5- دارا بودن حداقل نمره زبان عمومى مطابق شرح زیر:

حد نصاب لازم زبان مطابق شرح مندرج در ستون ملاحظات جدول ذیل مى‌باشد. داوطلبانى که قبلاٌ حد نصاب لازم را در یکى از آزمون‌هاى زیر از سال 2013 میلادى به بعد کسب کرده‌اند، از شرکت در آزمون زبان عمومى دانشگاه تهران معاف مى‌باشند.

(اعتبار مدرک زبان 2 سال است.)

Untitled-1

تبصره 1: متقاضیانى که از سال 1392 به بعد %50 مربوط به رشته زبان و ادبیات فارسی و %60  مربوط به سایر رشته‌ها به‌جز رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی، نمره آزمون زبان عمومى ورودى دوره دکترى دانشگاه‌هاى تهران راکسب نموده‌اند از شرکت در آزمون زبان عمومى معاف می‌باشند.

تبصره 2: ارائه مدرک قبولى زبان عمومى برای آن دسته از داوطلبانی که قبلاً نمره زبان با شرایط مندرج در جدول فوق کسب نموده‌اند، به جز رشته‌های زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی، هنگام ثبت‌نام الزامی می‌باشد.

تبصره 3: ارائه مدرک زبان در هنگام ثبت‌نام الزامی می‌باشد، در غیر این صورت به دانشجو پذیرش مشروط داده خواهد شد و دانشجو موظف به ارائه گواهی زبان عمومی با حداقل نمره لازم تا قبل از امتحان جامع می‌باشد. ضمناً طبق مصوبه شورای آموزشی دانشگاه در خصوص حد نصاب نمره زبان عمومی) اعتبار مدرک زبان 2 سال) می‌باشد.

نکته: کلیه دانشجویان موظف به اخذ تأییده مرکز زبان و اتمام واحدهای آموزشی خود تا قبل از جامع می‌باشند، در غیر این صورت به هیچ عنوان مجوز شرکت در آزمون جامع و ادامه تحصیل را نخواهند داشت.

ج- ویژگی‌های دوره:

– مدرک فارغ‌التحصیلی مدرک رسمی دانشگاه تهران می‌باشد.

– محتوای آموزش رشته‌ها تعداد واحدهای هر رشته مطابق با محتوای آموزشی و تعداد واحدهای همان رشته در دانشگاه تهران خواهد بود.

– محل تحصیل جزیره کیش می‌باشد و حضور در کلاس‌ها الزامی است.

– تحصیل در دوره دکتری به‌صورت تمام‌وقت است.

– برنامه‌ریزی تشکیل کلاس‌ها برای تمامی روزهای هفته انجام می‌شود و پذیرفته‌شدگان ملزم به حضور در کلاس‌ها خواهند بود.

– در تأمین خوابگاه و تسهیلات رفاهی، بهداشتی و درمانی هماهنگی و همکاری لازم به‌عمل خواهد آمد.

– دانشجویان از امکانات و تسهیلات ورزشی برخودار خواهند شد.

– هزینه‌های دوره اعم از شهریه ثابت ومتغیر، شهریه دروس پیش‌نیاز، پایه و زبان انگلیسی و هزینه‌های اقامتی به عهده دانشجویان خواهد بود. که هزینه‌های فوق‌الذکر طبق تقویم آموزشی در هنگام ثبت‌نام توسط دانشجویان بایستی پرداخت شود.

– برنامه آموزشی درپردیس بین‌المللی کیش مطابق تقویم آموزشی دانشگاه تهران است.

– در صورت ضرورت برای تقویت پایه علمی و کسب موفقیت بیشتر، دروس پایه و پیش‌نیاز با هزینه دانشجویان ارائه می‌گردد.

پذیرفته‌شدگان موظفند به تشخیص گروه آموزشی مربوطه در این پردیس دروس پیش‌نیاز و جبرانی از دروس مقطع کارشناسی ارشد (حتی در صورت تکرار واحدهای درس مزبور در مقطع کارشناسی ارشد) با پرداخت شهریه همان مقطع انتخاب و بگذرانند.

– انتقال یا مهمان شدن پذیرفته‌شدگان این پردیس به سایر پردیس‌ها و دانشگاه‌ها ممنوع می‌باشد.

– ظرفیت کلاس‌های مقطع دکتری 7 نفر خواهد بود.

توجه: برای مشاهده سرفصل دروس و تعداد واحد رشته‌ها به سایت www.gostaresh.msrt.ir  مراجعه نمایید.

د- وضعیت نظام وظیفه:

نداشتن منع قانونی ادامه تحصیل از لحاظ خدمت وظیفه عمومی برای داوطلبین مرد

دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه، معافیت دائم و یا معافیت تحصیلی

تذکر: اعطای معافیت تحصیلی به مشمولینی که دارای غیبت می‌باشند و یا فرصت آنان به پایان رسیده است امکان‌پذیر نمی‌باشد.

