شرایط و نحوه ثبت نام متقاضیان پذیرش دکتری تخصصی بدون آزمون استعدادهای برتر سال 95 دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، با انتشار دفترچه ثبت نام دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی، شرایط ثبت نام در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون اعلام شد.

براساس بخشنامه شماره 70/19171 مورخ 94/3/26 موضوع آیین نامه جامع پذیرش بدون آزمون استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز برای ورود به دوره های تحصیلی بالاتر در دانشگاه آزاد اسلامی شرایط پذیرش بدون آزمون به شرح زیر است:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کنند ه دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز براساس حداقل معدل 17 برای رشته های پزشکی و دامپزشکی، 18/5 برای رشته های علوم انسانی و 17/5 برای سایر رشته ها، با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محلهای انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروههای تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخصهای پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار میگیرد.

2- دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/50 برای کلیه رشته ها.

3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و تولیدات علمی چاپ شده در مجلات ISI یا مجلات علمی  پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه  تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

5- ترم تابستانی و مرخصی بدون احتساب سنوات جزء نیمسالهای تحصیلی محسوب نمیشوند مشروط به این که تعداد نیمسالهای تحصیلی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته از 4 نیمسال بیشتر نشود.

6- دانشجویانی که دارای دروس معادلسازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمیشوند.

7- متقاضیان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون لازم است در زمان ثبتنام (آذر ماه 94) از مقطع کارشناسی ارشد و یا دکتری عمومی یا حرفهای فارغ التحصیل شده باشند.

داوطلبان این دوره میتوانند با پرداخت مبلغ 350000 ریال یک کارت اعتباری ثبت نام خریداری نمایند. نحوه ورود به سامانه ثبتنام اینترنتی مرکز سنجش و پذیرش و انجام مراحل ثبتنام این دوره کاملاً مشابه عملیات نظیر برای ثبتنام در دوره دکتری تخصصی با آزمون است.

هزینه دعوت به مصاحبه برای آن عده از بدون آزمون که پس (Ph.D) داوطلبان دوره دکتری تخصصی از بررسی مدارک به مصاحبه دعوت میشوند مبلغ 700000 ریال میباشد.

تذکر 1: جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

تذکر 2: از آنجایی که صرف دارا بودن شرایط ثبت نام در دوره بدون آزمون به منزله قبولی نمیباشد و پذیرش در این دوره براساس ظرفیت موجود و اولویت افراد میباشد لذا به منظور استفاده از امکان قبولی در آزمون دکتری تخصصی در صورت عدم پذیرش از طریق بدون آزمون به داوطلبان توصیه میگردد که در دوره دکتری تخصصی با آزمون نیز شرکت نمایند.

تذکر 3: داوطلبان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 4: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان بدون آزمون شامل : رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

اینستاگرام آزمون دکتری