تذکرات مهم:

– لطفاً نسبت به انتخاب رشته مرتبط و انتخاب تنها یک رشته (مقطع دکتری) دقت  به عمل آورید. بدیهی است به انتخاب‌های بیش از سقف اعلام شده ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– لازم به ذکر است که ارائه اصل مدارک تحصیلی، ریزنمرات، تعهد محضری، سفته، چک و واریز شهریه تحصیلی، پس از اعلام نتیجه نهایی و پذیرش دانشجو الزامی می‌باشد.

– چنان‌چه در هر مرحله از ثبت‌نام، مصاحبه، برگزاری امتحانات و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد یکی از شرایط فوق نبوده است، بلافاصله از ثبت نام‌، شرکت در امتحان و یا ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

– در صورت قبولی، شروع به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو می‌باشد.

– دانشجوی متقاضی انصراف از تحصیل در دوره دکتری نوبت دوم پس از موافقت دانشگاه و صدور حکم انصراف قطعی از دوره دکتری مجاز به ثبت‌نام و شرکت در این آزمون می‌باشد.

– در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد پذیرفته‌شدگان، دانشگاه تصمیم مقتضی اتخاذ می‌نماید و داوطلب حق هیچ اعتراضی را ندارد. تشکیل هر یک از رشته‌های آموزشی منوط و متوقف به حد نصاب رسیدن کلاس‌ها در هر کدام از گروه‌های آموزشی می‌باشد.

* ضمناً اطلاعیه تکمیلی جهت زمان و مکان مصاحبه‌ها و نحوه برگزاری مصاحبه‌ها متعاقباً طی اطلاعیه‌های بعدی اطلاع‌رسانی خواهد شد.

سهمیه مربیان:

بر اساس قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجودر دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی مصوب مورخ 29 / 01 / 1389 مجلس شورای اسلامی، ده درصد (%10) سهمیه مازاد بر ظرفیت (حداقل 1 نفر در هر رشته) برای مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شرط کسب حداقل هشتاددرصد (%80) نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده اختصاص می‌یابد.

سهمیه ایثارگران:

بر اساس قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 18 / 02 / 1368 هیأت محترم وزیران و قانون اصلاح قانون مذکور مصوب 11 / 09 / 1371 مجلس محترم شورای اسلامی و همچنین با توجه به تصویب قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، افراد مشمول متقاضی استفاده از سهمیه‌ها و تسهیلات بیست درصد (%20) ظرفیت به رزمندگان و ایثارگران اختصاص می‌یابد که حد نصاب نمره علمی لازم برای رزمندگان هشتاد درصد (%80)، ایثارگران هفتاد درصد (%70) نمره آخرین فرد پذیرفته‌شده درسهمیه آزاد می‌باشد.

تبصره: %20 ظرفیت پذیرفته‌شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به ایثارگران معزز انقلاب اسلامی شامل رزمندگان، جهادگران، آزادگان و جانبازان اختصاص دارد. همسر و فرزندان عزیز شهدا، مفقودین، اسرا و جانبازان %50 به بالا در گزینش جزء سهمیه ایثارگران محسوب خواهند شد. داوطلبان استفاده از سهمیه فوق باید گواهی استفاده از سهمیه را حسب مورد توسط بنیاد شهید، امور ایثارگران و سایر مراجع ذیربط در هنگام ثبت‌نام ارائه نمایند.

تبصره 2: داوطلبانی که از تاریخ 31 / 6 / 1359 لغایت 31 / 6 / 1367 حداقل شش ماه داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشته‌اند، می‌توانند از سهیمه فوق استفاده نمایند. داوطلبانی که از سال 1368 به بعد یک نوبت با سهمیه مذکور در آزمون‌های ورودی پذیرفته شده‌اند در صورتی که دارای گواهی حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باشند می‌توانند از سهمیه ایثارگران استفاده نمایند.

توجه: از متقاضیان محترم خواهشمند است نسبت به انتخاب رشته مرتبط دقت لازم را به عمل آورند. در غیر این صورت هر گونه عواقب بعدی متوجه شخص متقاضی خواهد بود.

د- مدارک لازم جهت ثبت‌نام اینترنتی:

1- تکمیل فرم تقاضانامه موجود در سایت

2- اسکن یک قطعه عکس 3 * 4 پرسنلی

توجه: داوطلبان جهت ثبت‌نام الکترونیکی ملزم به پرداخت مبلغ یک میلیون ریال به صورت الکترونیکی به درگاه حساب بانک معرفی در سایت ثبت‌نام می‌باشند (مبلغ پرداختی قابل استرداد نمی‌باشد).

تماس با پردیس بین‌الملل کیش:

داوطلبان محترم می‌توانند پس از مطالعه دقیق شیوه‌نامه جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره‌های تلفن‌های زیر تماس حاصل نمایند.

تلفن تماس 56-4430055-0764 یا 4435200-0764 داخلی 201 و 4435201-0764 (همه‌روزه از 8 صبح لغایت 16 عصر)

اینستاگرام آزمون دکتری